Şimdi Ara

Koronavirüsü nedeniyle Foxconn ve Samsung tesisleri üretimi durdurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Koronavirüsü nedeniyle Foxconn ve Samsung tesisleri üretimi durdurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan Çin'deki koronavirüsü salgını teknoloji dünyasını da derinden etkileyecek gibi. Dünyanın üretim üssü olması Çİn'i çok kritik bir noktaya taşımış durumda.

Üretim etkilendi

Wuhan kentinde vahşi hayvan pazarlarında başladığı tahmin edilen corona virüsü salgını nedeniyle Hubey eyaletinde 40 milyondan fazla kişinin karantina altında olduğu bildiriliyor. Ölü sayısı 80 olurken vaka sayısı 3 bini geçmiş durumda. Çin'de birden fazla eyalette karantina tedbirinin uygulanması beklenirken pek çok ülkede koronavirüsü vakası görülmüş durumda.

Ayrıca Bkz.UMURO Games'den yeni Osman Gazi oyunu

Gelen bilgilere göre salgının yaşandığı kentlerdeki büyük üretim tesisleri tedbiren geçici olarak kapatılıyor. Tesislerin Foxconn, Samsung, FMCG, Johnson&Johnson gibi büyük isimlere ait olduğu ifade ediliyor.

Tedbirin 1-2 hafta sürmesi beklenirken elbette bu süre salgının şiddeti ile doğrudan alakalı. Eğer yetkililer salgına yeterli şekilde müdahale edemezse hem bu sürenin uzaması hem de diğer kentlerdeki tesislerin de kapatılması söz konusu.

Şimdilik net bilgiler vermek mümkün değil ancak uzun süreli ve geniş çaplı üretimin durdurulmasının stoklara ve fiyatlara nasıl etki edeceğini zaten okuyucularımız tahmin edecektir.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/263327/chinese-government-closes-foxconn-and-samsung-factories-amid-coronavirus-outbreak

• Ekonomiyi etkiliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şimdiden büyük zamları düşünüyorlardır

• gene mi bellek fiyatlari artacak :D 1dk kesinti sebebiyle fahis zam yapan ureticiler haftalik kesintinin acisini sabunsuz cikarirlar.

• Aklıma ilk gelen RAM lobisi oldu. Onlar kaçırmaz böyle fırsatları. Zaten stok fazlaları da var diyorlardı. Şimdi kıtlık var deyip yapıştırırlar zammı.

• Bu iste en buyuk zarari Cinliler ama dunya da saglik kismi haric lojistik tedarik zincirlerinde ciddi yaralar alacaktir :/ .

Ikame uretim yerleri ulkelerine derhal yonelmesi sart ...

• Zaten yeni yıl tatili dolayısı ile üretim olmaması lazım, tatil de bir hafta uzatıldı

• SAMSUNG YİNE BAHANE BULDU ZAM ZAM GELİYOR

• ram ve ssd zammı haberleri duyarız yakında.

• Bir meteor gelmediki kurtulak gitsin...

• Yakında virüs ülkenin tamamına yayılır ise öncelikle insanların ölümüne değil de ram ve telefon fiyatlarına gelecek zama üzülenler bence zihinsel olarak asıl virüslü ve hasta kişilerdir. Tez zamanda karantinaya alınıp toplumdan izole edilmeliler. Diğer taraftan bütün büyük teknoloji üreticilerinin ürünlerini Çin ve uzak doğu pazarında ucuz iş gücüne dayalı ürettiği düşünülünce bundan sonra bunları kendi ülkelerinde kendi vatandaşlarına beş katı maaş ödeyerek ürettirebilecektir. O da üretebilecek kabiliyet ve fabrika iş gücü ve randımanı bulunur ise. Yani telefon ram fiyatlarına üzüleceklerin ileride daha da fazla üzülüp intihar etmelerine gerektirecek bir zam kapıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 28 Ocak 2020; 17:37:16 >
  • Zamlar geliyor.

• Virüs bizim ülkeye bulaşmadan bir an önce kontrol altına alınıp kökü kurutulsun da isterlerse bellek ve ssd fiyatları bir süre yüksek olsun umurumda değil.

• Üretimi durdurmaya bahane arıyorlardı buda üstüne sos oldu

• Ohh ne güzel, ekran kartları çok daha pahalıya satılır artık.
    Zaten alacak halimiz yoktu, bakmak için linkine bile tıklamayız artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.