Şimdi Ara

Tesla Model X, SpaceX astronotlarının resmi aracı oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla Model X, SpaceX astronotlarının resmi aracı oldu

SpaceX kısa bir süre önce, Uluslararası Uzay İstasyonu'na astronot taşıyacak Crew Dragon uzay aracı ile ilgili bir dizi test gerçekleştirdi. Bu bağlamda bir açıklama yapan şirket, Tesla Model X'in astronotları fırlatma rampasına taşıyacak yeni resmi araç olduğunu duyurdu.

Ayrıca Bkz.PSA'dan Türkiye'de üretim sinyali

NASA'da bu görev uzun yıllar boyunca Airstream Excella'nın modifiye edilmiş bir versiyonu olan Astrovan (aşağıda) tarafından gerçekleştirildi. SpaceX'in Tesla ile bağlantısını göz önüne aldığımızda sivil uzay ve havacılık şirketinin Tesla Model X'i tercih etmesi pek de şaşırtıcı gelmiyor.

Tesla Model X, SpaceX astronotlarının resmi aracı oldu

SpaceX'e özel bir araç geliştirilebilir

SUV formundaki araç bu tür görevler için pek uygun değilmiş gibi görünse de arka kapılarının tasarımı, astronotların otomobile rahatça girip çıkmasına izin verecek. Şimdilik Model X'i bu görev için kullanacak Tesla'nın ilerleyen dönemlerden SpaceX için özel bir araç geliştirmesi muhtemel görünüyor.

Kaynak:https://ww.electrek.co/2020/01/20/tesla-model-x-new-official-vehicle-transport-nasa-astronauts-spacex/

• Bir şey sormak istiyorum. Bunun neresi haber değeri taşıyor? Astronotları 5metre şurdan şuraya taşıyan Corolla olsa haber mi olacaktı sanki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • model 3 ile tuvalete taşısınlar.

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    DH'yi savunmak için yazmıyorum ama FOX bile bunu haber olarak paylaşmış. Futurism de öyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plyra

DH'yi savunmak için yazmıyorum ama FOX bile bunu haber olarak paylaşmış. Futurism de öyle.
    Aslında sadece DH için yazmamıştım ben o yorumu. Twitter’da da gördüm komple bir serzenişti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok şaşırtıcı gerçekten.Şok oldum desem yeridir.
  • .

• Fazla Model X varsa, bir tane de ben alabilirim.

• Plyra kullanıcısına yanıt
    Onların boş beleş şeyleri yazıp çizmesi "haber" olduğunu göstermiyor, sadece PR çalışmasından ibaret bir dizi saçmalık o kadar. Başkaları bir şeylere "haber" olarak sunması, haber değeri taşımayan bir zırvalık olduğu gerçeği değişmiyor.

• keşke Türkiyede uzay araştırması işinde gelişse.Biz daha teslayı yapamıyoruz :D

• fazla model x varsa ülkemize de verin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.