Şimdi Ara

İstanbul'da elektrikli tekneler kullanılacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İstanbul’da çevre kirliliğini azaltmak ve enerji tasarrufu amacıyla elektrikli tekneler kullanılması planlanıyor. Konuyla ilgili çalışmalar başladı.

İBB Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş tarafından yapılan açıklamaya göre elektrikli tekne için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’yla birlikte çalışmalar yürütülüyor. Elektrikli tekne için kağıt üstünde projelendirme, hatların analizi, fizibilite çalışmaları yapılıyor. Elektrikli tekneler ile hem boğaz daha az kirlenecek hem de yakıt maliyeti ciddi oranda azaltılacak.

Avrupa’da feribot taşımacılığında elektrikliye geçiş hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Norveç, İspanya ve İsveç'te önümüzdeki yıllarda filonun tamamının elektrikli feribottan oluşması planlanıyor. Elektrikli feribotlar ile emisyon yüzde 95 oranında azaltılırken, maliyetleri yüzde 80 oranında azalıyor.

Boğazda 24 saat ulaşım yapılacak

İstanbul’da günün 24 saati adalar arası vapur seferi gerçekleştiriliyor. Yakın zamanda boğaz hatlarında da 24 saat ulaşım yapılması için çalışmalar yapılıyor. Boğazda 24 saat ulaşım için Meclis kararı bekleniyor. İstanbul’da metro ve metrobüsler 24 saat hizmet veriyor. Vapurların da 24 saate çıkması ile birlikte kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak.

• Konforlu tekneler olursa çok güzel olabilir kız arkadaşımızla çay içip güzelce yolculuk edebiliriz hatta çok konforlu olursa tekneden inmeme ihtimalimiz var baştan söylüyorum. 24 saat olayı çok önemli bunun olması gerek.
  • geç bile kalındı.

• Yerli mi olacak? Böyle yatırımlar yapılacaksa yerli satın alınmalı bence

• Ekrem başkan çalışıyor. Çalışmıyor diyenlere gelsin...

• Ekrem başkan çalışıyor.

• Yerli ve Milli Tekne!

Yok lan o arabaydi... Olmamis begenmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 28 Ocak 2020; 21:49:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekrem Başkan 6 ayda İstanbula çağ atlattırdı...
  • Helal olsun Ekrem başkana. Pardon haziran ya da eylüldeki seçimde cumhurbaşkanımız olacak adama 👏🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flegga34 -- 28 Ocak 2020; 23:6:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel adım. Sıra mazot kullanan binek araçların istanbul ankara gibi büyük şehirlere girişini yasaklamak olsun

• Projeyi İBB ve bakanlık ortak yürütüyor. Ayrıca bir konuyada siyaset katmadan yorum yapın yeter bıktık sizin gibi tiplerden

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Bakanlığın aklına niye gelmemiş bu güne kadar acaba.İmamoğlu bu projeyi seçim sürecinde söylemişti zaten yani adamın hakkını yemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekrem imamoğlu metroyu 24 saat yaptı ama tcdd denen işlevsiz kurum marmaray'ı 24 saat yapmadı. hayatımda tcdd kadar rezil bir kurum görmedim. yıllarca tcdd'nin işlettiği haydarpaşa limanına gittim, kepazelikleri anlatsam buradan aya dört şeritli otoban olur.

• şöyle mi önce dizel motur mazotu gemide elektirğie çevirecek sonra elektrikli motora mı verecek?

• Şaka gibi yorumlar gene ya
  • 24 saat olayı çok iyi olmuş çalışıyorlar valla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.