Şimdi Ara

Dünyanın ilk 5G tableti tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung'un geçen yılın amiral gemisi Galaxy Tab S6 tablet modelini 5G uyumlu hale getirerek dünyanın ilk 5G tablet modeli sıfatıyla piyasaya süreceği bir süredir dile getiriliyor. Firma bugün resmi tanıtımı yaptı.

Galaxy Tab S6 5G özellikleri ve fiyatı

Galaxy Tab S6 normalde LTE ve WiFi olarak iki versiyon şeklinde piyasaya çıkmıştı. Samsung tablete 5G modem entegre ederek aslında üçüncü versiyonu ortaya çıkarmış oldu. Henüz tablet pazarında Samsung haricinde 5G ürün piyasaya süren yok.

Ayrıca Bkz.Katlanabilir Galaxy Z Flip basın görselleri karşınızda

Galaxy Tab S6 5G orijinal modelden farklı değil. 10.5 inçlik 2560x1600 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, AKG destekli dörtlü stereo ses sistemi, 6GB RAM, 128GB depolama kapasitesi, S-Pen desteği şeklinde özellikler mevcut.

Galaxy Tab S6 5G modeli ilk olarak Güney Kore'de yarın piyasaya sürülecek ve fiyatı 850$ olacak. Henüz 5G teknolojileri yaygınlaşmadığı için cihaz bir süre Güney Kore'de kalacak. Galaxy Tab S6 LTE versiyonu ise 730$ olarak satılmaktaydı.

• Snapdragon 865 li olsaymis ... Hadi olmadi bari Snapdragon 855 Plus li olsaymis ...

Yine ayni islemcili !

Pes yani. Yuh yani . Oha yani ...

RAM 16 GB olsaymis ama inatla ayni ilk cikan Tab S6 lardaki giib 6 ve 8 GB aynisini 5G diye bizlere kakalamislar...

Anlasilan satilmiyor ve demisler ki bari 5G li soslayalim ama herseyi ayni olsun ...
    Tam bir rezalet...

Bari cihaz Android 10 ile ciksa ... Malum Samsung tabletlerine guncellemeyi hem cok gec veriyor hem de aylari atlaya atlaya veriyor... Bir donem sonra 3 aylik guncellemeler kervanina katiliyorsunuz... Ben aldim SAmsung tablet pisman oldum ... Siz bilirsiniz....

Ekrani da yesillenme problemleri var. Ozellikle icerik uretenlere icerik tuketenler sikayetci . Ozensiz ve sorunlu ...

Turkiye cihazlarinda LTE modeli var ama urun kodlamasi sonu 7 ile esi benzeri olmayan baska ulkelerin LTE sonu 7 olmayan firmware leri ile uyumlu degil. Yani cep telefonlarindaki gibi bir esneklik guncel kalma bir sekilde imkaniniz da yok! Zaten SMSve cagri yapma ozelligi bile yok sadece data ozelligi varken baska ulkelerinkinde hepsi var .

Google Turkiye surtusmesi ile Google uygulamlari yeni cihazlarda gelmiyecek gibi otelenmis Subat a bakalim ne cikacak. Aksi halde devlet te bloke derse Google hizmetlerine .apk kurulsa bile calismayacaktir ...

Kurumlar da etkilenecek ...

• Samsung istediği kadar tablet üretsin, hatta mükemmel ötesinde tabletler olsun ne farkeder. O tabletlere 1-2 yıl sonra yazılım desteklerini çektikleri için çöp oluyor. Ne kadar özelliği olsa da almaya değmez. 1 kez yaptım o hatayı şahsen kimsenin yaşamasını da istemem. Gidip 2.el bir Ipad felan alın daha iyi.

• Tablette ipaddan ötesi yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bi sen biliyon dimi herşeyi. adamların okadar okadar bilim adamı mühendisi argecisi yatırım uzmanı maliyet hesapcısı vs vs var. ama bir tek sen doğruyu görüyon :)) . bu ülke adam olmaz

• ozgurrdunya kullanıcısına yanıt
    "bi sen biliyon dimi herşeyi. adamların okadar okadar bilim adamı mühendisi argecisi yatırım uzmanı maliyet hesapcısı vs vs var. ama bir tek sen doğruyu görüyon :)) . bu ülke adam olmaz"

DH Misafiri

Dedi gercek hesabiyla yazmayan biri. Belli ki uye veya bir birikmisligi var. Enteresan olan bu sahis takmissa benziyor . Simdi o misafir hesaba alintilasam sanki cevap mi gelecek ayni kisiden :) ....

Diye size yazdim :) ...

Samsung ust seviye tabletini almistim bir ay sabrettim belki yazilimsal iyilestirmelerle oturur diye . Ki aldigimda Turkiye de yeni satisa cikmisti bircok yerde de yoktu ustelik resmi Turkiye Garantili .. Sok oldum . Sonra Apple in Ipad Pro 10.5 LTE 256 GB modeli ve Apple Pencil i cikar cikmaz satin aldim Turkiye'de ... Tesekkurler Samsung bu kalitesizligin ile beni Apple ekosistemiyle tanistirdin cihaz sahibi ettirdin :) ...

Eskimis Ipad im mis gibi guncellemeleri de aliyor es zamanli sorunlari da yok! . 120 Hz 10 bit ve HDR panel . Ustelik ekrani da pentile degil ! Keskinlik yuksek Ipad Pro larda ... TruTone ortam renk sicakligina gore ekranini ayarlamasi da hayran birakiyor insani ...

Uygulamalarin cesitliligi tablet arayuzde olmasinin bollu ile ayrica insani mest ediyor Apple ...

Halen de kosede duru Samsung Tab cihazim. Bunca yildir aradabir bir guncelleme gelir oyle bir bakarim ... Android tablette uygulama tablet arayuzunde onem SIFIRDIR! ...

Dex arayuzu ile anca kendi arayuzunde iyilestirme saglasa da uygulama marketlerinde samsung magazasi dahil tablet arayuzlu hicbirsey yok yani ... Dex modunda telefon arayuzune gore optimize edilmis dev telefon arayuzunu tabletlere getirmekten bir baska ise yaramiyor Dex modu kendi ekraninda olsa bile ...

Samsung tema destegi de yok ! ... En dandik cihazlarinda bile tema var yillardir ama halen yok!

Samsung Tabletlerinde ust seviye serilerine yillardir hic onem vermiyor ...

Sahsen sunu beklerdim :

Qualcomm in yeni cikan guclu islemcileri 8cx veya 8c .... Cunki Apple Ipad lerindeki islemcileri Iphone lardakinde cok daha kasli guclu islemcileri koymaktalar sonu da x ile biter yani A9x A10x A12x diye .... Ki bunlar halihazirda coklu olan Iphone islemcilerinden de bariz daha da gucluler ....

Apple tabletteki bakis acisi bambaska ...

Ama Android te Samsung dahil hepsi tabletlere inatla mobil telefon islemcilerini koymalari da manidar ! Sanki cok basariliymis performansli imis gibi :) ...

Samsung ayrica Qualcomm un islemcilerine ait peformanslarini nasil basariyor beceriyorsa da optimizasyonlari da vasat ! ....

Tab S6 dahil kullandim kisa sureli de olsa bu sorunlari yasadim..

Ekrani zaten ayni 5G li olmayan ile ve ekraninda da keyif alinamayacak sorunlar vardir. Kalitesiz AMOLED gibi duruyor ...

xda dahil bircok yabanci forumlarda da sikayet edilmektedir ... Bir kismi da dh de ilgili konu basliklarinda paylasmistim kaynaklari ile ...

Bir tuketici olarak malesef Apple Ipad ten baska bir alternatif birakmayan Samsung ve zihniyetine de ayrica tesekkurlerimi iletirim ...

Ne alakası var? Hala android 8 kullanan s7 kullanıyorum çöp olmadı cihaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Elimde alt sınıfıda olmayan 1.5 GB RAM belleğe sahip bir TAB E modeli var. Ürünü alırken Android 4.4 verdiler. Daha sonrasında ürüne herhangi bir güncelleme alamadığım gibi cihaz gün geçtikçe çöpe dönüştü. Her şeyi sizler biliyorsunuz zaten. Yıllardır Samsung kullanıyorum ancak böyle fanatizmi anlamıyorum. Cebimde S9 Plus telefonum var ve ona bile hala Android 10 getiremediler. Neyi savunuyorsunuz? Telefonunuza versin ya en son çıkan sürümleri Samsung. Neyi eksik elinizdeki cihazın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurrdunya -- 30 Ocak 2020; 16:23:27 >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Gelene geçene teknoloji sitelerinde yorum yaptırıyorlar. Bilgi birikim yok. Anca fanatizm.
    Hocam bir sakin lütfen.

Tab serilerinde de Samsung yine üst seviyeye S'i koydu A ve E serileri giriş ve orta seviye için. Kısacası E olan seri maalesef telefonlardaki J serisinin akıbetine uğradı.

Sizin cihazınız ise;
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_e_9_6-7295.php

2015 haziranında çıkmış. 5 yıl geçmiş aradan. Çıktığı zaman 4 ile çıkmış. O zamanlar samsung 2 major update kuralına geçmemişti bile. Benim Note 2'im bile 4.4.2 aldı ve kaldı zamanında.

Ben her şeyi biliyorum demedim. Demem de. Hala bu ve benzeri sitelerden öğrendiğim çok şey var. Benim ayrıca bir fanatizmim yok.

Kendimden örnek verdim. Deneyimlerimden. S9 Plus a android 10 u vereceklerdi ve 2 gün olmuş salmışlar bak.
    https://shiftdelete.net/galaxy-s9-android-10-guncellemesi-cikti

Samsung'un bu fragmantasyonu güncelleme konusunda da sıkıntı yaratıyor maalesef. Bunu her daim eleştirmekteyim.

Benim argümanımda ise S7'deki Oreo ile mutluyum ben. 10 felan manyaklığım yok.

İşimi görmekte. Onu belirtmek istedim sadece.

her major android güncellemesi performanstan ve pilden ödün demektir unutmayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.