Şimdi Ara

Coronavirüs aşısı için tarih belirlendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
3.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coronavirüs aşısı için tarih belirlendi

Reuters Haber Ajansı’nın düzenlediği basın toplantısında Fransız Pasteur Enstitüsü bilim insanları coronavirüs salgını için geliştirilecek aşının çıkış tarihini açıkladı.

Dr. Christophe D’Enfert gazetecilere yaptığı açıklamalarda aşının 20 ay içerisinde kullanıma hazır olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü acil durum ilan etmişti

Coronavirüs aşısı için tarih belirlendi

Ölüm sayısı 170’i, enfekte vaka sayısı 8.000’i bulan 2019-nCoV coronavirüs salgını için uluslararası acil durum ilan edilmişti.

2019-nCoV etkenine ait salgın zamanı kronolojisi aşağıda yer alıyor.

• 31 Aralık 2019 – Çin; Dünya Sağlık Örgütü’nü Wuhan’da görülen pnömoni benzeri vakalar sebebiyle uyardı.

• 1 Ocak 2020 – Wuhan hayvan pazarı virüsün yayılım merkezi olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

• 9 Ocak 2020 – Dünya Sağlık Örgütü enfeksiyonların yeni bir  coronavirüs türü sebebiyle oluştuğunu açıkladı.

• 10 Ocak 2020– Çin yeni virüsün genetik koduna ilişkin bilgileri paylaştı.

• 11 Ocak 2020 – Bilim insanları aşı geliştirme üzerinde çalışırken ilk ölüm vakası onaylandı

• 13 Ocak 2020 – Virüs ilk defa Çin dışına yayılım gösterdi.

Ayrıca Bkz.Dünya Sağlık Örgütü uluslararası acil durum ilan etti

• Sorun insanların artık doğaya saygı duyup yeme alışkanlığını da biraz dizginlemesi. Yaban hayatta avlanıp yenen şeylere sınırlama getirilmeli. Mümkün ise kümes veya çiftlik dışından hayvan eti tüketilmesi de yasaklanmalı. Doğa kontrolümüz altında değil ve ne tür virüslerin orada ürediğini bilemiyor takip edemiyoruz. Çiftlikteki bir tavuk veya sığırda fark edilen bir hastalıktan dolayı hepsi imha edilebilir iken yaban hayatında ne durumda olduğu beslenme geçmişi ve hasta olup olmadığı belirsiz bir av etini kolaylıkla tüketiyoruz sonra virüsü vebası hastalığı ile uğraşıyoruz. Kasapta markette et varken doğaya elinde silah ile avcılığa çıkan insanın derdi zaten açlık değil o evrimleşememiş hayvanları bence doğanın insafına bırakıp kurtlara çakallara hediye edelim. Doğa ile ödeşiriz.

• 20 ay çok değil mi? Anlaşılan süreç bayağı zor olacak :(

• Coronavirüs aşısı için tarih belirlendi
    20 ayı bilmiyorum ama yayılmasını önlemek çok daha önemli şu noktada.
  • Bu adamlar ilk defa yarasa yada benzeri hayvanlar yemiyorlardı bence burda bi oyun var , kimsayal olduğunu düşünüyorum

• 20 ay süre veildiyse durum sanılandan ciddi gibi.1 ayda 200 ölü ve sanki integral şeklinde ölüm ve bulaşma artışı var.Mesela sadece dün 43 ölüm vakası olmuş.Bu gidişle 20 ayda neler olur tahmin etmek bile güç.
  • 20 Ay’a kim ole kim kala

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 20 ay ?? 🤔🤔

• BogazınYargıcı kullanıcısına yanıt
    Yarasa ve yılan yemeleri sonucu oluştu deniyordu ki daha önce çin de bulundum her türlü alanına gittim garip hayvanlar, böcekler ne ararsanız yiyorlar fakat ben 2 yıl önce gittiğimde de aynı haşereleri yiyorlardı bir virüs vs çıkmamıştı ortaya şimdi durup dururken bir virüs çıktı ve dünyayı korkuttu banada çok garip geliyor bir tür kimyasal saldırı yada başka bir iş olabilir.

• Buna kısaca Yeni Dünya Düzeni derler. Millette yarasa yedikleriden dolayı hastalık başladı zanneder. :) 25 - 30 milyon enfekte olduğu 50 bine yakın ölü olduğundan bahsediliyor. Haberlerde çıkana inanmayın bilin ki bunun her zaman tam tersidir.

Hastalığın panzehiri zaten ellerinde isteseler anında piyasaya sürülür ama hedefleri farklı dünya nüfusunu azaltmak.

• 20 ay içinde ölmemeyi başarırsak bir sonraki devletlerin biyolojik savaşlarına kadar bu aşıyla bir süre daha yaşarız.

• ErenDstn kullanıcısına yanıt
    Solunum yoluna enfekte edilen bir hastalık . Kanserden daha etkili bir hastalık kimsayal olma ihtimali yüksek bana göre

• BogazınYargıcı kullanıcısına yanıt
    Açıkçası daha henüz beni korkutamadı çin gibi bi devlette gripten bile yılda 200 den fazla insan ölüyor virüs suanlik pek tehlikeli değil bana göre ama kişiden kişiye değişir

• Aklı olan o aşıyı yaptırmaz.

• ErenDstn kullanıcısına yanıt
    8 bin teşhis konulmuş hasta var , ve bunlarin hayatları riskli durumda . Çinliler de var suç kardeşim
    Herseyi yiyorlar . Biri kimsayali Çin’e attı oyun olduğu bariz belli adamların ekonomisi zarara uğradı herseyi üreten Çin 2 ayda neler kaybetti . Öyle bi durumda var ki dışarı çıkamıyorsun , kimsayalin etkisine bakarmısın

• Corona virüsü salgını nedeniyle 6 günde bitirmeyi planladıkları 1000 yataklı hastaneyi 4 günde bitirmişler.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Haber yalanlandı. O hastane 2018 den beri inşaatı süren tıp merkezi olacakmış. Fakat Corona virüsü için yapılan hastane 10 günde tamamlanacağı bildirildi

• kapitalizmin biyolojik mücadelesi

• Yalan haber diyorlar

• virüs bu hızla yayılmaya devam ederse 20 ay sonra herkes hasta olur zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.