Şimdi Ara

PlayStation 5 kontrolcüsü ilk kez net bir şekilde görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PlayStation 5 kontrolcüsü ilk kez net bir şekilde görüntülendi

Sony'nin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni ev konsolu PlayStation 5 detaylanmaya devam ediyor. Konsolun en merak edilen parçalarından birisi olan oyun kontrolcüsü de bugün ilk kez net bir şekilde görüntülendi.

Yeni kontrol cihazının genel hatları itibarıyla PlayStation 4 kolundan pek bir farkı olmadığı söylenebilir. Dokunmatik yüzeyin biraz daha büyük olması dikkat çekmiş. Bunun dışında ise sızan fotoğraflardan şu an için çok fazla detay seçmek mümkün değil. 

Yeni kontrolcünün dış görünüş anlamında DualShock 4'e benzeyeceğini aslında zaten biliyorduk. PlayStation'ın mimari lideri olan Mark Cerny, daha önce yaptığı açıklamalarda bu yönde ifadeler kullanmıştı. Cerny, yeniliklerin kontrolcünün dışında değil içinde olacağını belirtmişti.

Yeni oyun kolunun şu ana kadar onaylanan özellikleri arasında dokunsal geri bildirim isimli yeni bir titreşim teknolojisi ve uyarlanabilir tetikçiler yer alıyor. Bu yenilikleri sızan fotoğraflarda görmemiz elbette mümkün değil.

Yeni kontrolcüde dokunmatik yüzeyin aynen yerini koruyor olması biraz enteresan olmuş. Dokunmatik yüzey bildiğiniz gibi DualShock 4'in en çok eleştirilen kısımlarındandı. Sony'nin büyük umutlarla tanıtımını yaptığı ancak oyun dünyasında pek de karşılık bulamayan dokunmatik yüzey, yeni kontrolcüde de yine maalesef önemli bir alanı kaplamaya devam edecek.

PlayStation 5, 2020'nin Kasım-Aralık aylarında piyasaya sürülecek. Yani artık bir yıldan kısa bir süre kaldı. Konsolun resmi tanıtımının önümüzdeki aylarda yapılması bekleniyor.

Kaynak:

• Cihazın yarısını dokunmatik yüzey kaplıyor. Kimsenin kullanmadığı bir şey. Halbuki orası çok daha iyi bir şekilde değerlendirilebilir. DualShock 4'te yaptın bir hata tamam da bunda ısrar etmenin anlamı nedir.

• Konsolun tasarımını gömenler gelmeden hatırlatayım bu geliştirici kipi nihai tasarım değil

• Zaten bunun geliştirici kiti olduğu teyit edilmişti? Nihai tasarım olmadığı için durduk yere galeyana gelmenin bir manası yok.

• Haberi okumadım bile :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şarja ve malzeme kalitesine ağırlık vermeleri gerekiyor.

• Uzun zamandır xbox kullanıyorum, geçenlerde elime dualshock aldım gülme tuttu beni, hala nasıl bu tasarımda diretiyorlar? Görsel olarak değil ergonomi olarak hatalı bi kere.. haber doğruysa xbox kontrolcü konusunda açtığı farkı dahada arşa çıkartacak demektir. X series kontrolcüsünde güzel iyileştirmeler var.

• deniz c kullanıcısına yanıt
    X series zaten tartışmasız ps5 den daha iyi olacak xbox 360'ım oldu xbox one s'im oldu ps da kolu kullandım çok çok daha iyi xbox kolu yeni kola paylaş butonu ve dpad yenilikleri vs. de geliyor.

• 2020 yılında yaptıkları joystick e bak. Parmaklarım ağrıyor bunum 4 ünü kullanacağım diye

• kadomado233 kullanıcısına yanıt
    olsa ne olur? God of war bile başlı başına xbox almamak için bir sebep

• Ben ps almayın mı diyorum? Kolu daha iyi xboxun bide yeni çıkacak xbox daha iyi olacak. Xbox aldım bir hafta olmadan oyun olmadığı için satışa koydum

• Xbox 360 gamepadini kullandım bence berbat, acaba playstation gamepadlerine alıştım diyemi böyle emin değilim, bana göre psnin gamepadleri on numara

• Ablanın resmini kimse koymayacak mı?Hani bilmemkim hanımın müthiş değişimi.
  • Ortaya ekran filan koymasınlar da ds4 aynısı olsa bile kafi.
    Zaten ds2-ds3 arası çok küçük fark vardı aynı şekilde ds4-ds5 arası da çok fark olmaması iyi olur, ben ds4 ü çok severek kullanıyorum ve çok kişi vardır severek kullanan.

• PlayStation 5 kontrolcüsü ilk kez net bir şekilde görüntülendi

• Orası burası gözüktü diyene kadar resmî bir açıklama gelsin artık !

• GAMBIT G kullanıcısına yanıt
    Mesela ne koyulabilir? "daha iyi bir şekilde değerlendirebilir" demek tamamen eleştirmek için eleştirmek oluyor.

Ayrıca TouchPad'in hala var olmasının nedeni geriye uyumluluk. PS4 oyunlarını oynayabilmek için TouchPad gerekli. Şu an sadece menu açmak için kullanılıyorsa bile nesil başında Touch Pad'i tamamen destekleyen oyunlar çıktı. Onları geri getirebilmek için gerekli bir hareketti.

Kontrolcü ile alakalı genel olarak: bozuk olmayan bir şeyi tamir etmeye gerek yok. Dualshock 4 zaten çok başarılı bir kontrolcü. Konfor ve malzeme kalitesinde de iyileşme varsa bence sıkıntı değil. Zaten Xbox tarafı da aynı mantıkla ilerliyor, kontrolcü büyük oranda Series X'de de aynı.

• Malzeme kalitesi bile ben çöpüm diye bağırıyor.
  • ps4 kollaı çalılşacak mı bunda acaba. Birdaha kol almıyalım

• Başımız göğe erdi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.