Şimdi Ara

Hyundai Kona Electric, Avrupa'da üretim bandına çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Avrupa’da elektrikli otomobillere yönelik talep gün geçtikçe artıyor. Hyundai de bu kapsamda Kona Electric’in Avrupa’daki teslimat süresini kısaltmak için harekete geçti.

Güney Koreli üretici, Avrupa’daki müşteriler için Kona Electric’in üretimine ağırlık vereceklerini ve elektrikli crossover modelini Mart ayından itibaren Çekya’daki Nosovice fabrikasında üretmeye başlayacaklarını duyurdu. İ30 ve Tucson modellerinin de üretildiği fabrikada günde 1,500 adete yakın araç üretiliyor. Kona Electric’in de burada üretim bandına çıkmasıyla birlikte yıllık üretim kapasitesinin 350 bin adete ulaşması bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Çin, Koronavirüs nedeniyle Tesla'dan Şangay fabrikasını kapatmasını istiyor

Yapılan açıklamaya göre Kona Electric’in Kore’deki mevcut üretimi de devam edecek. Hyundai, söz konusu iki fabrikada eş zamanlı üretim yaparak araçların teslimat sürelerinde zaman tasarrufu elde edecek. Hyundai bu sayede, Kona Electric, Ioniq Electric ve hidrojen yakıt hücreli Nexo dahil olmak üzere Avrupalı müşterilerine 80 binden fazla sıfır emisyonlu araç sağlayacak. Böylelikle, 2020’de Avrupa’nın en önemli elektrikli araç üreticisi olma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak.

2018 yılında satışa sunulan Hyundai Kona Electric’e en çok Almanya, Fransa, Hollanda ve Norveç’ten talep geldiği ifade ediliyor. Hyundai Türkiye ekibi de Kona Electric için çalışmalarını sürdürüyor fakat aracın ülkemize ne zaman geleceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Hyundai Kona Electric’in özelliklerine buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Elektrikli Hyundai Kona iki farklı pil seçeneğiyle tanıtıldı

• Çok çirkin bi araç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araç güzelde hundai şu logoyu değiştirmesi lazım

• 400km civarı mezili var yurtdışı fiyatıda 37bin dolar yani(220.000tl an itibari kurla)
    Bunun yanında Yerli Suv kıyaslamak belkide ayıp ama 250-300 arasına satılsa iyi satar.

• Türkiyede niye üretmiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklıyoruz artık yaygınlasmasını elektrıklı aracların bırde vergıden muaff olsalar cok guzel olurdu devletımız bakalım ılerısı ıcın ne yapıycak ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.