Şimdi Ara

AMD Athlon 3000 Gold ve Silver yongaları rekabete katılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2020 fuarında Threadripper 3990X, Ryzen 400 APU gibi önemli silahlarını görücüye çıkaran AMD'nin sessiz sedasız duyurduğu bir serisi daha vardı. AMD Athlon 3000 Gold ve Silver yongaları giriş seviyesi taşınabilir sistemlerde rekabeti kızdıracak.

AMD Athlon 3000 Gold ve Silver neler sunuyor?

Hali hazırda AMD iki model tanıtmış durumda. Athlon Gold 3150U yongası 2 çekirdekli ve 4 izlek birimli Zen işlemcisi ve 1GHz hızında çalışan 192 Stream işlemcili Vega 3 grafik birimi barındırıyor. Toplamda 5MB tampon bellek yanında 15W TDP değeri mevcut.

Ayrıca Bkz.PowerEgg X aynı zamanda bir video kamera olabiliyor

Athlon Silver 3050U APU modeli ise izlek birimi olmadan 2 Zen çekirdeğine sahip. 128 stream işlemcili Vega 2 grafik birimi ise 1.1GHz hızında çalışıyor. TDP değeri yine 15W olarak belirlenmiş.

AMD yaptığı CineBench r20 ve 3DMark gibi testlerde işlemci performansında yüzde 50, grafik performansında ise yüzde 90'a varan farklar elde etmiş. Bununla birlikte karşılaştırma hangi Pentium Gold işlemci ile karşılaştırıldı belli değil. Yeni Gold ve Silver işlemciler düşük profildeki ikisi-bir-arada, ultra ince veya Windows tabletlerde kendisine yer bulacak.

• pentium gold 5400 5500 5600 biliyorum ben başka var mı?g5400 passmark: 5223 g5600 passmark:5570 hangisi olduğunun bir önemi yok bence.
  • Bir firma isimlendirmede bu kadar kendini kucultebilir, athlon'a bile intel'den gold ekini araklamış

• amacın araklamak olduğunu sanmıyorum. kullanıcıların hangi işlemcinin hangisinin rakibi olduğunu kolay anlaması içidir. nasıl i3 i5 i7 için r3 r5 r7 koydularsa bunda da öyle.
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    i3 ne ya duyunca insanda kusma isteği uyanıyor çünkü hep dandik modeller çıkardılar ama bi r3 diyince duruyorsun.1400 1500x bunlar hiç de kötü modeller değil.1200 1300x çıktığında iş görürdü fx kullanıcılarını kahretti ama sonrasında çıkan oyunlar BF1 gibi HT'siz 4 çekirdek işlemci işini bitirdi.eskiden HT sakınan intel son seride boncuk dağıtır gibi dağıtıyor.
  • Edward Teach kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin Pentium Gold 5405U olması lazım. Bahsettiğin işlemciler masaüstü ve 54W. Aynı çekirdek sayısına sahip 15W lık bir işlemcinin 54W lık bir işlemciye %40 fark atması mümkün değil. Verilen oranları kullanırsak 3200U OC hali ayarı bir performansa sahip gözüküyor. Userbenchmarktan baktım oradaki OC oranını bilmiyoruz tabi.

Linki yazınca bozuluyor nedense: https:// cpu userbenchmark com /Compare/Intel-Pentium-5405U-vs-AMD-Ryzen-3-3200U/m767922vsm771805

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bellece45 -- 13 Ocak 2020; 19:16:53 >
  • aaa hakkaten u falan diyor masaüstü değil mi bunlar?peh burada ne işi var çöp aşağıda burası masaüstü işlemci bölümü öğrenemedi millet.yönetim de bunu yaparsa olmaz.pardon ya ekremmiş ona her şey serbest orta malı hesap.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_216/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 13 Ocak 2020; 23:8:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

i3 ne ya duyunca insanda kusma isteği uyanıyor çünkü hep dandik modeller çıkardılar ama bi r3 diyince duruyorsun.1400 1500x bunlar hiç de kötü modeller değil.1200 1300x çıktığında iş görürdü fx kullanıcılarını kahretti ama sonrasında çıkan oyunlar BF1 gibi HT'siz 4 çekirdek işlemci işini bitirdi.eskiden HT sakınan intel son seride boncuk dağıtır gibi dağıtıyor.
    Hiçbirini i3 9100f e değişmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.