Şimdi Ara

En son Windows 10 güncellemesi mavi ekran hatasına neden oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 10 işletim sistemi için bir buçuk hafta önce yayınlanan Ocak ayı toplu güncellemesi sorunlu çıktı.

KB4528760 numaralı güncelleme ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından tespit edilen güvenlik açıklarını gideriyordu. Ancak düzeltmelere ek olarak yeni sorunları da beraberinde getirmiş gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz.AFAD telefon görüşmelerinin web tabanlı uygulamalarda yapılması için uyardı

Kullanıcıların bir kısmı güncellemenin yüklenemediğinden şikayet ediyorlar. Bu hata Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ve Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi'nin yüklü olduğu sistemleri etkiliyor.

Bağlan (Connect) uygulamasıyla ilgili olabilir

Bazı kullanıcılarda ise KB4528760 güncellemesi önyükleme ve mavi ekran hatasına neden olmuş durumda. Sorunun neden kaynaklandığı tam olarak bilinmiyor ancak bu konuda bazı iddialar var.

Etkilenen kullanıcıların çoğu sistemlerinden Bağlan'ı (Connect) kaldırdıkları için sorunun Bağlan uygulamasıyla ilgili olabileceği düşünülüyor. Microsoft henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

• Yıllar geçti mavi ekran olgusu değişmedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende olmadi...

xxxxx3.592 yuklu .

• Şu Windows a da dişli bir rakip gelse de hayatımız güzelleşse biraz

• Şunu linux yapsa ana avrat sövecek adamlar var.Windows 10 denilen bozuk işletim sistemi 5 senedir halen adam olmadı millet öve öve bitiremiyor.Bir de 7 kullanana çağdışı muamelesi yapıyorlar.

• Dün (Windows aracıyla) temiz kurulum için .iso usb bellek oluşturdum, bu sorunlu mu şimdi yoksa kurulum sonra hatayı gideren başka bir güncelleme alıp sorunsuz devam eder mi?

• kendi kendime nazar değdirmek istemem ama şimdiye kadar hiç bir güncellemeden dolayı sorun yaşamadım , ya da benim haberim olmadı :)

• TncyKrmn kullanıcısına yanıt
    Nazarlik bir durum yok, normal hocam. 2 PC'de de buyuk/kucuk guncelleme geldigi gibi yuklerim. Su ana kadar ufak tefek 1-2 bug haricinde hic sorun yasamadim.

Milyari askin kullanicisi olan OS'da 1-2 Reddit uyesi sorun yasayip bunu yaziya aktarinca haber yapan siteler gordum. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TncyKrmn kullanıcısına yanıt
    Ben de şu ana kadar bir sorun görmedim. Eski bir PC kullanmama rağmen. Özellikle SSD ile gayet iyi çalışıyor.

• sürekli disk kullanımı aşırı ram kullanımı yıllardır oturtamadılar, bu windows 10 denen sistem kesinlikle ssd ve belleklerin ömrünü yiyor planlı olarak yapıldığını düşünüyorum

• Windows mac so x gibi stabil ve performanslı değil asıl sorun buradan kaynaklanıyor çözüm bence zor microsft kendi ürünü surface pro serisinde
    bile tam stabileti ve performance sağlayamazken diğer pc sistemlerinde nasıl bir çözüm üretecek orası bir muamma

• Apple olmayan bir pc almayacam bir daha

• Yeni aldığım laptopda güncelleme sonrası mavi ekran alınca şaşırmıştım nedeni belli oldu.

• Amd sürücülerine hayıflanan arkadaşları bi çağırın lütfen :)

• Ne kadar güzel.
  • Toplan toplan, yine bir şekilde windows kötüleyecek yorumlar atın. Her windows haberine yazıyorum, kafanıza silah dayamıyorlar, beğenmiyorsanız kullanmayın. Gidin linux kullanın. Windows 10 kullandığımdan beri -lisans hatası verdiği bir dönem dışında- hiç hata almadım, hiç bir sorunla da karşılaşmadım.

• Ben yükledim bir sıkıntı olmadı kaç gündür.

• Evde 2 masaüstü 1 dizüstü bilgisayarım var 3'ü de high-end bilgisayarlar, ve Ocak güncellemesinden sonra sık sık mavi ekran vermeye başladılar. Ciddi anlamda sorun teşkil ediyor bu durum. Güncellemeyi silmeye çalışacağım umarım başarılı olurum. Yoksa 3 makineye de format atmam gerekecek. En az yarım saatte bir çöküyorlar, sinir olmamak elde değil.

• Ben de mavi ekran hatası aldım bir kaç kez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.