Şimdi Ara

Giriş seviyesi Wacom One tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Grafik tabletlerin bir numaralı ismi ve S-Pen gibi pek çok ekran kaleminin teknolojisini oluşturan Wacom, giriş seviyesine yönelik yeni bir grafik tableti duyurdu. Tanıtım CES 2020 fuarında yapıldı.

Wacom One özellikleri ve fiyatı

Wacom One adıyla tanıtılan yeni grafik tableti yeni nesil içerik üreticilerini hedefliyor. Yani grafik işlerine yeni başlayan üreticiler için temel anlamda çizim özellikleri barındırıyor.

Ayrıca Bkz.Yeni Bluetooth ses standardı tanımlandı

Wacom One 13 inçlik Full HD bir ekrana sahip ve NTSC renk gamının yüzde 72’sini kapsıyor. Bağımsız bir grafik tableti olmadığı için Windows, Mac veya belirli Android cihazlarına bağlamak için ek bir aparat gerekiyor.

Tabletin yanında bir de baskı hassasiyeti olan ekran kalemi mevcut. Ayrıca kullanıcılar farklı markaların uyumlu kalemlerini de tercih edebilirler. Samsung ve Staedtler gibi markalar bu yeni tablet için ekran kalemi üretecek.

Wacom One 400$ fiyat etiketine sahip. Tablet ile uyumlu akıllı telefonlar ise Huawei P20/P30, Mate 10/10 Pro, Mate 20/20 Pro; Samsung Galaxy Note 10/10+/9/8, Galaxy S10e/S9/S8, Galaxy Tab S4/S5e/S6 ve Sony Xperia XZ2 şeklinde sıralanıyor.

• Ingilizceniz yok veya anlayamamissiniz :/

Kaynaktan anlasilan su :

Tablet degildir. Ekran ama Wacom kalemli bir ekran ...

Tablet olmadigi kalemli ekran oldugu icin uyumlu cihazlar arasinda ( ki burasini da eksik aktarmissiniz cevirmisiniz vs :) daha baska cihazlarda ilerde destegi gelecekmis :) ) oldugu da belirtilmistir.

Aksi halde icerik uzerinden icerikle alakli soru isaretleri olusturuyorsunuz Ekrem Bey :) Bir de sahsiniza da :) .

Birebir dogru ceviri niye yapmadin demiyorum sadece cevirdiklerin uzerinden bir butunluk kaynak ile saglanmadini belirtmek isterim :)

Baskalari bu isi yapsin. Baskalarin ekmegi ile oynanmamali...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Ingilizceniz yok veya anlayamamissiniz :/

Kaynaktan anlasilan su :

Tablet degildir. Ekran ama Wacom kalemli bir ekran ...

Tablet olmadigi kalemli ekran oldugu icin uyumlu cihazlar arasinda ( ki burasini da eksik aktarmissiniz cevirmisiniz vs :) daha baska cihazlarda ilerde destegi gelecekmis :) ) oldugu da belirtilmistir.

Aksi halde icerik uzerinden icerikle alakli soru isaretleri olusturuyorsunuz Ekrem Bey :) Bir de sahsiniza da :) .

Birebir dogru ceviri niye yapmadin demiyorum sadece cevirdiklerin uzerinden bir butunluk kaynak ile saglanmadini belirtmek isterim :)

Baskalari bu isi yapsin. Baskalarin ekmegi ile oynanmamali...
    Yanılıyor olabilir misiniz, çeviri doğru bence çünkü cihaz bir tablet ve bir cihaza yani bir bilgisayara da bağlı olarak çalışıyor. Bu şekilde ekran değil tablet olmuyor mu? Buyrun video tanıtımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 9 Ocak 2020; 19:7:33 >

• monacomen kullanıcısına yanıt
    Tablet olabilmesi için temel şeyler olmalı.

Islemci ram ve dahili depolama birimi . Elbette baska şeyler de gerekli ama minimum olanları aklıma gelenleri saydım.

Verdiğiniz youtube videosunda da kalem ekran diyor.

Ek olarak ortak bir uygulaması var orada pc denilmesi malasef haberde işlenmeyen diğer modeller için ortak bir program olmasından kaynaklı.

Illa pc tablet isteniyorsa Wacom in diger ürünlerine bakılabilir iste bir örnek:

https://www.wacom.com/en-us/products/pen-computers/wacom-mobilestudio-pro#Specifications

Yurtdışında iken bu tür ürünleri bolca kullandım birçok pc tabletli kalemli dokunmatikli olanları da vardır.

Tablet denmesi için editör kardeş temel-seviyede bilgi sahibi olması beklenirdi ki böylece temel seviye de sürç-ü lisan filan da olmazdı .

Cevap verilmemesi Erdemlilik olmuş sonuçta önemli olan şeklen cevap verilmesi bir şekilde anlamı yoktur sadece bundan sonrakilerde temel bilgisi olanlarca haber vs yapılsın.

TDK hassasiyeti içerik kısmında da hassas olunması beklenir olmalıdır.

Yoksa TDK hassasiyetinde veya Redaktör ce düzenlenmiş makaleler paylaşımlar olsa ne yazar ... Teme seviyede içerik en önemlisidir. Zaten temel seviye ciddi anlam farklılığı yoksa insan aklı otomatik doğrusuna çeviriler . Bunlar bilimsel ispatlı gerçeklerdir.

Yoksa sınavlarda nerde hata var farkına varmadan veyabvaran da hepsi her halükarda doğru anlamaktadır.

Bilerek dallandirdim zararı yoktur aksine bilinç babında ifade edilmesi kanaatimce elzemdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Çok da dallandırmamak lazım, imla hataları çoğalıyor vesselam. Sonra editör niye yanlış yapıyor TDK'sı nerede bunun derken fena sürçü lisan ediyorsun azizim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 9 Ocak 2020; 21:51:9 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Kendim icin iddiam ve iddaliligim yoktur olmamistir. Sonucta mesele TDK ya uyup ama yabanci dillerde gerekli yeteri temeli ve akademik lugati dikkati olmayan ama kuru kuru TDK kurallarina riayet edilmesi ile ortada kusursuz bir hiclik ile ne yapilabilir ki ?

TDK kurallarini kusursuz uygulamak bir marifet degildir ama gereklidir de ideal olmasi BABINDA . Onemli olan icerik paylasimidir cevirebilem yetisidir. Bunlar yok TDK kurallarina uyma kusursuz ne anladim ben simdi ? NE icin geldi insanlar buraya ? TDK kurallarinin ne icin var oldugunu unutturmak icin mi ? :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.