Şimdi Ara

Asus ve AMD coşturuyor | Ryzen 4800'lü oyun bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD ve Asus iddialı bir işbirliğine soyundu. 4. nesil Ryzen mobil işlemcilerini duyuran AMD, 8 çekirdekli Ryzen 4800HS işlemcisinin kullanımını ilk 6 ay için Asus'a özel tuttu ve Asus da 14-inç boyutunda çok iddialı bir dizüstü bilgisayar modeli hazırladı, detayları bu videoda anlattık. 

• 2020 yılında webcam olmayan bilgisayar da nedir? Ekran traşlanmış yer kalmamış gibi bir gerekçe söylendi. Pek gerçekçi olmasa da bir an için doğruluğunu kabul edersek Huawei'lerdeki gibi klavye bölümüne açılır kapanır bir webcam yerleştirilebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 31 Ocak 2020; 17:42:9 >
  • Mal ceviz ama selamın aleyküm paket ücreti bir tofaş kadar olur sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Senin her yeni videon ile biz de çoşuyoruz.@fx57
  • geç abi asus amd kanalında iş yapmıyor.

• Bence bilgisayar oyun için değil öncelikle iş için alınmalı. Böylece fiyatı ucuza çıkar. Bu bilgisayar ile harika tasarım ve render işlemleri yapılır hatta bu tür bilgisayarlarda oyun bile yapılır. Hem eğlence hem işi bir arada çıkartırsanız bu size bedavaya gelecektir.

• Donanımlar şöyle;

Bir eleştirim bir de yorumum olacak;

- İlki güç girişinin konumu. Neden adaptör soketini fan çıkışının gerisine değil de önüne koyarlar anlayabilmiş değilim. Genelde masanın gerisinden gelecek olan o güç kablosu fan çıkışının önünde duracak.

- İkincisi ise; anakart üzerine bir adet soket görünüyor, DDR ram soketine benzettim, yanlışım var ise düzeltin. Ben onu Nvme soketine benzetemedim pek açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 31 Ocak 2020; 20:9:27 >

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    İşaretlediğiniz altlı üstlü sodimm soketi, sol tarafına doğru bakarsanız bir nvme bir de pci express mini soketi görebilirsiniz.

• Evet zaten bende onu diyorum. Video da ram' lerin anakarta entegre olması gibi bir şeyden bahsediliyor onun için zaten işaretledim hocam. Yoksa bende farkındayım dimm soketi olduğunun.
  • Türkiyede bir gerçek var. Bu gerçekte Asus'un yetkili servisleri 5 para etmez, etrafımda bu yetkili servislerden o kadar çok şikayet duyuyorum ki. Asus harika ürün yapsa da almamak lazım. Eski Niyazi Saral varken çok iyi idi. Şimdi kimin elinde bilmiyorum ama en son akrabam notebook gönderdi. Kuzey köprüsü yandı 300 tl dediler bir hafta sonra aldı. Sağolsun para bile istememişler, çünkü yapmamışlar. Ne olduğunu bilmiyoruz demişler, komedi gibi. Bana ürün konusunda danışana uzak durun diyorum. İyi bir servis gelene kadar. Yoksa ürünlerine birşey demem...

• gpu kısmında yine nvidia kullanılmış neden ekran kartı kısmında hep geride kalıyor keşke gtx 2000 serisi seviyelerini geçecek uygun fiyatlı bir gpu sunsada alsak

Anakarta gömülü ram var. Siz isterseniz kendiniz takıp hem rami arttırmış olup hem de dual-channel olarak da çalıştırıyorsunuz.

• Morichannnn kullanıcısına yanıt
    Öyle olsa gerek.
  • Telefonlar az daha gelisebilse laptop dene çöpleri artık almasak. Ha bana zaten telefon rahat yetiyor. Render vb için de keşke telefonlar da olsa.

anakart üzerinde onboard memory module yuvaları var hocam

düzeltme: ss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 2 Şubat 2020; 5:48:13 >
  • Görsel için teşekkürler. Yanlız yeni grafik yongası amma boboşkoymuş ya. İşlemci yanında cücük gibi duruyor.
  • Muhendislik ornegi cihaz . Nihai modelinde farkliliklar olabilir...
    Thunderbolt 3.0 olmayan usb type-c tek baglantisi ile sekilsel bir usb 3.1 desek yeridir... Icerik ureticilerine kesinlikle hitap etmiyor...

Kamerasi olmamasi alttaki o kalin cerveyi yukariya tasinsa olusacak musaitlige yukardan asagiya 3 tane kamera dikeylemesine sigar! GErci yataylamasinadir sensorlerivs ama ... Yani o derecede bosluk alt tarafta bariz rahatsiz edici SIRITMAKTADIR.

Ekrani da oyle iddiali filan degil.

Genel manada Asusu kaliteli guzel tasarimli kasali urunleri ile albenisi vardir lakin Resmi Turkiye Garantililer tam bir fiyasko. PArarlel ithalatlilar beterin beteri de ...

Bence riske girip almak isteyenlere belki .. MAX-Q modelleri her zaman performansi kirpilmis batarya dostu sayilabilecek mobil tasinabilir cihazlar icin dusunulmustur.

Yani bu cihaz ne oyuncu portatif bir cihazi kefesine uygun ne de icerik uretme kefesine de yakismiyor... Ortalama ofis islemleri arada hafif oyun basit web sitesi odakli iceriklerde ise yarabilir. Webcam olmamasi yani Windows Hello un ne parmak izi ne ede yuz tanima hicbiri olmamasi ile ortada bir cihaz olmus...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.