Şimdi Ara

Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox Series X canlı olarak sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft’un bu yılın sonunda satışa sunacağı yen nesil oyuncu konsolu Xbox Series X’in prototip fotoğrafı sızdı. Fotoğraflarda cihazın seri numarası gözüküyor. Bir oyun sever, seri numarası yardımıyla bu Xbox’ı kendi Microsoft hesabıyla eşleştirmeyi denedi ve başarılı oldu. Yani fotoğraflar prototip cihaz değil de Xbox Series X’in üretim versiyonuna ait olabilir.

Ayrıca Bkz.Tüm Half-Life serisi bir süreliğine ücretsiz

Fotoğrafta cihazın giriş portlarını görüyoruz. Önde 1 adet USB, arkada 2 adet USB, 1 adet HDMI, 1 adet optik ses girişi ve güç girişini yer alıyor. Cihazın hava ızgaraları epey büyük. Muhtemelen Xbox One’a göre çabuk tozlanacak ve dışarıya çok ses çıkaracaktır.

Microsoft, yeni nesil konsolun donanım özellikleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Cihazda AMD’nin yonga seti kullanılacak. Yapılan paylaşımlardan ve sızıntılardan yola çıkarak TSMC’nin 7 nm üretim sürecinden geçmiş, Zen 2 mimarili, Navi 2x grafik birimli bir yonga seti kullanılacak. Ayrıca donanımsal ışın izleme teknolojisi sunacak. Bu yonga setinin 10-12 TFLOPS arasında performans sergileyeceği bekleniyor. Xbox One X, 6 TFLOPS seviyesinde çalışıyordu. Xbox Series X, 4K’da akıcı 60 FPS oyun deneyimi sunacak.

• Type c çıkışı olacaktır, olmaması fotonun gerçekçiliğini düşündürüyor...

• Xit kullanıcısına yanıt
    Prototip diyor zaten?!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • type-c olmayışının yanında, 3 usb nin 2 sinin arkada ne işi var?

• "4K’da akıcı 60 FPS oyun deneyimi sunacak." Orta ayarlarda sunar. Çıkınca göreceğiz.

• Fake gibi geldi yakında çıkar kokusu.

• Hem bir oyun konsolu hem de salonda ayak altına konacak bir puf veya tabure olarak da kullanılabilir bir tasarım örneği!!

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

"4K’da akıcı 60 FPS oyun deneyimi sunacak." Orta ayarlarda sunar. Çıkınca göreceğiz.
    Donanım bazinda bakiyorsaniz eger kiyaslamaniz cok yanlış bilginiz olsun. Nesil baslangici ve sonundaki fark bile epey fazla oluyor zaten. Yeni nesilde cok saglam grafikler vereceklerdir emin olun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    şuan var olan xbox one x zaten 4k da orta ayarda dediğiniz gibi çalışıyor hiçbir sıçrama olmadan mı çıkacak yeni konsol sizin dediğinize göre saçma değil mi ?

• Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Donanım bazında bakacağım tabi. Şuanki konsollarda bile donanım bazında bakarak örnekleri mevcut. ps4 pro işlediği işlem birimi belli ama satılırken 4k oyun keyfi diye satılıyor ama donanımı belli 4k vermesi imkansız(2k veriyor). xbox one x donanımı belli işlediği veride belli 4k orta ve alt seviye oyun oynatabiliyor. Örnekler mevcut. MAkinenin ruhumu var birden 3 kat grafiğimi artıcak. Gerçekci olmak lazım. 4k 60 Ultra yada Yüksek ayarlardamı oynatacak bu donanımla.

2080ti 13 teraflops ona göre hesaplarsınız. 4k 60 Kare oynatamaz demiyorum , Ultra yada çok yüksek ayarlarda oynatamaz diyorum sabit 60 karede.İllaki oyunlarda optimize yapacaklar kırpacaklar öıkartacaklar 60 kareyi yakalayacaklar sonrada daha güçlü modeller çıakrtarak dediklerini yerine getirecekler.

Konsol alanlar grafik takıntısı olan kişiler değil satışlardan belli zaten. Burdaki sıkıntı 4k 60 kare verecek ama nasıl verecek kısmı.
  • PCnin hantal sistemi ile karıştırmayın tamamen oyun odaklı bir işletim sistemi olacağı için aynı güçteki kartta farklı sonuçlar alınabilir.Konsolda her zaman donanımına göre iyi grafikler olur.Tablet işlemcisi diye dalga geçilen Jaguar işlemci ve 78xx ayarında bir ekran kartı ile yapılanlar ortada.
  • geliştirici kiti olmasın?

• Dell PCye benziyor bence de nihayi sürüm değil bu.Gerçi oyun oynarken gözümüzün bile çarpmayacağı masanın üzerinde duran bir cihaza yok güzeldi yok çirkindi niye kafamızı takarız onu da anlamış değilim,insanoğlu işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 22 Ocak 2020; 23:12:25 >
  • quote:

Donanım bazında bakacağım tabi. Şuanki konsollarda bile donanım bazında bakarak örnekleri mevcut. ps4 pro işlediği işlem birimi belli ama satılırken 4k oyun keyfi diye satılıyor ama donanımı belli 4k vermesi imkansız(2k veriyor). xbox one x donanımı belli işlediği veride belli 4k orta ve alt seviye oyun oynatabiliyor. Örnekler mevcut. MAkinenin ruhumu var birden 3 kat grafiğimi artıcak. Gerçekci olmak lazım. 4k 60 Ultra yada Yüksek ayarlardamı oynatacak bu donanımla.

2080ti 13 teraflops ona göre hesaplarsınız. 4k 60 Kare oynatamaz demiyorum , Ultra yada çok yüksek ayarlarda oynatamaz diyorum sabit 60 karede.İllaki oyunlarda optimize yapacaklar kırpacaklar öıkartacaklar 60 kareyi yakalayacaklar sonrada daha güçlü modeller çıakrtarak dediklerini yerine getirecekler.

Konsol alanlar grafik takıntısı olan kişiler değil satışlardan belli zaten. Burdaki sıkıntı 4k 60 kare verecek ama nasıl verecek kısmı.
    Ps4 ve xbox one mevcut donanimlariyla neler başarıyor ortada. Gormediginiz kisim bu. Pc ile karistirmayalim. Salt donanim kiyasiyla belirlenmez konsol gücü. Asil sorun su ki en tepe islemci ve grafik karti kiyasi yapmak cok yanlis. Aradaki fiyat farkina deginmiyorum bile. Kaldi ki o fiyat farkına ve salt donanim gucu farkına rağmen aradaki var o seviyede değil. Fetiş yapip da incik boncuk ayiklarsak ortaya fark çıkıyor.

Mevcut konsollarin multi platformdaki başarısı da ortada. Sadece donanim bazli bakilacaksa buyrun bugun es deger donanimla pc de ayni oyunlari deneyin. En tepe kartlardan elbet geri kalacaklar bu her nesilde oyleydi. Ps1 den ps4 e kadar durum hep böyleydi. Özellikle nesil ortasinda fark olusmaya başlıyor zaten. Her nesilde durum böyleydi zaten.

Kaldi ki exc oyunlarda dehset kalite yasatti bu konsollar yine. Cok kaliteli grafikler sundu. Pc camiasinda sadece donanim tuketimi odakli giderken konsol 400-500 dolar bandinda 6-7 yıllık bi kullanim sunuyor. Ve neslin basinda cikan oyunlarla son cikan oyunlar arasindaki gelişim bile kayda deger. Olay donanim degil kullanmak.

Bu nesildeki en büyük hata donanimdan da kar edecegiz demeleriydi. En basta pro ve one x donanimiyla gelmis olmaliydi. Bu bi ayipti evet ama bu nesilde ayni hataya düşülmuyor. Tam olmasi gerektigi gibi konsola yakışacak donanimla geliyorlar.

Yeni nesile gelecek olan god of war, spider man gibi oyunlarin neler yapacağını düşünemiyorum bile. Her nesilde ayni muhabbetler dönüyor. Ps2 den ps3 e geciste de aynı şeyler soylendi. Ps3 ten 4 e geciste de aynı seyler söylendi. Her nesil basinda donanimi pc ile kiyaslamalar ve grafik anlaminda cok bi fark olusmayacak demelerle gecti. Ama sonuc ortada geriye dönüp bakınca kimse hatirlamiyor bile bu laflari konsollar amacina fazlasiyla hitap etti.

Dikkat ederseniz ps3 neslinde geri kaldi sony nesil sonuna kadar. Xbox 360 cok basariliydi ama microsoft un acele gecisi etkiledi o nesli. Sony ps4 doneminde bu hatasini telafi etmeye calisti ama her iki konsol da eksikleriyle cikti kabul ediyoruz. Yine de show yaptılar. Bu nesilde eminim ki cok daha iyi olacak. Benim tek yanlis gordugum seyse microsoft un xbox i pc ye donusturme çabası. İnatla bu noktada ilerliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lirikal Militan -- 22 Ocak 2020; 23:48:40 >

• quote:

"4K’da akıcı 60 FPS oyun deneyimi sunacak." Orta ayarlarda sunar. Çıkınca göreceğiz.
    Kendini kandır sen. 12 TF gpu var alette hala orta diyor

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı anlamıyan biri. 2080ti ayda 4k 60 kare alınamıyor diyorum bunun neresini anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun. NEyin kandırması. Veriler ortada meraklıysan onlarca youtubede video var izle gör. Tabi at gözlüklerini çıkartırsan. 12 TF ile 4k 60 Kara yüksek yada ultra ayarlarda oynatıcak öylemi . Komiksin.
  • Lirikal Militan kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı okumamak ve anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Ne fiyattan bahsettim nede alınırmı alınmaz dan mı. Konsol oynamak için tabiki daha hesaplı ki iki konsoldanda elimde var. Anlamadığınız yada anlamak istemediğiniz. Söz verdikleri 4k 60 kare olayı. Bunun hangi kalitede vereceğinin sinyallerini işlem gücüyle vereyorlar zaten. Mucize beklemek istiyorsanız buyrun.

Ps4 pro da GOW da fps düşmesi olmuyor mu ama grafikler çok iyi olmasına rağmen red2 xbox one x de 60 karemi veriyor 4k imkansız ki vermiyor. Ayarlarıda kısık pc ile karşılaştırılınca.

Burda pc ile bir kıyaslama yapmıyor pc deki işlem gücünün karşılığında alınan fps ve grafik kalitesi ile konsolların işlem gücüyle kıyaslıyorum ki görseller ve aldığım fps ler bunu ıspatlıyor.

O eskidendi konsollarda oyunlar daha iyi diye. PS3 zamanında. Konsollarda kasma olmazdı şimdilerde deli gibi kasıyor. Çıkınca yada habersitelerinin eline geçince göreceğiz. Fanboyluk yapmak istiyenler mucize beklemeye devam etsin.

• quote:

Yazdıklarımı anlamıyan biri. 2080ti ayda 4k 60 kare alınamıyor diyorum bunun neresini anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun. NEyin kandırması. Veriler ortada meraklıysan onlarca youtubede video var izle gör. Tabi at gözlüklerini çıkartırsan. 12 TF ile 4k 60 Kara yüksek yada ultra ayarlarda oynatıcak öylemi . Komiksin.
    Pc ile Konsol Karşılaştırmak yanlış.Konsoldaki gpulara bak Aynı gpu Pcde esamesi okunmuyor Hd7970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 23 Ocak 2020; 8:19:23 >
  • quote:

Boş yapma, sizin çöp pc lerinize optimize için kasmıyorlar konsolda öyle değil oyunlar yağ gibi akıyor. Her zaman üvey evlat olacaksınız bunu asla unutma...

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Hasss..

Cdpr’nin ana platformu pc

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.