Şimdi Ara

Makyajlı Honda Civic Type R Tokyo'da tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Honda’nın standart Civic ailesini güncellemesinin ardından sıra ailenin pist canavarı Honda Civic Type R’a geldi. Makyaj operasyonundan geçirilen 2020 Honda Civic Type R, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahneye çıktı.

Serinin diğer üyelerinde olduğu gibi ufak dokunuşlarla yenilenen 2020 Honda Civic Type R’ın ön kısmında biraz daha geniş bir ızgaraya yer verilmiş. Ayrıca, agresif tampondaki yuvarlak sis farlarının bulunduğu bölüme gövde renginde kanatçıklar eklenmiş. Civic Type R’a özel Boost Blue adındaki gövde rengi de makyajla gelen kozmetik yenilikler arasında.

2020 Honda Civic Type R’ın iç mekanındaki değişim de oldukça küçük. Alcantara kaplı direksiyon, yeniden tasarlanan vites topuzu ve Active Sound Control adı verilen yapay motor sesi bu alandaki özellikler arasında. Ayrıca, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan Honda Sensing güvenlik paketiyle de aracın sürücü asistan sistemleri artırılmış.

Sürtünmeyi azaltmak ve direksiyon hissiyatını iyileştirmek için ön süspansiyonda iyileştirmeler yapılmış. Yenilenen amortisörler sayesinde daha yumuşak bir sürüş ve daha iyi yol tutuş performansı elde edilmiş. 2020 Honda Civic Type R’ın fren sistemi de elden geçirilerek yeni çift parçalı disklere ve yeni fren kaliperlerine yer verilmiş.

Ayrıca Bkz.Renault Clio ve Captur'un hibrit versiyonları Brüksel'de

2020 Honda Civic Type R’ın motoruna baktığımızda herhangi bir değişimle karşılaşmıyoruz. Kaputun altındaki 2.0 litre dört silindirli motor 306 beygir güç ve 400 Nm tork üretmeye devam ediyor. Üretilen güç ve tork ön tekerleklere 6 ileri manuel şanzıman ve sınırlı kaydırmalı diferansiyel vasıtasıyla iletiliyor. Daha önce olduğu gibi, aracın mekaniklerini farklı senaryolara uyarlayan sürüş modları da varlığını sürdürüyor: Comfort, Sport ve +R.

2020 Honda Civic Type R’ın kış bitmeden satışa sunulacağı söyleniyor. Aracın diğer tüm detaylarıyla birlikte fiyatını da ilerleyen aylarda öğreneceğiz. Güncel modelin ülkemizdeki satış fiyatı ise 387 bin 855 TL.

• pahalı bir hobi

300 beygir üzeri araçlar arasında ucuz kalıyor ama sanırım.
  • çirkindi, daha çirkin olmuş

• Benden uzak kalsın.
  • Hani nerde Süreyya hanım? Japon otomobil fetişi hastalığı olanlar bu konuya uğramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rakipleri arasında en iyi safkan

• Mavisi deli duruyor
  • Hayalimdeki araba

• Arabaya bakınca yol sesi geliyor aklıma

• Civic candır be ama sedanı :)
  • Son yıllardaki en güzel tasarımlardan bence, Kötü diyende ne beğenir bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

çirkindi, daha çirkin olmuş
    Çirkin mi? Doğuştan yapılı duruyor araç bence tasarım harikası. Tabi zevk meselesi.
  • AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Süreyya hanım far değiştirerek KASA değişikliği yapan modellere atılıyor.
    Bu araç ise makyaj geçirmiş ve önemli geliştirmeler var.
    Farını stopunu çekiştirmek yerine süspansiyon ve fren sistemine el atmışlar far çekiştirip al yeni kasa dememişler en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Arabaya bakınca yol sesi geliyor aklıma
    Honda araçlarının yol sesi alma durumu gerçekten abartıldığı kadar var mı ? Kaza yaptım, leonumun perte çıkmasını bekliyorum. Belki civic hb 182’lerden alırım dedim ama kaportası dandik, kağıt gibi, yol sesi alıyor, araba gitmiyor gibi yorumlar var. Nedir bu işin aslı astarı ?

• Teknode kullanıcısına yanıt
    HB yurt dışı üretim.Ülke içinde üretilen sedanların sacı ince,yamuluyor.Bazı araçlarda paslanmalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 10 Haziran 2020; 22:36:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Son yıllardaki en güzel tasarımlardan bence, Kötü diyende ne beğenir bilmiyorum.
    Makyajlı Honda Civic Type R Tokyo'da tanıtıldı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.