Şimdi Ara

## HP Compaq'dan Yeni Dizüstü: 2710P ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## HP Compaq'dan Yeni Dizüstü: 2710P ##

HP Compaq'ın yeni model akını devam ediyor. Arka arkaya model duyurusu yapan firma son olarak Intel'in yeni Santa Rosa platformunu esas alan 2710P modelini duyurdu. Firmanın yeni modeli özellikle taşınabilirlik yetenekleri ile dikkat çekiyor. Zira HP Compaq 2710P özellikle 28,2mm'lik ekran kalınlığı ve 1,65kg'lık ağırlığı ile ön plana çıkıyor.

Taşınabilirlik yeteneklerini arttırabilmek adına 12.1 inç'lik ekranın kullanıldığı 2710P modelinde ekran için kullanılan teknolojinin de özellikle altı vurgulanıyor. Ekran için kullanılan illumi-Lite teknolojisinin geleneksel monitörlere göre daha verimli güç tüketim özelliği ile dikkat çekiyor. 2710P modeli üzerinde ayrıca 2 adet mikrofon ve 1 adet kamera (opsiyonel) da bulunuyor. Bu donanımları ile diz üstü bilgisayarın VoIP için de ideal olduğu belirtiliyor.

HP Compaq 2710P Teknik Özellikleri;

- İşlemci: Intel Core 2 Duo (ULV Modelleri)
    - Yonga Seti: Intel GM965
    - Bellek: 667MHz DDR-2 Bellek - 512MB (4GB'a Kadar Arttırılabilir)
    - Hard disk: 60/80/100 Gb, PATA, 4200 rp/dak.
    - Ekran: 1280x800
    - Grafik Çözümü: Intel GMA x3100, (384MB'a Kadar Bellek Arttırımı)
    - Bağlantı Yetenekleri: Wi-Fi 802.11a/b/g/draft- n or a/b/g
    - Bluetooth 2.0,
    - ExpressCard desteği
    - SD kart desteği
    - Ses Özelliği: Yüksek tanımlı ses desteği, Stereo-Dynamics Teknolojisi
    - Güvenlik: TPM 1.2, Parmak İzi Tanıma

• Yine güzel bir kasa. Haber için tşkler...
  • tanıtım için teşekkürler öncelikle. resimden göründüğü kadarıyla kasa tasarımı bana göre pek hoş durmamış, özellikle lcd yi kasaya bağlayan kısın üstüne sonradan konulmuş izlenimi verdi. ama mobilite açısından kuşkusuz güzel bir notebook.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtrafun -- 10 Mayıs 2007; 18:36:15 >
  • güzel bir bilgisayar ...
    haber için tşk...
  • git gide daha kötü görünümlü notebooklar mı yapıyor bu HP bana mı öğle geilyior
  • Valla bana da öle geliyor.Ben hiç beğenmedim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ßlack_IC£

git gide daha kötü görünümlü notebooklar mı yapıyor bu HP bana mı öğle geilyior
  • genel olarak güzel bi kasa ama beğenmeyenlerede bi anlam veremedim yane....
    neticede her türlü kaliteli materyalleri bulunduruyor.........
  • HP kasar :(
  • Arkadaşlar cihazı aldım.
    Sanırım ilk kullananlardanım.

Görüntüsü vb gayet şık. Fotoğrafta ki görüntüsüne takılmayın.
    Cihaz aynı zamanda tablet pc olarak tasarlanmış.
    Yani ekranı kasaya bağlayan noktanın sebebi bu.

Vista yüklü. kurdum.
    yeni nesil daha ufak harddisk var üzerinde. Ama sanırım hız ve persormans açısından pek yeterli gelmemiş.
    Cihaz vista açılırken baya bi kasıyor. Ama açıldıktan sonra pek performans problemi yok.
    son derece şık dizayn edilmiş.
    Dokunmatik ekran kalemi vb iyi saklanmış.
    ekranın sağ üst yan kenarında parmak izi okuyucusu var.
    Pek sağlıklı bir yer değil.
    Klasik mouse touch pad bu cihazda yok. Klavye ortasında ibm makinalardaki gibi mouse işlevi yapan bir cubuk var.
    üzerinde dvd yok
    Ama bu cihazın katmanlı bir yapısı var. Altına ince bir katman daha alıyorsunuz. Hem extra portlar hem dvd eklenmiş oluyor.
    Sık seyahat edenler için ultra ince pil katmanı var.
    3G ile birlikte aktif olacak UMTS şebekesine destek vermek için extra anteni ve slotu eklenmiş. Tabi slot boş ve extra para olacak.

Eğer xp tablet edition centrino pro işlemcinin ikinci çekirdeğinide destekliyor olsaydı hiç düşünmez hemen Xp tablet edition kurardım.
    Vista cihaza 2.5 puan veriyor. En düşük puan ekran kartına ait.

Sony vaio laptopımla bu cihaz arasında kaldım. Aklım daha hızlı ve güçlü olan sony vaio derken kalbim bu cihazı kullan artık diyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.