Şimdi Ara

Facebook, şirkete ait uygulamalara karanlık mod desteğini bir türlü getiremiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Karanlık mod, son zamanlarda pil tasarrufu ve göz sağlığımız için oldukça önem taşımaya başladı. Birçok şirket, uygulamalarına karanlık mod desteğini ekledi ancak Facebook'un bu konuda oldukça gerilerde kaldığını söyleyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Microsoft Telefonunuz uygulaması, cihazlar arası kopyala yapıştır özelliğini destekleyecek

Hatalarla dolu

Uzunca bir süredir hem Facebook, hem de şirketin sahibi olduğu WhatsApp uygulamasına karanlık mod desteğinin ekleneceği belirtiliyordu. Şirket kısıtlı bir kullanıcı grubunda Facebook'un karanlık modunu test etmeye başladı ancak sonucun skandal olduğu söylenebilir. Görsellerde de görebileceğiniz üzere Facebook'un karanlık mod özelliği, uygulama geneline tam olarak yansımıyor ve yarım yamalak bir karanlık mod sunuyor.

Facebook gibi milyarlarca dolarlık bir şirketin, henüz karanlık mod özelliğini aktif duruma getirememesi ve bu modun hatalarla dolu olması ise son derece garip. WhatsApp'da da benzer sorunların olduğu düşünülürse, bir müddet daha Facebook uygulamalarına karanlık modun gelmesini bekleyeceğimizi söyleyebiliriz. Bakalım şirket kullanıcılara bu müjdeli haberi ne zaman verebilecek?

• Karanlık mod olmadığı için WhatsApp bile kullanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne karanlık modmuş be Biri de yazmış Whatsapp bile kullanmıyorum diye, ya Mailden çok whatsappın kullanıldığı dönemde Whatsapp kullanmadan yaşayabiliyorsan ne mutlu sana. Zannedersem keşiş falansın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 19 Ocak 2020; 17:42:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi ciddi 100 milyar dolarlık şirketin karanlık mod getiremediğine inanan bir editör var ve bunu donanım haber'de paylaşıyor.

• İnsanın aklına şu geliyor. Birileri yazmış uygulamaları başkaları ufak rütuşlarla devam ettiriyor. Az biraz fazla değişiklik olacağı zaman ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.
    Yada başka bir şey var.

• bunun sebebini canı gönülden merak ediyorum. telegram'ı neredeyse istediğiniz renge ayarlayabiliyorsunuz. ki telegram'ın çok daha ferah bi arayüzü var ve whatsapp'a kıyasla daha tepkisel çalışıyor. Milyar dolarlık şirkete neden daha iyi bir uygulama yapamıyorsunuz dahi demiyorum ama nasıl oluyor da bir karanlık mod ekleyemiyorsunuz abi. insan hayret ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakikidaredevil -- 19 Ocak 2020; 22:31:13 >
  • FORUMDONIMHABER bu işte öncü face çalışanları beceriksiz gelsinler biz ögretelim fdhbr olarak

• İnsanın doyumsuzluğunun bir göstergesi bu da. Yakında mavi mod, kırmızı mod falan da çıkarsa şaşırmam. Bence her uygulamada güzel gitmiyor. Tarayıcılarda sevmiyorum, gizli sekme havası veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 19 Ocak 2020; 23:21:59 >
  • ben kendi uygulamama bir gecede hazırladım karanlık modu, alt tarafı bir kaç renk değişecek..

• karanlık mod gereksiz diyen tipler telefonu geceleyin hiç kullanmıyor herhalde. gözlerim kanıyor beyaz bir sayfa açılınca.

1. mavi filtresi
    2. karanlık mod.

hiçbir şeye değişmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    adam imessage üzerinden yakınlarıyla konuşuyordur.
    BİP vb. diğer uygulamları kullanıyordur. Adamda sorun yok sen teknolojiyi whatsapp tan ibaret görüyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

karanlık mod gereksiz diyen tipler telefonu geceleyin hiç kullanmıyor herhalde. gözlerim kanıyor beyaz bir sayfa açılınca.

1. mavi filtresi
    2. karanlık mod.

hiçbir şeye değişmem.
    Zannedersem gece modu olmadan evvel kullanmıyordunuz telefonu geceleri? Ben kendimi bildim bileli mavi ekran filtresi dediğiniz filtreyi kullanıyorum. Telefonda night shift, pcde flux. Göz kuruluğum da olduğundan bi süre sonra yanmaya başlıyor. Ama gece modunu hiç aramıyorum, mavi ekran filtresi yeterli geliyor.

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    kullanıyordum tabiki. ama çeşitli screen filter uygulamaları ile parlaklığı kısabildiğim kadar kısmak zorunda kalıyordum gözüm yanmasın diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla whatsapp özellikle karanlık odadayken açamıyorum olduğu kadar yarımda olsun versinler artık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.