Şimdi Ara

2019'da dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası Toyota

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japon otomotiv devi Toyota, 2019 yılına ilişkin satış rakamlarını açıkladı. Paylaşılan verilere göre Toyota, dünya otomotiv pazarında markalar bazındaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Japon üretici, 2019’da global pazardaki satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 1,8 oranında artırdı. 8 milyon 683 bin 49 adetlik satış ve yüzde 10’u aşan pazar payıyla dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası oldu. Toyota, ilk 7 marka arasında önceki yıla oranla satışlarını artıran tek marka olarak dikkat çekti.

Ayrıca Bkz.Tesla Autopilot özelliğinin çevreyi nasıl gördüğü, video olarak yayınlandı

Corolla satışlarda başı çekti

Toyota’nın bu başarısında, yeni modellerle birlikte genişleyen ürün gamı ve hibrit versiyonlar etkisini gösterdi. Model bazında baktığımızda ise Japon markanın satış başarısında başı çeken model yine Corolla oldu. Üretime girdiği 1966 yılından bu yana toplamda 46 milyon satışı aşan Corolla, 2019’da bir önceki yıla oranla yüzde 4,1 artış göstererek 1 milyon 236 bin 380 adet satıldı.

Corolla, hibrit versiyonunun da büyük katkısıyla Türkiye'de de 19 bin 146 adetlik satış gerçekleştirdi. Türkiye'de Corolla satışları aynı zamanda Toyota'nın 2019 binek otomobil satışlarının yüzde 82'sini oluşturdu.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Türkiye’de de üretilen yeni Toyota Corolla'nın fiyatı açıklandı

• Türkiye şartlarında nasıl iyi anlamıyorum.

Corolla derseniz Hybrit olmayan modelin yakıt tüketimi acaip yüksek , hybrit modelde ise o fiyat farkını vermek yerine farkı bankaya yatırsanız benzin bedavaya gelir. 1.8 motor mu olur yıl 2020 ? Vasat motor vasat performans.

Diğer tarafta C-HR deseniz fiyatı almış yürümüş , küçük daracık bir B-SUV.

Dünya'nın geri kalanı için konuşmuyorum Türkiye'nin aksine diğer ülkeler motor hacmine göre değil emisyon değerine göre vergilendirme yapıyor , Türkiyede'de böyle olsa bizde'de mantıklı bir seçim olabilirdi malesef değil.
    Amerika'da
    en çok satan sedan Toyota Camry 2.5 Hybrid
    en çok satan SUV Toyota Rav 4 2.5 Hybrid

Bizim motor hacmine göre saçma sapan vergilendirmemizden dolayı bizdeki fiyatları aşırı yüksek. Amerika'daki başlangıç fiyatı 28.430$, yani 170.000TL. Bizdeki fiyatı ise 470.000TL cik.

Biz de almak isterdik ama bizim vergilerimiz yüzünden araç almak kabus haline dönüşüyor.
    Otomobil bilginiz biraz düşük anlaşılan.

Chr b değil, c segment

Corolla da benzinli model sınıfındaki araçlarla benzer yakıyor. Az yakan benzinli model yok. Lpg uyumlu olması ülkemiz için avantaj.

1.8 olması mtv açısından dezavantaj. Toyotanın değil devletin ayıbı. Yine de fiyatı aşırı yüksek değil. Dizel araçlardan daha uygun ve daha ekonomik. Bu açıdan mantıklı bir seçenek.
  • ben de yeni corolla sahiplerinden biri oldum cok şükür gercekten parasinin hakkini veren bir arac cok memnunum ayrica ek bilgi dunya genelinde 2019 corolla 1 milyon adet satilmis bunun 300 bini amerikada satilmis yani amerikan filmlerinde hep fordu gosterirler o isin algi kismi amerikaya gidenler soyluyor her yerde toyota var diye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012'den beri Toyota kullanıyorum.
    Büyük konuşmayayim ama bu saatten sonra Toyota'dan başka araba alacağımı sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep ford gmc falan var ama arka planda hep toyota honda kia hyundai

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 senedir 2008 model toyota corolla sahibiyim, bu zamana kadar neden toyota almamışım diyorum, ilerde bütçem arttığında chr yada corolla hybrid almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom.X -- 3 Şubat 2020; 13:27:57 >
  • Türkiye şartlarında nasıl iyi anlamıyorum.

Corolla derseniz Hybrit olmayan modelin yakıt tüketimi acaip yüksek , hybrit modelde ise o fiyat farkını vermek yerine farkı bankaya yatırsanız benzin bedavaya gelir. 1.8 motor mu olur yıl 2020 ? Vasat motor vasat performans.

Diğer tarafta C-HR deseniz fiyatı almış yürümüş , küçük daracık bir B-SUV.

Dünya'nın geri kalanı için konuşmuyorum Türkiye'nin aksine diğer ülkeler motor hacmine göre değil emisyon değerine göre vergilendirme yapıyor , Türkiyede'de böyle olsa bizde'de mantıklı bir seçim olabilirdi malesef değil.

• Grup bazında VW yine başı çekti.
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    O kadar marka olunca normal...

• .PanxeR. kullanıcısına yanıt
    Otomobil bilginiz biraz düşük anlaşılan.

Chr b değil, c segment

Corolla da benzinli model sınıfındaki araçlarla benzer yakıyor. Az yakan benzinli model yok. Lpg uyumlu olması ülkemiz için avantaj.

1.8 olması mtv açısından dezavantaj. Toyotanın değil devletin ayıbı. Yine de fiyatı aşırı yüksek değil. Dizel araçlardan daha uygun ve daha ekonomik. Bu açıdan mantıklı bir seçenek.

• Toyota iyi arabadır. Japon kralı.
  • Bu listeleri Amerika tek başına domine ettiği için bence güvenilir değil. Dünyada en çok satması her ülke ve her demografi için yani tüm dünya için en çok tercih edildiği sonucunu vermiyor bence.

• honda varken toyota'ya binen emekli albaydır anca.
  • Kalitelerini takdir ediyorum ama ben şahsen dizaynlarını hiç beğenmiyorum ne iç dizayn nede dış dizayn bana hitap etmiyor .sadece kaliteye ,az sorun çıkarmaya bakarak araba satın alıyor olsam Hyundai veya Kia tercih ederdim .onların tasarımlarını beğeniyorum

• Amerika'da
    en çok satan sedan Toyota Camry 2.5 Hybrid
    en çok satan SUV Toyota Rav 4 2.5 Hybrid

Bizim motor hacmine göre saçma sapan vergilendirmemizden dolayı bizdeki fiyatları aşırı yüksek. Amerika'daki başlangıç fiyatı 28.430$, yani 170.000TL. Bizdeki fiyatı ise 470.000TL cik.

Biz de almak isterdik ama bizim vergilerimiz yüzünden araç almak kabus haline dönüşüyor.
  • Toyta baya zamandır lider zaten.Arada Volkswagen giriyor yanılmıyorsam ama genelde Toyota domine ediyor pazarı.
  • Auris kullanıcısı olarak kapı sesi tok değil belirteyim 😁

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Ben segment olayına pek takılmıyorum çünkü bir çok arabayı bu kriter ile sınıflandırmak zor oluyor ama CH-R kesinlikle B segment bir SUV.
    Hatta bir çok B SUV'a göre bile iç hacim olarak küçük kalıyor. Arkadaşın yorumu doğru kullanışlılık açısından kötü bir araba.

• Yeni kasa Hybrid Camry'i çok beğeniyorum ama 480.000 TL lere çıkabilsem bile o zaman da; ikinci el, çok az km de hatasız BMW G30, Mercedes E serisi , Volvo S90 hatta Lexus GS ve ES gibi modeller radarıma giriyor.

• XX58 X kullanıcısına yanıt
    Google, Yahoo, Bing, yandex, yaani gibi arama motorlarını kullanabilirsiniz doğru bilgi için

• bizim alamancılar ve yumuşak plastikçiler anlıyor ama dünya anlamıyor otomobilden.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.