Şimdi Ara

NZXT C serisi güç kaynaklarını satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kaliforniya merkezli bilgisayar donanımı üreticisi NZXT kasalarıyla bir çok oyuncunun alışveriş listesinde kendisine yer edinmeyi başaran isimlerden. Firmanın güç kaynağı üreticisi Seasonic’le gittiği anlaşmanın neticesinde C serisi çözümleri satışa sunuldu.

Güç değerleri

Mor rengiyle tanınan NZXT 3’ü de tam modüler PSU’lardan C650’de 12v kanalından 648 watt güç sunabilirken 3.3v ve 5v’tan toplamda 100 watt sağlayabiliyor. C750’de 12v kanalından 744 watt, 3.3v ve 5v kanallarındansa yine 100 watt sağlanıyor. Her iki model de RTX 2080 Ti ve AMD Radeon VII’ye kadar kartları besleyebiliyor.

NZXT’nin çoklu GPU kurulumları için tavsiye ettiği C850 çözümünde ise 12v kanalı 840 watta ulaşılırken Intel’in son dönemde anakart üzerinden DC-DC dönüşümüne geçirmeyi planladığı 3.3v-5v’ta ise değer sabit  tutulmuş.

C serisi güç kaynaklarını 80+ Gold sertifikası ile satışa sunan NZXT modellerin %100 yük altında %87-92 aralığında verimliliğe sahip olduğu belirtmiş. Düşük yük altında Zero-RPM modu sayesinde tamamen sessiz kalan güç kaynaklarının fanı istendiği takdirde üzerindeki buton aracılığıyla aktive edilebiliyor. Yük altında ise 120mm fan için 32.3 dBA gürültü rapor edilmiş.

Ayrıca Bkz.Corsair AMD tabanlı Vengeance 6100 hazır sistemlerinin satışına başladı

Son olarak 150×150×86 mm ölçütleriyle ATX standartlarıyla uyumlu herhangi bir kasada kullanılabilen çözümler 650 wattan 850 watta doğru sırasıyla 109.99$, 119.99$ ve 129.99$ fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

• Seasonic Focus Plus Gold’a çok benzertim

• kaptan666 kullanıcısına yanıt
    Seasonic Focus Plus Gold 650 Watt kullanıyorum bende ondan dedim çok benziyorlar. Etiketi bile neredeyse aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten seasonic yapıyormuş arkadaşlar bırakın etiketide nzxt kendi yorumunu katmamış olsun ne büyük firmaki psu dünyasında resmen "bize güç kaynağı yapın" diye kapılarını çalıyor büyük firmalar. Ama onun kadar güçlü tek bir rakibi var. Seasonic kadar nam salamamış olsada, Amerikada bile satışı olmayan, dhdekilerin eminim çok az kesimi bildiği, yurt dışındakilerinde bilmediği tek bir rakibi. "SuperFlower". Bildiğim tek şey evganın psularının modellerinin bazılarınıda seasonic yapıyorken bazılarınıda superflowerın yaptığı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Seasonic Focus Plus Gold 650 Watt kullanıyorum bende ondan dedim çok benziyorlar. Etiketi bile neredeyse aynı.
    Kullandığınız psu dan almayı düşünüyorum nasıl memnunmusunuz size zahmet eksi artılarını paylaşırmısınız

• ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    Eksisi olarak kabloları diyebilirim çok sert soket kısmı eğip anakarta takmakta zorlandım. Benim gibi çok harddisk kullanıyorsanız sata güç kabloları da uğraştırıcı. 6 tane harddisk için 3 tanesini öne 3 tanesini arkaya bakacak şekilde yerleştirmek zorunda kaldım.

Artısı olarak sessiz olması diyebilirim. Eskisine göre sessiz. 300 watt kadar güç çekiyor bilgisayarım sorun çıkarmadı 2 aydır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Eksisi olarak kabloları diyebilirim çok sert soket kısmı eğip anakarta takmakta zorlandım. Benim gibi çok harddisk kullanıyorsanız sata güç kabloları da uğraştırıcı. 6 tane harddisk için 3 tanesini öne 3 tanesini arkaya bakacak şekilde yerleştirmek zorunda kaldım.

Artısı olarak sessiz olması diyebilirim. Eskisine göre sessiz. 300 watt kadar güç çekiyor bilgisayarım sorun çıkarmadı 2 aydır.
    Tesekkur ederim. Bir tane m2 bir tane harddisk takicam cok sorum olucagini zannetmiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.