Şimdi Ara

THX mekansal ses akıllı telefonlara geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçmiş yıllarda cihazlardan çıkan seslerin stereo olması önemli ve yakalandığında başarılı sayılan bir durumdu. Şimdi ise sesin mekanın her yerini kaplaması veya sesin nereden geldiğinin hissedilebilmesi gibi yeni teknolojiler önem kazanmaya başladı.

THX farkı

Ses teknolojileri konusunda çalışmalar yapan THX, 360 derecelik yayılma yapabilen mekansal ses teknolojisinin akıllı telefonlara da geleceğini duyurdu. Firma CES 2020 fuarında gösterim yapan firma iki kanal kulaklıklar gibi düşük perfromanstaki cihazlarda bile mekansal ses sunabileceğini ifade ediyor.

Ayrıca Bkz.Kingston en hızlı SD kartlarını CES 2020 fuarında duyurdu

Fuarda ZMBIZI akıllı telefon markası ile iş birliği yapan THX demo gösterimlerini bu markanın modeli ile gerçekleştiriyor. Ayrıca Drop markasının Panda kulaklıkları da sesin kalitesini göstermek açısından kullanılıyor.

Mekansal ses özelliğini THX uygulaması üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Ses ayarlarınızdan bağımsız olarak uygulama kendisi mekansal sesi kontrol ediyor. Kullandığınız kulaklığın ise pek bir önemi olmuyor.

ZMBIZI orta seviye bir akıllı telefon ve ilk THX mekansal ses sunan akıllı telefon olarak 389$ karşılığında ABD’de satışa çıktı. Yıl içerisinde daha fazla markanın THX teknolojileri ile donatılacağı tahmin ediliyor.

• THX i bilmeyen yorum yapmasin lütfen.

• Telefonda Dolby Atmos denemeyen konuşmasın. Duyan garipsiyor olayı. Ben de Atmoslu film kovalıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZMBIZI

Güzel marka.

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

ZMBIZI

Güzel marka.
    ZIMBIRTI diye okudum..

https://zmbizi.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcebi001 -- 10 Ocak 2020; 12:23:34 >
  • mcebi001 kullanıcısına yanıt
    İyi okumuşsun :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.