Şimdi Ara

Corona virüsü salgını Plague Inc. oyununa ilgiyi arttırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son günlerde dünya gündemini oldukça meşgul eden Çin'deki corona virüsü salgını oyun dünyasını da hareketlendirdi. Ülkede virüs temalı oyunlar son günlerde büyük ilgi görüyor.

Plague Inc. nedir?

Gelen bilgilere göre corona virüsü salgınının gündeme gelmesi ile aynı dönemde Plague Inc. oyunu indirme sayılarında büyük bir artış yakaladı. Oyun genlerle oynayarak yeni hastalıklar ortaya çıkaran ve insanlığı yok etmeye çalışan senaryolar barındırıyor.

Ayrıca Bkz.UMURO Games'den yeni Osman Gazi oyunu

Oyun ücretsiz ve ücretli sürümler barındırıyor. Çin'de 22 Ocak itibariyle App Store mağazasında oyun en çok satın alınanlar listesinde bir numaraya yükseldi. Google Play mevcut olmadığı için oyunun alternatif mağazalardan ilgi gördüğü tahmin ediliyor.

Virüslere karşı nasıl mücadele edileceğinden ziyade nasıl virüs üretileceğini konu edinen oyunun bu denli ilgi görmesi ilginç. Bazı kullanıcıların corona virüsü haberleri sonrasında kendilerini Plague Inc. oyununda gibi hissettikleri yorumlarına da yer verilmiş. Aynı oyun 2014 yılındaki Ebola virüsü salgınında da indirme sayılarında patlama yaşamış.

• sizin reklamını yaptığınız oyunlar genelde buglarla dolu oluyor

• Bi türlü tamamına erdiremediğim oyun. Başta ne güzel ölüyorlardı😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işte şimdi taşlar yerine oturmaya başladı

• Büyük ihtimal uzaylı saldırısı. Dünya nüfusu kırılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 24 Ocak 2020; 13:12:37 >
  • Başlama noktasını Çin olarak seçerdim her seferinde dünya alt üst olurdu. Acaba bu bir tesadüf mü?

• Konuyu okumadan 1buçuk saat önce aynı sebepten APK sini kurup oynadım. Demek çoğu kişi aynı şeyi düşünüyormuş :D

• Haritaya bakılırsa bir salgın hastalık anında gidilebilinecek en güvenli yer Afrikanın orta kesimleri.

Tabi ulaşabilirsen.

• Ulan benimde aklıma gelmedi değil ha. 2 TL’mi neydi App Store’da aldım birde Jailbreak ile özellikleri, hileleri açtım mis gibi oynuyorum.

• Grönlanddaki son bilim adamı dünyayı kurtarabilir aman dikkat :)

• ortadoğuda kartlar yeniden dağıtılır hastalık bu tarafa gelirse.

• Corona salgınının harita üzerindeki gösterimi, oyunu andırıyor zaten:
    https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

• nebulabado N kullanıcısına yanıt
    Orada da bir sinek ısırığına ölüyorsunuz. 💀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarihteki salgınlar da birbirlerine benziyorlar, komplo teorisi yok.
  • Yakinda onlarda senaryo olarak oyuna ekleme yaparlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu haberi yapmak için reklam parası aldınız mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.