Şimdi Ara

Bilgisayar satışları yıllar sonra ilk kez yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Gerek bileşen maliyetlerinde yükselmeler, gerek global ekonomik durumda yaşanan durgunluk ve gerekse Windows 8 işletim sisteminin hayal kırıklığı 2011 sonrasında bilgisayar pazarını derin bir sessizliğe gömmüştü.

2019 dönüm noktası oldu

Bu süreçte bazı çeyrek dönemler yükseliş olsa da yıl genelinde hep düşüş yaşandı. Sadece oyuncu donanımları sınıfı sürekli bir yükseliş içerisinde olmayı başardı. 2019 yılı ise makus talihin değiştiği yıl oldu.

Ayrıca Bkz.Giriş seviyesi oyuncu odaklı telefonlar için Helio G70 tanıtıldı

Gartner ve IDC analizlerine göre bilgisayar pazarı 2019 yılını yüzde 1.7 yükselişle kapattı. Normalde IDC, analizlerinde Chromebook ve iPad modellerini hesaba katarak analiz yapıyor. Gartner ise bunları hesaba katmıyor. Bu bakımdan analizlerde farklılık yaşanıyordu ancak bu kez her ikisi de yükseliş gösteriyor.

İş istasyonu, dizüstü, masa üstü gibi ürünlerin olduğu geleneksel PC segmenti geçen yılın son çeyreğinide 70 milyon üzeri satışla tamamladı ve önemli bir yükseliş yakaladı. Windows 7 işletim sisteminin ömrünü tamamlaması nedeniyle kurumsal tarafta geçişlerin hızlanması bunun ana nedeni oldu.

İçinde bulunduğumuz yıl yükselişin sürdürülebilmesi açısından önemli görülüyor. Kurumsal geçişlerin devam edecek olması satışların belirli bir seviyeyi korumasına yardım edecek. Belki yıl sonlarına doğru yine bir durgunluk görülebilir.

• 1 yıl öncede aynı başlıkla haber yapılmış

https://www.donanimhaber.com/PC-satislari-yillar-sonra-ilk-kez-yukseldi--96603

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Altta tam da aynı başlıkta aynı fotoğrafla olan 2 yıl önce yazdıkları haber çıkıyor. Tebrikler donanımhaber bari insan başlığı fotoğrafı farklı yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • varsın destek almasın, w7 forever.

• Windows 10 gercekten hiz olarak cok iyi. Benim icin tek sikintisi hala arayuz olarak kararsiz olmasi. Program ekle kaldirma kismi var, bir de eski program ekle kaldir devam ediyor. İki secenek olmasi cogu seyde sanki yarim kalmis hissi veriyor bana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mck94

Windows 10 gercekten hiz olarak cok iyi. Benim icin tek sikintisi hala arayuz olarak kararsiz olmasi. Program ekle kaldirma kismi var, bir de eski program ekle kaldir devam ediyor. İki secenek olmasi cogu seyde sanki yarim kalmis hissi veriyor bana.
    Evet arayüzü cok ahmakça windows 10'un. Adamlar yaptığı seyi kendi kullanmamislar mi hayret ediyorum. Dediginiz seyi ben de yaşadım. Arkadas uygulama silecegim sanki telefondan girmişim sacma sapan seyler cikiyor. YAV BEN ESKİSİ GİBİ DENETİM MASASI İSTİYORUM ! Win 7 devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forum.tekrarhaber.com?
  • Startisback 2.8.8 kur win 7 başlat menüsü gibi kullan win10 da tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: FooL

Startisback 2.8.8 kur win 7 başlat menüsü gibi kullan win10 da tavsiye ederim
    Tesekkur ederim hocam yarin deneyeyim isyerindeki pcye. Benimkinde win7 var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qiqi -- 15 Ocak 2020; 16:39:28 >
  • 2.9 versiyon güncel hali zaten araştırırsan full halini kurabilirsin

• Tweak yapılmış bir windows basic ayarlarda gelene kıyasla çok daha
    iyi performans veriyor. Kullanılmayan onlarca arka plan uygulaması var.
    Oyuncu kısmını zerre alakadar etmeyen bu boşta çalışan uygulamalar
    Kurulum aşamasında opsiyonel olarak karşımıza gelmeli.
    Paket halinde seçip iptal edebilmeliyiz.
    Windows store, oyunlar, haberler, xbox kayıt özelliği vb aklıma ilk gelenler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.