Şimdi Ara

Edge tarayıcısındaki 'sekmeyi taşı' özelliği, Chrome'a geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un geliştirdiği Edge tarayıcısı, herhangi bir sekmeyi son derece pratik bir şekilde başka bir tarayıcı penceresine taşımayı sağlayan bir özelliğe sahip. Gelen haberlere göre Chrome kullanıcıları da yakında bu işleve kavuşacak.

Ayrıca Bkz.E-ticaret devi Alibaba, katlanabilir akıllı telefon geliştiriyor

Sürükle bırak yönteminden daha pratik

Edge tarayıcısındaki özellik, şu şekilde çalışıyor: Aktif olan tarayıcı pencerenizdeki herhangi bir sekmenin sağ tık menüsünden "Başka bir pencereye taşı" seçeneğine tıklıyorsunuz ve buradan da sekmeyi taşımak istediğiniz tarayıcı penceresini seçmeniz, o sekmenin taşınması için yeterli oluyor.

Sürükleyip bırakma yönteminden basit olan bu işlev yakında Chrome tarayıcılarda da kullanılabilecek. Zira ortaya çıkan yeni ekran görüntülerine bakılırsa, Google ve Microsoft mühendislerinin yakın işbirliği sonucu, söz konusu özellik test edilmeye başlanmış bile. Ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok ancak Google'ın kullanıcıları çok fazla bir süre bekletmeyeceğini söyleyebiliriz.

• Boynuz kulağı geçti.

• Chromium tabanlı olan edge gayet başarılı..

• Chrome'a birde Edge ve Firefox'da sayfasının solundaki Yer İmleri (Sık kullanılanlar) kısmı gelse birde Firefox ve Internet explorerdaki kullanışlı bir menü çubuğu eklense güzel olacak. En son baktığımda yoktu.

• Ben birinci tarayıcım yaptım. Mağzaya beklediğim 2-3 eklenti var onlar gelse tadından yenmeyecek :D

• Kullandığım en iyi tarayıcı Edge oldu. Firefox'u bırakma zamanı geldi sanırım.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Hocam Edge tarayıcısına bütün Chrome eklentilerini kurabilirsin.

1. Önce Edge'deki Uzantılar (Extensions) menüsüne tıkla
    2. Açılan pencerede aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğim şu özelliği seçili hale getir
    3. Ardından hemen orada bulunan "Daha fazla öğren" (Learn More) yazısına tıkla
    4. Açılan penceredeki Chrome Web Store Linkine tıkla
    5. Oradaki istediğin eklentiyi Edge tarayıcısına kur.

Ben kullanıcıyı takip eden google zımbırtılarıyla dolu ram düşmanı Chrome'u tamamen sildim artık. Edge'in yanında çok gereksiz kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 27 Ocak 2020; 15:9:26 >

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Chrome Mağazası'nı kullanabiliyorsunuz.
    https://i.hizliresim.com/LvBYko.jpg

• Sürükle-bırak'tan nasıl daha pratik anlayamadım. Tutuyorum sekmeyi nereye taşıyacaksam oraya bırakıyorum. 1 click ve kısa bir kaydırma hareketi yerine 3-adet click gerekiyor.

• Keşke Edge'deki "Sesli Oku" seçeneği Chrome ve Firefox'a gelse.

• fare ile tut çek yapılan şey için menü yapıp ordan seçmemi mi bekliyolar...

• Güvenlik ve veriler açısından hala hatrı sayılır bir bir ağırlığı var. Brave e geçin

• alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim aynen uyguladım ve kullanıyorum.
    Acaba eklentilere güncellleme gelin bunda da güncellenir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Çok teşekkür ederim aynen uyguladım ve kullanıyorum.
    Acaba eklentilere güncellleme gelin bunda da güncellenir mi?
    Rica ederim güle güle kullanın. Anında güncellenir. Aylardır kullanıyorum bu şekilde
  • Yeni Edge çok iyi olmuş. Hız açısından Chrome'dan herhangi bir eksiğini görmedim hatta bazen daha hızlı gibi geldi. Çok işlevsel ve akıcı bir tarayıcı olmuş. Chrome eklentilerini desteklemesi de ayrı bir güzel. Chrome'u bırakmış bulunuyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.