Şimdi Ara

AMD Radeon RX 5600XT ekran kartı Full HD çözünürlüğün tozunu attırmaya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Radeon RX 5600XT ekran kartı Full HD çözünürlüğün tozunu attırmaya geliyor

AMD’nin amiral gemisi Navi 2x grafik mimarisini tanıtmasını beklediğimiz CES 2020 fuarında sürpriz bir şekilde Radeon RX 5600XT ekran kartı da görücüye çıktı. Ekran kartı Full HD çözünürlükte oldukça iddialı.

Radeon RX 5600XT özellikleri ve fiyatı

Radeon RX 5600XT ekran kartı Radeon RX 5700XT ve Radeon RX 5500XT modellerinin arasına yerleşiyor. 36 işlem kümesinde 2304 Stream işlemcisi yer alırken saat hızları 1375MHz ve 1560MHz olarak belirlenmiş.

Ayrıca Bkz.MSI insan-makine ara yüzünü oyun sistemlerine getiriyor

6GB GDDR6 bellek ile gelecek olan ekran kartı 7.19 TFLOPS seviyesine kadar çıkabiliyor. Böylece 8 TFLOPS civarındaki RX 5700 ekran kartına yetişmiş oluyor. Full HD çözünürlükte Call of Duty: Modern Warfare oyununda ekran kartı 92FPS; The Division 2, Gears of War 5 ve The Witcher 3 oyunlarında ise 90FPS seviyesine ulaşılabiliyor.

The Division 2 ve Gears of War 5 gibi oyunlarda GTX 1660 Ti modeline göre yüzde 20, Fortnite ve Overwatch gibi oyunlarda ise yüzde 10 civarında bir performans farkı olduğu ifade ediliyor. Radeon Boost ve Radeon Anti-lag özellikleri performansı daha da arttırıyor.

GTX 1660 Ti ekran kartının doğrudan karşısına çıkacak olan Radeon RX 5600XT için 279$ fiyat etiketi konuşuluyor. 21 Ocak tarihinde standart ve özelleştirilmiş kartlar piyasada olacak.

Kaynak:https://www.engadget.com/2020-01-06-amd-radeon-rx-5600-xt-1080p-gaming.html

• vergilerden kart almaya para mı kaldı..
  • navi21 (5900XT) gpu su tanıttıldı mı ?
  • Şimdi çıkmalıydı yahu 21 haziran nasıl bir tarih? o vakte kadar bekleyin demek neyin nesi? bir çözemediler şu üretim-fabrikasyon sürecini.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_clk

Şimdi çıkmalıydı yahu 21 haziran nasıl bir tarih? o vakte kadar bekleyin demek neyin nesi? bir çözemediler şu üretim-fabrikasyon sürecini.
    Haberdeki tarih yanlış. 21 Haziran değil, 21 Ocakta satışa çıkacak.

Editörün düzeltmesi lazım hatayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanıtılmadı ama sağlam gelecek gibi görünüyor, zar alanı 2x Navi10 kadar, Ray tracing desteği de olacak.

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-navi-21-gpu-2x-performance-5700-xt-die-size-rumor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 7 Ocak 2020; 16:19:31 >
  • 21 Ocak, Haziran değil.

• Ikiside ayni para olursa 1900 e 1660ti alinir macera aramam şahsen hatta 1500 e 1660ti evo alanlar var forumda hepsi bayram ediyodur şuan

• Orta seviyede yine Nvidia'yı darmdağın edecek orası belli. Forumda bolca görmeye başaldık Nvidia'ya daha fazla para bayılıp gelip burada Amd sorunlu diye kendilerini avutuyorlar. Yazık abi yapacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Orta seviyede yine Nvidia'yı darmdağın edecek orası belli. Forumda bolca görmeye başaldık Nvidia'ya daha fazla para bayılıp gelip burada Amd sorunlu diye kendilerini avutuyorlar. Yazık abi yapacak bir şey yok.
    Aynı fiyata %25 fazla perfonmans istemiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

Aynı fiyata %25 fazla perfonmans istemiyorlar.

Alıntıları Göster
    Şimdi empati yapmaya çalışıyorum: Gidip 3863 tl'ye Rtx 2070 super alıyorum mutlu mutlu evime gidiyorum. Takıyorum kartı oyunları falan oynuyorum sonra Dh Ekran kartı bölümüne girdiğimde şu aşağıdaki tabloyu görüyorum. 3 bin tl'lik ekran kartı benim aldığım kartı tokat manyağı yapmış, yetmemiş üst modelin ensesine yapışmış, başımdan aşağı kaynar sular dökülüyormuş gibi hissetmeye başlarım. Sonra o da ne 2-3 tane konu görüyorum sorunlu diye ve hemen bu konulara yapışıp Amd sorunlu diyerek kendimi daha iyi hissetmeye başlıyorum.

https://www.guru3d.com/articles_pages/aorus_radeon_rx_5700_xt_8g_review,14.html
    http://teknofiyat.com/?search=rtx+2070+superhttp://teknofiyat.com/?search=rx+5700xt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Ocak 2020; 18:2:39 >

• Ülkemizde fiyatlandırması çok belirleyici olacak ama şahsen 2500'ün altına satılacağını düşünmüyorum. Kart vadettiklerini sunabiliyorsa orta segmentin kralına hoşgeldin diyebiliriz.
  • Kendimi avutmadığım, başımdan kaynar suların da dökülmediği, aksine hiç pişman olmadığım, iyi ki almışım dediğim kartımla o kadar mutluyum ki alttaki oyunları büyük zevkle hiç bir mavi ekran, wattman, oyundan atma, pc resetleme ve daha sayamadığım herhangi bir hata almadan tadını çıkara çıkara büyük zevkle oynadım bitirdim.

Şimdi bu oyunları Rtx 2080ti ekran kartını geçmiş sana göre iyi kartınla oynayıp mutlu olduysan sorun yok. Ben de çok mutluyum, açıyorum Rtx efektlerini görselliğin keyfini çıkarıyorum bu da bana göre çok iyi bir kart. İyi ki biraz fazla vermişim Nvidia almışım; Oynuyorum kafamı dağıtıp stresimi atıyorum mutlu oluyorum. Size o kartınızla işlemcinizle mutluluklar.

Battlefield V
    Control
    Wolfenstein: Youngblood
    Metro Exodus
    .
    ..
    ...
    ve daha nicesi!

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/matthew-wilson/all-the-games-confirmed-to-support-nvidias-ray-tracing-and-dlss-rtx-features/

Ve dahası da geliyor;

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/gtc-china-2019-ray-tracing-games/

***Rtx performansının verdiği fps tartışılır haklısınız geliştirilmesi daha çok fps vermesi vs ihtiyacı var onu bende eleştiriyorum. Ama bu forumda Intel ve Nvidia kullananları salak yerine koymaktan vazgeçin. Siz voltaj arttırıp azaltın, frekans düşürün, forumlarda ince ayar bakın , ram latency gecikmelerini düşürmek için araştırmalar yapın ne yaparsanız yapın ama ben bunlarla uğraşmak zorunda değilim bilmekte zorunda değilim!

Bazıları gerçekten artık işi fanatikliğe döktü. Donanım da hata yok kullanıcı hatalı kimse kendi kullandığı markasına laf söyletmiyor. Çıkarsın Amd stabiliteyi ve performansı düzene sokmuş ekran kartı ile işlemciyi alayım. Salak mıyım gidip daha fazla para vereyim. Ama size göre salak buradaki kullanıcılar zaten donanım haber AMD fanatikliği artık farklı bir boyuta ulaştı.

Yıllardır foruma üyeyim ama ilk defa bu kadar şaşkınlıkla yazılanları takip ediyorum hayret verici bir hale soktunuz forumu TEBRİKLER!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: FooL

Kendimi avutmadığım, başımdan kaynar suların da dökülmediği, aksine hiç pişman olmadığım, iyi ki almışım dediğim kartımla o kadar mutluyum ki alttaki oyunları büyük zevkle hiç bir mavi ekran, wattman, oyundan atma, pc resetleme ve daha sayamadığım herhangi bir hata almadan tadını çıkara çıkara büyük zevkle oynadım bitirdim.

Şimdi bu oyunları Rtx 2080ti ekran kartını geçmiş sana göre iyi kartınla oynayıp mutlu olduysan sorun yok. Ben de çok mutluyum, açıyorum Rtx efektlerini görselliğin keyfini çıkarıyorum bu da bana göre çok iyi bir kart. İyi ki biraz fazla vermişim Nvidia almışım; Oynuyorum kafamı dağıtıp stresimi atıyorum mutlu oluyorum. Size o kartınızla işlemcinizle mutluluklar.

Battlefield V
    Control
    Wolfenstein: Youngblood
    Metro Exodus
    .
    ..
    ...
    ve daha nicesi!

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/matthew-wilson/all-the-games-confirmed-to-support-nvidias-ray-tracing-and-dlss-rtx-features/

Ve dahası da geliyor;

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/gtc-china-2019-ray-tracing-games/

***Rtx performansının verdiği fps tartışılır haklısınız geliştirilmesi daha çok fps vermesi vs ihtiyacı var onu bende eleştiriyorum. Ama bu forumda Intel ve Nvidia kullananları salak yerine koymaktan vazgeçin. Siz voltaj arttırıp azaltın, frekans düşürün, forumlarda ince ayar bakın , ram latency gecikmelerini düşürmek için araştırmalar yapın ne yaparsanız yapın ama ben bunlarla uğraşmak zorunda değilim bilmekte zorunda değilim!

Bazıları gerçekten artık işi fanatikliğe döktü. Donanım da hata yok kullanıcı hatalı kimse kendi kullandığı markasına laf söyletmiyor. Çıkarsın Amd stabiliteyi ve performansı düzene sokmuş ekran kartı ile işlemciyi alayım. Salak mıyım gidip daha fazla para vereyim. Ama size göre salak buradaki kullanıcılar zaten donanım haber AMD fanatikliği artık farklı bir boyuta ulaştı.

Yıllardır foruma üyeyim ama ilk defa bu kadar şaşkınlıkla yazılanları takip ediyorum hayret verici bir hale soktunuz forumu TEBRİKLER!!!

çok haklısınız. yaptığım iş nedeniyle eve gelince sadece bilgisayar açıp oyun oynuyorum. başka hiçbir şeyle uğraşmak istemiyorum, ince ayar, amd inten nvdiia karşılaştırması, işlemciler ve ekran kartları üzerinden ego kasmalar veya foruma üşenmeden grafikler vs ekleyerek sahip olamadığı ürünleri yarıştırmak. insanların ne denli fazla zamanı varmış.

• 90fps le mi attırıyormus

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    279 USD MSRP'nin TR'de karşılığı 2100-2400TL olacak ne yazık ki. Ama bu aralığın üst tarafında olur fiyat. Belki sonra biraz düşer fiyatları oturunca.
    Bir de AMD referans kartın fiyatı. 3.parti üreticilerin fiyatları da 10-50 USD arası daha pahalı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 7 Ocak 2020; 21:14:3 >
  • Konuda bana laf atıp beni alıntılayan kişiler aslında beni doğruluyorlar farkında değiller. Daha fazla para verip daha azını aldığı zaman bir insan sataşacak yer arar bu konu buna iyi bir örnek oldu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.