Şimdi Ara

ABD, Huawei yasaklarını genişletme planları üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz yılın, Huawei açısından pek iyi geçmediğini söyleyebiliriz. Zira ABD'nin Çinli teknoloji şirketine uyguladığı yasak ve ambargolar, Huawei'nin planlarını büyük ölçüde sekteye uğratmıştı ve gelen haberlere göre bu yasakların boyutu daha da artacak.

Ayrıca Bkz.Microsoft, çift ekranlı Surface Duo için geliştirici kiti yayınladı

ABD'li şirketlere göre yeni yasaklar etkili olmayacak

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, hükümetin Huawei'ye daha fazla ABD teknolojisini yasaklamak için yeni kurallar üzerinde çalıştığını söyledi. Yeni bilgilere göre, ABD hükümeti, Huawei ürünlerini yasaklayacak ve yasağın kapsamını daha da genişletecek bir kararname çıkaracak. Uzmanlar, bu yasağın aslında ABD ulusal güvenliğini güçlendirmeyeceği ve ABD'li teknoloji şirketlerinin rekabetçi konumunu zayıflatarak ülkeye zarar vereceği görüşünde.

ABD'li yarı iletken üreticileri ise ABD'nin koyacağı yeni yasakların verimsiz olacağını, çünkü Huawei'nin ABD dışındaki tedarikçilerden gerekli teknolojileri sağlayacağını belirtiyorlar. Diğer bir sorun ise Çin'in tüm Çin pazarını ABD şirketleri için kapatarak misilleme yapabilmesi olarak gösteriliyor. Dünyanın en büyüğü olan Çin pazarı başta Apple olmak üzere birçok teknoloji üreticisi açısından hayati öneme sahip. Öte yandan alınacak yeni yasak kararlarının yakın bir zamanda ABD hükümeti tarafından açıklanacağı da sızan bilgiler arasında.

• Irishman kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir mantık, anlamak güç. Apple dediğin şirketin piyasa değeri 1 trilyon 380 milyar dolar. Ar-ge için ciro bütçesinin ciddi payını ayırıyor. Gider teknoloji yatırımlarını Tanzanya'ya yapar, fabrika kurar, üretim yapar. Dibinde açlıktan kırılan Meksika var. Seçenek çok yani. Çin dolarla iş yapıyor. Para Amerikalı. Anladın mı şimdi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Allah'ın kamili :)

• Trump çok doğru şeyler yapıyor. Huawei'in önü kesilmeli.

Global şirketler Sadece ucuz olduğu için çin de üretim yapıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyahtemas kullanıcısına yanıt
    Zavallı :)

• Zavallı :)

İsimle alay edebilecek kadar çapsız, düşük ruhlu ve haysiyet yoksunu seni kominik :)

Cezanı çekeceksin kartondan kahraman. Bedelini ödemeden kaçmak yok. :)

Lafı dolandırıp sonuca varmak .ucuZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cezanı çekeceksin.

• Cin deki Amerikan ve muttefik ulkelerin sirketleri alayi ikame bir ulke bulur. Fabrikalarini tasir hepsi illa Amerika da kurulmasina da gerek yok. Malum dusuk iscilik maliyet Cin gibi nice ulkeler vardir ... Eninde sonunda bu olur. Bu olursa Cin o guclu olusuna kendiliginden darbe alir ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ben de onu anlatmaya çalıştım üstteki tiplere. Çin ekonomisi dolar üzerine kurulu. 1 trilyon dolar merkez bankasının rezervi varmış, Bloomberg de dinledim. Ekonomistin teki eğer Amerika kafaya takarsa Çin'i batırması 6 saatlik iş dedi. Tabi bu çok çok uzak bir ihtimal, ama zamanı geldiğinde kesinlikle batıracak dedi aynı adam.

Sinek beyinlilere laf anlatmak çok zor hocam, çok zor.

• Kavgaya gerek yok Trump Huawei nin işini işini bitirir gözünü zaomi ve oppo ya diker

• Cinin elindeki Amerikan Tahvilleri de koz olarak gosteriliyor Amerika eli kolu bagli imis :) .

Amerika istese gereken adimlari atar kagit parcalarinin da anlamini kaldirabilir...

Amerika Cin e kagitlarla elinde tutuyor yani Cin guya Amerika yi avucunda tutuyor saniyor. Ama son yillardaki karsi cabalari nafile ... Ilk faz anlasmasinda gorduk ikincisi daha da buyuk geliyor . Cin istemese de bu olacak... Trump bosuna secilmedi . Onu getirenler saglam hakli gerekceleri vardir. Bir keism demokrasi adina Trump a karsi gibi gorunse de Amerikan HAlki her turlu Trump un varligi ve kararlari ile nemalanmaktadir... Bunlar baslangic... Dahasi da gelecektir...

Sahsen Cin mi Amerika denilse Cince bilmiyorum ve Cin demokrasi anlayisi vs bakinca Amerika daha agir basiyor benim icin ... Turkiye zaten ordusu basta olmak uzere Ingiliz Amerikan sistemi temelleri vardir. Cin ne alaka ? O yuzden gecici yakinlasma Amerika ya karsi elimizi guclendirme odakloi Rusya gibi CIn ile de yakinlasmada ipi ellerinde tutan yine Ruslar ve Cinliler olmasi ile tribune oynanmaktadir :/ ...

Huawei yasaklanmasi bence dogrudur. Kendileri surekli ar-ge siz araklayarak kopyalamaktalar. Bir de fiyatlari da Cin klasigi ucuza degil pahaliya satiyorlar :) !!! ...

Cin bir sekilde kazanirsa hersey yerinde sayar ve gelisme saglanmaz teknoloji ve medeniyet acisindan.. O yuzden Cin her turlu her acidan risklidir ...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.