Şimdi Ara

Intel 2. nesil DG2 GPU’su için TSMC’nin kapısını çalabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yarı iletken üreticisi Intel stok sıkıntısı yaşadığı şu günlerde bir yandan da üretim tekniğini güncel bir seviyeye çekmekte de güçlük yaşıyor.

Intel geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES fuarında ilk nesil GPU’sunu görücüye çıkardı. Düşük güç tüketimiyle öne çıkan çözüm buna bağlı olarak mütevazi performans profiline sahip. Haliyle donanım severlerin gözü Intel’den gelecek daha güçlü modellerde.

Intel, GPU'su için TSMC'ye başvurabilir

Görünüşe göre firma yüksek performanslı modelini 2. nesil olarak tanıtacak ve modelde Ponte Vecchio GPU’sunu temel alan bir yongaya yer verilecek. Dahası DG2'de 7 nm üretim tekniğini kullanacak Intel kendi üretim bantlarının yerine TSMC’ninkileri tercih edebilir.

Ayrıca Bkz.Intel yayınladığı güvenlik yamasıyla Linux altında iGPU performansını %42’ye kadar düşürdü

Hali hazırda 10 nm’ye yavaş yavaş geçiş yapan teknoloji devi gerek kendi nodunun maliyet açısından hazır olmaması gerekse de kendi üretim bantlarını işlemci kanadına ayırmak istemesi sebebiyle şu günlerde siparişlere güçlükle yetişen TSMC’ye başvurmuş olabilir.

• 18 Tflops'luk psikopat bir kart çıkar da alalım intelcim. 5120 cores, 1800 mhz de çalışsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F7CE7F94C -- 21 Ocak 2020; 14:39:38 >
  • intel sadece işlemci yapsın. onu da düzgün yapsın. hem hesaplı hem de performansı yüksek işlemciler yapsın da insanlar alabilsin.

• Intel zamanında kazık fiyatla vermek ve geliştirme yapmadığından çekiyor.Tüketicinin zekasıyla oynamayacaklar.

• .

• İntel sarsılan imajı ile işlemci pazarında hızla değer kaybediyorken sükse yapması biraz zor gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1500 -2000 TL fiyatı ile gtx2060 performansı başlangıç için çok iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel bu kart işine işlemcilerine koymak için girdi bence.şu andakiler ya amd'den ya nvidia'dan lisanslı.amd ve nvidia'yı devirme gibi bir planı yoktur mütevazi performans demiş adamlar 2060 giriş diyorsunuz.felç olmuş yeni yürümeye başlamış birinden usain bolt'u da geçersin artık 100 metrede demek kadar saçma.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.