Şimdi Ara

Ön kamera ile nabız, tansiyon ölçün, alkol durumuna bakın! | Binah.Ai ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Donanım Haber olarak CES 2020'yi turlamaya devam ediyoruz. Bu sefer ki durağımız ön kamera üzerinden nabız ve  tansiyon ölçebilen, alkol durumunuzunu gösterebilen Binah.Ai yazılımı. 

• %50 doğru tahmin etsin para basar.” :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ön kamera ile nabız, tansiyon ölçün, alkol durumuna bakın! | Binah.Ai ön inceleme

Haber başlığını görünce, rahmetli Turgay Şeren'in repliğini tekrarladım istemsizce
  • yüzden yapma saçma para tuzağı...

• yoh amanın artık ...

• Ooo bomba bir şey bu.

• yani yüz rengi bana tuhaf geldi, örnek: güneşte kaldınız ve yüzünüz kırmızı hale yandı, ne diyecek makine ?

• Bu ne lo? Super bisi...

• hastanelere koycan sıra alırken kameraya bakacak hem kimlik tespiti yaparsın hemde muayenede vakit alan ateş nabız tansiyon saturasyon bakma kısmından kurtulursun

• bana sallama gibi geldi. kalp atısı bozuk birini sokmak lazım teste.
  • Aslında bu normalde de yapılıyor hastanelerdeki parmağa takılan aletle. Kanın oksijen saturasyonu, kalp atışı vs. ölçülüyor. O da buna benzer bir prensiple ölçülüyor. Daha önce çözünürlüğü ve FPS'i yüksek kameralarla da yapıldığını görmüştüm bunu görmemiştim. Olay şu: Kalp her atım yaptığında kılcal damarlara çok kısa süreliğine bi kan hücumu oluyor, o da insan gözünün göremediği ama hassas makinelerin görebildiği bir kırmızıya doğru kayış yapıyor renkte. Kanın ne kadar kırmızı olduğundan oksijen saturasyonunu (yaklaşık), dakikada kaç kere bu kırmızı renk değişiminin olduğuna göre de kalp atım sayısını ölçebilir. Tansiyonu nasıl ölçtükleri hakkında hiçbir fikrim yok. Ete basınç uygulayan bir şey olmadan nasıl ölçmüşler acaba tansiyonu. Ki zaten genelde o parmağa takılan zımbırtıya da güvenilmez tansiyon ölçüleceği zaman. Makineyi takmaz hemşire veya doktor, alır manşonu stetoskobu kendi ölçer. Bunları monitörle izlenen hastalara vs. takarlar değerler "düştü"/"arttı" trendini görebilmek için.

Telefonlara koymak için güzel bi özellik, ama hastanelerde bu işin kralını yapan aletler zaten var sağlık sektöründe kullanım bulacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramazovX -- 7 Ocak 2020; 23:15:20 >

• Beni etkiledi. Büyük yatırımlar alıp akıllı telefonlara ve son kullanıcıya bir an önce gelmesi iyi olur açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski başbakanımız Binahai Yıldırım.

• Hayret bişey ya!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.