Şimdi Ara

Nokia 5700 XpressMusic | Ana Başlık (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
963
Cevap
5
Favori
128.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu telefon için en iyi video çözünürlüğü ve format ayarı hangisi telefonda ilk yüklü gelen 2 video gibi iyi olması lazım videoların

N73 ümü satalı baya olduğu için onda kullandığım çözünürlük ayarlarını unutmuşum
  • Benim telefonun versiyonu 3.83.1 siz 5 lerden falan bahsediyorsunuz nokianın sitesinde bakıyorum bendeki sürümle aynı. Ürün kodu 0542825 başka bir kodmu girmem lazım. Nasıl güncelleyeceğim?
  • evden denedim fakat 3.83 ü son olarak görüyo.benimkide 3.83 evdev güncellemeye korkuyorum keske biri video cekip verse adımları.bildiğim halde korktugum iiçin yane:)
  • Benimkide en son v4.11'i buluyor.
  • en iyisi telefoncunun yapması yoksa tel gidebilir valla gözüm yemiyo zaten istesemde 3.83 diye görüyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: eP_362

Benimkide en son v4.11'i buluyor.

Arkadaş Senin Product Code Kaç. Bende hep 3.83.1 buluyor. Bulduğum her kodu denedim hep aynı sürüm çıkıyor.
  • Evet telefoncuya yaptırın.Benimkinide telefoncu yaptı.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.1903 -- 23 Şubat 2009; 22:00:43 >
  • arkadaşlar bana fikir verin!! yorulmarı okudum ve aslına bakarsanız ses konusunda derin bi şüpe oldu içimde . bazı arkadaşlar 5700 ı n70 gibi berbat ses veren (hatta veremeyen) bi telefonla karşılaştırmışlar ki bendeki w810i ses olarak o telefondan daha iyi bence ama 5700 hiç duymadım sesini o nedenle de önyargılıym biraz. kmeranın kötü olduuğunu zaten biliyorum özellikle de w810i düşünülürse ama bu ses konusu zaten telefonun asıl belirleyici özelliği olamsı gerekn bişeyken anlayamadım açıkçası...şimdi ne dersiniz 52-5300 modellerinin sesi gayet yüksek ve güzel.5700 bunların üst modeli olmasına ramen kötü diyen arkadşlar haklı mıdır??? çünkü değiştirmeyi istediğim tel buydu yanii::: teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emre.1903

arkadaşlar şimdi 5700 üretim bitti sizce turkcell msn 5700 olma şansı olurmu üretim yüzünden olumsuz bakıyorum buna ben ama yinede bi ümit
    devam ediliyo yeni modeller eklenmeye ama üretimi durmuş bi telefon eklenirmi orası meçhul ..

Belli olmaz.Ama ben Turkcell'de 50MB internet kullanıyorum.
    http://www.turkcell.com/bireysel/servisler/mobilinternet/cepteninternet
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.1903 -- 23 Şubat 2009; 22:00:22 >
  • quote:

arkadaşlar acil 5700 sıfır lazım istanbulda bilen varsa haber versin ...

Maltepe Carrefour Teknosa yı bi arayıp sor , ben 15 gün önce aldım 2 tane vardı kırmızı olan satılmamışsa duruyordur

Edit:Pardon yaw zaten oradan almamı söyleyen sendin , sen niye almadın oradan .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 11 Şubat 2009; 22:44:01 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.1903 -- 23 Şubat 2009; 22:00:07 >
  • quote:

kardeşim parayı denkleştiremedim haftaya bırakmıştım bu hafta gittimki bitmiş .. eğer o civardaysan bakabilirsenm sevinirim

evet maltepedekinde 1 tane kalmıştı demek onuda almışlar
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.1903 -- 23 Şubat 2009; 21:59:46 >
  • Az önce telefonumu 5dk. içinde v5.11'e yükselttim..
    http://nokia-firmware.blogspot.com/
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_188/tt.htm

Phoenix ile ilgili tüm bilgiler bu başlığın ilk sayfasında anlatılmıştı. Herkesin anlayacağı şekilde yeniden anlatılması istenmiş. Bu arada tekrar belirteyim. Aşağıda vereceğim linkteki Phoenix 2008'i yükledikten sonra NSS ve NSU ya ihtiyaç olmayacaktır. NSS eskiden ürün kodunu değiştirmek için kullanışlıydı. Özellikle yabancı ülkeden alınmış Türkiye ürün koduna sahip olmayan telefonların ürün kodunu değiştirip NSU ile yazılım atmak mümkün oluyordu. Fakat kimi yeni model telefonlar NSS ile uyumlu değil. Bununla birlikte Phoenix içinden istediğiniz ürün kodunu seçip yükleme yapmanız mümkün. Phoenix'i yüklemeden önce bilgisayarınızda bulunan tüm PC Suite, Software Updater, Nokia Connectivity Cable Driver, Nokia Flashing Cable Driver, Nokia Service Tool Drivers, PC Connectivity Solution gibi Nokia ile ilgili tüm yazılımları kaldırmanız gerekli. Kaldırma işleminde Your Uninstaller gibi programlardan birisini kullanmanızı tavsiye ederim çünkü normal program kaldırma seçeneğinden kaldırma yaptığınızda registry den program artıkları silinmiyor ve bu kalan parçacıklar da yükleme esnasında problem yaratıyor. Tüm programları kaldırıp, registry i temizledikten sonra aşağıdaki linkten Phoenix i indirin ve kuruluma başlayın. Başka birşey yapmanıza gerek yok. Programın yükleme ara yüzünden yükleme aşamalarını görebilirsiniz.

http://*****share.com/files/179193407/Phoenix_2008_44_5_v2.exe

Yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı açın kapayın. Sonra Nokia PC Suite ve Nokia Software Updater ı yükleyin. Nokia programlarını yüklemekdeki amaç hem kablo sürücülerini düzgün bir şekilde yüklemek hem de daha sonra PC Suit i kullanma imkanı vermesi. Tüm yüklemeler yapıldıktan sonra tekrar bilgisayarınızı açın kapayın. Daha sonra bu başlıkta verilen blogdan telefonunuzun modeline uygun data paketini indirin ve bilgisayarınıza kurun. Sonra Phoenix'i açın File > Manage Connections a basın sonra New a basın ordan USB yi işaretleyin Next e basın program USB bağlantısını kontrol eder ve Finished Scanning yazar. Tekrar Next ve sonra Finish e basın. Açık olan pencerede Apply ve Close a basın. Bu işlemlerden sonra tekrar File > Scan Product a basın telefonunuz bulununca altta telefon modeli ve mevcut sürümü yazar. Sonra Flashing menüsüne basın ilk sıradaki Firmware Update e basın. Phoenix otomatik olarak telefonunuzun ürün kodu ile o ürün koduna uygun yazılım dosyalarını bulur. Eğer telefonunuz Türkiye ürün koduna sahip değilse ürün kodu satırının yanındaki Gözat kutusuna basın ve Türkiye ürün kodunu seçin ve OK e basın. Yazılım atma işlemine başlamak için Refurbish e basın ve yazılım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. Yazılım atma işlemi sırasında birkaç sürücü daha yüklenir bu sizi korkutmasın. Bu arada şunu da belirteyim, benim başıma da gelmisti, sürücü yüklenirken bilgisayarın açılıp kapanması gerekiyor, bu arada yazılım atma işlemi başarısız oldu şeklinde uyarı çıkabilir. Telefonu açmak için uğraşmayın, biraz bekleyin telefon kendisini açar. Siz sadece bilgisayarınızı kapayıp açın ve yazılım atma işlemine yeniden başlayın. Bu sürekli olan bir olay değil, yani olmayada bilir. Ben sadece uyarı olarak belirtmek istedim. Yazılım atma işlemi sona erdikten sonra File > Close Product a basıp telefonun kablosunu çıkartabilirsiniz. Örnek yazılım atma süreci aşağıdaki gibi olur.

Flashing started
    Creating product data items list
    Product data items list created
    Backup not required
    Flashing phone
    Initializing
    Asic CMT: Verifying communication to device...
    Getting product info...
    Loading image files...
    AdlServer: Rebooting...
    Closing connection
    Opening RAW connection... BUS_NAME:USB PORT_ID:4&1492509&0&6 PROTOCOL:RAW
    RAW connection successfully opened!
    ROM Boot Drivers loaded. Starting flashing...
    Connection opened to BootCode successfully
    First wait command succeeded.
    Flashing Secondary boot code: 15040 Bytes
    Secondary boot loaded
    Skipping USB handshake...
    Flashing Update Server Data: 2289273 Bytes
    Flashing UPS data: 0%
    Flashing UPS data: 30%
    Flashing UPS data: 52%
    Flashing UPS data: 75%
    Flashing UPS data: 98%
    Flashing UPS data: 100%
    Flashing UPS data: 100%
    Update server loaded
    Waiting for Update Server to boot...
    Restoring normal connection...
    Asic CMT: UA Protocol 1.0 detected.
    Initializing Update Server....
    Asic CMT: UA Protocol 1.0 detected.
    Loading image files...
    Loading image files...
    Asic CMT: Selecting programming blocks...
    Asic CMT: Start programming 131043 KB...
    Asic CMT: Partitioning RM-348_11.049_prd.core.fpsx
    Asic CMT: Partitioning area 1...
    Asic CMT: Erasing RM-348_11.049_prd.core.fpsx
    Asic CMT: Erasing area 1...
    Asic CMT: Erasing area 2...
    Asic CMT: Erasing area 3...
    Asic CMT: Erasing area 4...
    Asic CMT: Erasing partition 0x0000000A...
    Asic CMT: Erasing RM-348_11.049_002_prd.rofs2.fpsx
    Asic CMT: Erasing RM-348_11.049_53.1_prd.customer.fpsx
    Asic CMT: Erasing RM-348_11.049_016_000_U001.uda.fpsx
    Asic CMT: Programming RM-348_11.049_prd.core.fpsx
    Asic CMT: Programming 0%
    Asic CMT: Programming 2%
    Asic CMT: Programming 4%
    Asic CMT: Programming 6%
    Asic CMT: Programming 8%
    Asic CMT: Programming 10%
    Asic CMT: Programming 12%
    Asic CMT: Programming 14%
    Asic CMT: Programming 16%
    Asic CMT: Programming 18%
    Asic CMT: Programming 20%
    Asic CMT: Programming 22%
    Asic CMT: Programming 24%
    Asic CMT: Programming 26%
    Asic CMT: Programming 28%
    Asic CMT: Programming 30%
    Asic CMT: Programming 32%
    Asic CMT: Programming 34%
    Asic CMT: Programming 36%
    Asic CMT: Programming 38%
    Asic CMT: Programming 40%
    Asic CMT: Programming 42%
    Asic CMT: Programming 44%
    Asic CMT: Programming 46%
    Asic CMT: Programming 48%
    Asic CMT: Programming 50%
    Asic CMT: Programming 52%
    Asic CMT: Programming 54%
    Asic CMT: Programming 56%
    Asic CMT: Programming 58%
    Asic CMT: Programming 60%
    Asic CMT: Programming 62%
    Asic CMT: Programming 64%
    Asic CMT: Programming 66%
    Asic CMT: Programming 68%
    Asic CMT: Programming 70%
    Asic CMT: Programming 72%
    Asic CMT: Programming 74%
    Asic CMT: Programming RM-348_11.049_002_prd.rofs2.fpsx
    Asic CMT: Programming 76%
    Asic CMT: Programming 78%
    Asic CMT: Programming 80%
    Asic CMT: Programming 82%
    Asic CMT: Programming 84%
    Asic CMT: Programming 86%
    Asic CMT: Programming 88%
    Asic CMT: Programming 90%
    Asic CMT: Programming RM-348_11.049_53.1_prd.customer.fpsx
    Asic CMT: Programming RM-348_11.049_016_000_U001.uda.fpsx
    Asic CMT: Programming 92%
    Asic CMT: Programming 94%
    Asic CMT: Programming 96%
    Asic CMT: Programming 98%
    Asic CMT: Programming 100%
    BB5 USB Flashing succeeded
    Phone flashing completed. Waiting for phone to boot up
    Bootup successful
    Verifying communication to product (before flash finalizing)
    Communication verified
    Doing factorysets
    Factorysets complete
    Loading default data to phone
    Loading default data to phone
    Getting Data Package
    Reading product state
    Starting backup/restore sub-procedure: data item pre-delay
    data item pre-delay
    data item pre-delay
    Sub-procedure completed: Succeeded., result code: 0
    Starting to backup/restore data item: ProductProfile, version: 1.1
    Data Item backup/restore completed: Succeeded., result code: 0
    Starting backup/restore sub-procedure: data item post-delay
    data item post-delay
    data item post-delay
    Sub-procedure completed: Succeeded., result code: 0
    Backup/restore result: 0 out of 1 items were not backed up
    Default data loading complete
    Stopping all operations, returning phone to default mode
    All operations completed
    Product flashing succeeded.

Bu arada yazılım paketlerini kolayca bulabilmeniz için arama motoru gibi Navifirm isimli bir program var. Aşağıda linkini vereceğim. Bu program direk Nokia sunucularından yazılım dosyalarını indiriyor. Bu şekilde yazılımın internete inmesini beklemek gerekmiyor. Bu programın iyi yönü özel yazılımları da görebiliyorsunuz. Örneğin N79 için 11.49 ana versiyon onun altındaki versiyonlar ise özel yazılımları gösteriyor. Bu özel yazılımlar ülkeye göre veya operatöre göre değişiyor. Yani her ürün kodu için özel yazılım olmayabilir. En son kolonda indireceğiniz dosyaları işaretliyorsunuz ve Download from FiRe e basıp, bilgisayarınızda nereye kayıt edeceğinizi seçip indiriyorsunuz. Sonra indirdiğiniz bu dosyaları C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage dizinine atıyorsunuz. DataPackage dosyası içine indirdiğiniz dosyaları Products ana dosyası ile kopyalayın. Bu programın ek özelliği olarak 3. kolonda görünen ürün kodlarını isterseniz yukarıdaki Export PC List e basarak word veya notepad dökümanı olarak kayıt edebilirsiniz. Bu arada ilk kolonda farklı Nokia kodlu aynı model numaralı telefonları göreceksiniz (örneğin N79 için RM-348/RM-349 ve RM-350 görünür. Genelde ilk sıradaki model genel kullanımda olan modeldir. Diğerleri ise ya Çin için veya Güney Amerika için üretilen modelleri gösterir. Telefonunuzun Nokia kodu için emin değilseniz ya telefonunuzun kutusundaki etikete, ya kullanım kılavuzunun ilk sayfasına yada telefonunuzda pilin altına bakın.

http://www.mediafire.com/download.php?zggnjlnzzhd (dosya boyutu 25,95 Kb)

Phoenix'den başka JAF ile de yazılım atmak mümkün. Ama kolaylığı açısından ben Phoenix'i tavsiye ederim. Karışıklığı önlemek için JAF'ın nasıl kullanıldığını anlatmayacağım.

Not: Resimlerle anlatacaktım fakat bir sorun var herhalde resimleri yükleyemedim.

Yukarıdaki sayfadan alıntıdır.

• Hack yapmak isteyenlere yardım edilir.Ayrıca sertifika almak isteyenler bana PM yollasınlar.
  • Orjinalden alıntı: walkman8

arkadaşlar bana fikir verin!! yorulmarı okudum ve aslına bakarsanız ses konusunda derin bi şüpe oldu içimde . bazı arkadaşlar 5700 ı n70 gibi berbat ses veren (hatta veremeyen) bi telefonla karşılaştırmışlar ki bendeki w810i ses olarak o telefondan daha iyi bence ama 5700 hiç duymadım sesini o nedenle de önyargılıym biraz. kmeranın kötü olduuğunu zaten biliyorum özellikle de w810i düşünülürse ama bu ses konusu zaten telefonun asıl belirleyici özelliği olamsı gerekn bişeyken anlayamadım açıkçası...şimdi ne dersiniz 52-5300 modellerinin sesi gayet yüksek ve güzel.5700 bunların üst modeli olmasına ramen kötü diyen arkadşlar haklı mıdır??? çünkü değiştirmeyi istediğim tel buydu yanii::: teşekkürler

[/quote????????
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.1903 -- 23 Şubat 2009; 21:59:24 >
  • gerçekten süper bir paylaşım olmuş eline sağlık arkadaşım , bende 2 senedir kullanıyorum 5700 gercekten mukemmel bir telefon kullandıgım en iyi nokia diyebilirim
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.