Şimdi Ara

İşte 2019 yılının sınıfında en güvenli otomobilleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Euro NCAP’in çarpışma testlerine 2019 yılında 55 yeni model konuk oldu. Bunlardan 41 tanesi güvenlik testlerinden beş yıldız almayı başardı. Peki Euro NCAP’e göre 2019 yılının sınıfında en güvenli otomobilleri hangileri?

Sınıfının en iyilerini okumaya başlamadan, Euro NCAP’in en iyileri tanımlamak için yetişkin yolcu, çocuk yolcu, yaya ve güvenlik desteği kategorilerinin her birinde elde edilen skorların ağırlıklı toplamına göre hesaplama yaptığını belirtelim. Söz konusu hesaplamalar sadece standart güvenlik ekipmanları dikkate alınarak yapılmış.

Euro NCAP’in açıkladığı listeye göre, “Süpermini” olarak adlandırılan kompakt sınıfın en tepesinde Renault Clio ve Audi A1’i görüyoruz. Üçüncülük koltuğuna ise bu sınıfta değerlendirilen Ford Puma oturmuş. Yine bu sınıfta yer alan ve yüksek puanlar toplayan Volkswagen Golf’ün ilk üçte yer alamadığını görüyoruz. Peugeot 208 ve Opel Corsa ise standart güvenlik ekipmanlarıyla dört yıldızda kalmıştı.

Ayrıca Bkz.Avusturyalı mühendis, Tesla Model 3'e benzinli motor taktı

Küçük aile otomobili sınıfına dahil edilen otomobillerin arasında ipi göğüsleyen taraf Mercedes-Benz CLA olmuş. CLA, dört kategorinin üçünden yüzde 90’ın üzerinde başarı elde etmişti. Yetişkin yolcu korumasından yüzde 98 gibi etkileyici bir puan alan Mazda 3 ise, buna rağmen diğer kategorilerde CLA’dan düşük puan alarak rakibinin gerisinde kalmış ve ikinciliğe yerleşmiş.

Büyük aile otomobili sınıfında 2019 yılında sadece dört model test edildi: Ford Mondeo, Skoda Octavia, BMW 3 Serisi ve Tesla Model 3. Bu sınıfta ilk sıranın Model 3 ve BMW 3 Serisi tarafından paylaşıldığını görüyoruz. Zira BMW 3 Serisi yaya güvenliğinden, Model 3 ise güvenlik desteği kategorisinden yüksek puanlar alarak farkını göstermişti. Üçüncülük ise Skoda Octavia’ya verilmiş.

Büyük SUV sınıfında, güvenlik derecelendirmelerine geçtiğimiz yıl dahil edilen Tesla Model X’in açık ara liderliğini görüyoruz. Model X, özellikle yetişkin yolcu ve güvenlik desteği kategorilerden aldığı yüksek puanlarla arayı açmıştı. Seat Tarraco ise Mercedes-Benz GLE ve Audi Q8 gibi iddialı rakipleri geride bırakarak sınıfının en güvenli ikinci aracı seçilmiş.

2019 yılında pek çok yeni modelin test edildiği küçük SUV sınıfının kazananı ise Subaru Forester olmuş. İkincilik ise Mazda CX-30 ve Volkswagen T-Cross arasında paylaştırılmış.  

Sınıfı Birinci İkinci
    Süpermini Renault Clio & Audi A1 Ford Puma
    Küçük Aile Mercedes-Benz CLA Mazda 3
    Büyük Aile Tesla Model 3 & BMW 3 Serisi Skoda Octavia
    Büyük SUV Tesla Model X Seat Tarraco
    Küçük SUV Subaru Forester Mazda CX-30 & VW T-Cross

Aşağıdaki galeride 2019'da sınıfının en iyisi seçilen otomobillerin elde ettiği skorları görebilirsiniz:

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• volvocular gelmeden...

• SüphanAllah.Octavia'nın segmenti değişmiş dostlar, koşun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teneke clio

• İşte 2019 yılının sınıfında en güvenli otomobilleri

Heyt be.Octavia'nın rakiplerine bak, maşallah

• Umarım herkesin gönlüne göre istediği aracı alma şansı bir gün olur.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Şans derken milli piyangomu oynuyalım. Yoksa şansla olmuyor bu işler.

• VW olmazsa olmaz zaten
  • Çok ilginç Volvo liste yer bulamamış.

• Volvo hala iyi, rakipleri yetişti hatta bazıları geçtiler hepsi bu.

Subaru ve Mazda'ya helal olsun. Güvenlik konusunda en istikrarlı markalar bildiğim kadarıyla.
  • AAaa Volvo yok!!?
    Demekki 3,hatta 2 yıldızda kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 9 Ocak 2020; 13:28:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Valla bana göre milli piyangoda ne yazık ki senelerdir mafyası olan, özellikle belirlenen kişilere çıkartılan bir oyun. Yani tüm şans oyunları için bu geçerli. Hatta kaç kere kanıtları da ortaya sunuldu youtubeda da bulabilirsiniz. Hatta zamanında milli piyango müdürü boşuna öldürülmedi.

Ha onun dışında elbette rnd ne kadar geçerlidir bu hayat için bilemiyorum ama sahtede olsa sosyalleşme, mükemmelliyetçi olmadan bir şeylere saldırma, geri dönüşler sağlayabiliyor bu ülkede. Tabi hayalinizdeki arabayı da mercedes e serisi tutmamak lazım :) Daha ulaşılabilir hayaller olmalı yani yoksa herşeyin en iyisine herkes sahip olsa zaten en iyinin anlamı olmazdı. Hani egea olmazda astra olur, astra olmaz qashqai olur, 2. el c 180 olur :)

33 yaşına geldim benim de henüz bir arabam olmadı. Gönül ister qashqai ama 3-4 senelik bir linea ile başlayabilirsem de gayet memnun olurum başlangıç için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: faniseyler

Çok ilginç Volvo liste yer bulamamış.
    Piyasaya çıkan yeni modeller yada eski modellerin değişiklikler yapılan(makyajlanan dediğimiz) yeni versiyonları bu testlere sokulur.

• Small Overlapçılar geldi mi bakmadım
  • Süpermini sınıfında Renault Clio vallah şaşırmışam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrct

Teneke clio
    Yaw he he

• Vw ciler ağlıyordu..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Valla bana göre milli piyangoda ne yazık ki senelerdir mafyası olan, özellikle belirlenen kişilere çıkartılan bir oyun. Yani tüm şans oyunları için bu geçerli. Hatta kaç kere kanıtları da ortaya sunuldu youtubeda da bulabilirsiniz. Hatta zamanında milli piyango müdürü boşuna öldürülmedi.

Ha onun dışında elbette rnd ne kadar geçerlidir bu hayat için bilemiyorum ama sahtede olsa sosyalleşme, mükemmelliyetçi olmadan bir şeylere saldırma, geri dönüşler sağlayabiliyor bu ülkede. Tabi hayalinizdeki arabayı da mercedes e serisi tutmamak lazım :) Daha ulaşılabilir hayaller olmalı yani yoksa herşeyin en iyisine herkes sahip olsa zaten en iyinin anlamı olmazdı. Hani egea olmazda astra olur, astra olmaz qashqai olur, 2. el c 180 olur :)

33 yaşına geldim benim de henüz bir arabam olmadı. Gönül ister qashqai ama 3-4 senelik bir linea ile başlayabilirsem de gayet memnun olurum başlangıç için :)
    Kesinlikle öyle

Vallaha dostum Türkiye dediğin gibi bir yer değil, bende 500l var satıp lodgy isterim sıfır 148.900₺ benim araba 70.000₺ satsam, 78.900₺ fark kalıyor bunu nasıl ödeyim, bak Mercedes e class demiyorum.

Arabalar çok pahalı.

Hadi aldım arabayı, 1.3 üzeri motor olduğu için bir kamyon vergi farkı cabası.

• obsesoz kullanıcısına yanıt
    2vag 1bmw neden ağlasınlarki

• Valla öyle vergisi ayrı dert, benzini ayrı dert ne yazık ki :/
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.