Megane ll ye LPG taktıran var mı?
54 Cevap4171 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

153 Mesaj
9 Mayıs 2007; 22:55:33 

Arkadaşlar ikinci el Megane ll alma niyetim var. Dizel temiz bulmak zor. Bulsamda param yok. 1.6 az kullanılmış temiz bir megane bulsam tüp taktırsam olur mu sizce. Özellikle tecrübesi olan arkadaşların bilgilendirmesine ihtiyacım var. Randıman alınınır mı? Özellikler arabanın donanımı eskisi gibi çalışırmı? Örneğin yol bilgisayarı??? Birde 1.4 motorları var. Kullanan arkadaşlar memnun mu? 1.4 kaç beygir, bu kasayı çeker mi? Lütfen yardım...

1776 Mesaj
9 Mayıs 2007; 23:06:51 

almışken 1.6 al 1.4 az yakar gibi durur ama pek verimli olmaz performans alamazsın sollamaya fln çıktığında hele araba yüklü ve yokuş çıkıyosan yükleneceksin gaza 1.6dan daha fazla yakacak hemde kasa zorla gidiyomuş gibi olacak bence 1.6 alman daha mantıklı ayrıca hemen hemen her araca lpg takılabiliyo şöle brc fln sıralı taktırırsan sorun çıkacağını pek sanmam ama yol bilgisayarı hakkında fikrim yok

DH HYUNDAİ ERA TAKIMI
2008 HYUNDAI ERA 1.4 SELECT KUM BEJİ

3014 Mesaj
9 Mayıs 2007; 23:10:43 

Megane 2 1.4 kafi bence

2048 Mesaj
10 Mayıs 2007; 0:04:14 

Yol bilgisayarı iptal olur.Benimde aklımda var ama fiyatlar biraz yüksek olduğu için askıya aldım lpg işini.

2005 Megane II HB 1.4 98 Hp Authentique Ateş Kırmızı

670 Mesaj
10 Mayıs 2007; 8:12:26 

3 hafta önce benzin istasyonundaki LPG bölümüne yanaşan bir Megane II Hatcback gördüm. Adam gayet güzel aldı gitti LPG'sini.

479 Mesaj
10 Mayıs 2007; 14:24:17 

ya adamın biri fransız arabaları ile sadece landi uyum sağlar. en gelişmiş enjektörler landidedir deyip gitti. bunun gerçeklik payı var mı acaba. sözüm ola landinin enjektörleri diğerlerinden daha hızlıymış falan filan...
açıkçası landi güvendiğim bir marka ama güvendiğim tek marka da değil hani. bu adam bu yorumu yapınca kitlendim kaldım landiye başka bişey alasım gelmiyor.

153 Mesaj
10 Mayıs 2007; 22:00:54 

Arkadaşlar gerçekten yol bilgisayarı iptal mi? Megane 2 ye lpg taktırıp kullanan yok mu arkadaşlar. Bu kadarmı yorumlar.

933 Mesaj
10 Mayıs 2007; 22:22:31 

quote:

Orjinalden alıntı: bhe

ya adamın biri fransız arabaları ile sadece landi uyum sağlar. en gelişmiş enjektörler landidedir deyip gitti. bunun gerçeklik payı var mı acaba. sözüm ola landinin enjektörleri diğerlerinden daha hızlıymış falan filan...
açıkçası landi güvendiğim bir marka ama güvendiğim tek marka da değil hani. bu adam bu yorumu yapınca kitlendim kaldım landiye başka bişey alasım gelmiyor.

Landi Renzo ve Prins. Diger markalar Fransiz otolarinda sorun cikariyormus.

“İnsan kolay inanan bir canlıdır. Bir şeylere inanmak zorundadır. İnanmak için iyi bir sebep bulamadığında, elindeki kötü sebeplerle yetinir.”
Bertrand Russell

479 Mesaj
11 Mayıs 2007; 17:29:54 

yani adam haklı ozamaN

519 Mesaj
11 Mayıs 2007; 19:42:07 

Yaklaşık 6 aydır imzamdaki aracımda kullanıyorum Brc-sequent_24 taktırdım. 1,4 ünü alacaksan hiç megane alma arkadaş. Arabamı 1,5 senedir kullanıyorum, 6 ayı lpgli cebim para gördü yahu :)
Enson geçen hafta sonu gaziantep-ankara arası yaptım. toplam yol gidiş-geliş 1500 km, yaktığım yakıt ise 170 ytl dir. hızım ise 120 nin altına nadiren düşmüştür. Al 1,6 yı hiç pişman olmazsın, arkadaşım da dizel accent era var, vebenim araç normalde 100bin lira yakarken onunki 120 bin yakıyor. Ama ankaraya giderken kmye 113bin falan yaktı sanırım. Daha ne istiyeyim ki :) Bu arada performanstan zerre kadar ödün yok, ilk başta bende inanmamıştım ama artık kendimden biliyorum.

Toyota Auris 1,4 D-4D 2012 Comfort Extra Kar Beyazı
Megane II sedan_1,6_16V_dynamique_2004 BRC Sequent24 Sıralı Sistem Lpg
Ford Focus_Ambiante Atiker Sıralı Sistem Lpg
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ

153 Mesaj
11 Mayıs 2007; 22:13:24 

Peki arabadaki yol bilgisayarı ne oldu? Birde arıza lambası sürekli yanıyor deniyor. Doğrumu?
quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

Yaklaşık 6 aydır imzamdaki aracımda kullanıyorum Brc-sequent_24 taktırdım. 1,4 ünü alacaksan hiç megane alma arkadaş. Arabamı 1,5 senedir kullanıyorum, 6 ayı lpgli cebim para gördü yahu :)
Enson geçen hafta sonu gaziantep-ankara arası yaptım. toplam yol gidiş-geliş 1500 km, yaktığım yakıt ise 170 ytl dir. hızım ise 120 nin altına nadiren düşmüştür. Al 1,6 yı hiç pişman olmazsın, arkadaşım da dizel accent era var, vebenim araç normalde 100bin lira yakarken onunki 120 bin yakıyor. Ama ankaraya giderken kmye 113bin falan yaktı sanırım. Daha ne istiyeyim ki :) Bu arada performanstan zerre kadar ödün yok, ilk başta bende inanmamıştım ama artık kendimden biliyorum.

519 Mesaj
11 Mayıs 2007; 23:30:31 

Yol bilgisayarında sadece yakıtla alakalı şeyler kullanılmıyor, daha doğrusu yok olmuyor fakat benzine göre olduğundan kullanılamıyor. Service lambası sürekli yanan arabayı söndürene kadar lpg takan servisten almam ki. işlerini iyi yapsınlar. Bir benim aracım 2 tane daha meganeII var arkadaşların üçüde lpgli (hepsi de benden özendi ve dualarıyla beni cennete yollayacaklar ) daha arıza lambası sürekli yanıyor duymadım. Benim taktırdığım ustalar hakikaten işinin ehli ustalardı. Hele bir Ökkeş usta vardı ki bu işin piri. Adamın daha önce almanyada honda servisi varmış kapatmış Türkiyeye kesin dönüş yapmış. Ben arıza falan rastgelmedim kardeş.
Ha şöyle bir olay oldu. O da diyelim ki 40 YTL benzin aldım depo çeyrek oldu. Daha sonra uzun yolda giderken sanki benzinde gidiyormuşum gibi benzin göstergesi düşüyordu. Hatta bitmek üzere ikaz lambası yanıyordu. Daha sonra ustam şamandıradan olabilir dedi. Kesinlikle benzin yemez korkma dedi. Denemek için sadece 1 lt. benzin koyduk. Ve depo tekrar çeyrek oldu. Yani bu sorunu aşmak için de benzin deposunu fulledik. O gün bu gün oradan da problem yok

153 Mesaj
13 Mayıs 2007; 14:52:12 

teşekkürler verdiğin bilgiler için dostum. Yinede meganelara Lpg taktıran az sanırım. Baksana senden başka yorum yapan olmamış sağolsunlar...
quote:

Yol bilgisayarında sadece yakıtla alakalı şeyler kullanılmıyor, daha doğrusu yok olmuyor fakat benzine göre olduğundan kullanılamıyor. Service lambası sürekli yanan arabayı söndürene kadar lpg takan servisten almam ki. işlerini iyi yapsınlar. Bir benim aracım 2 tane daha meganeII var arkadaşların üçüde lpgli (hepsi de benden özendi ve dualarıyla beni cennete yollayacaklar ) daha arıza lambası sürekli yanıyor duymadım. Benim taktırdığım ustalar hakikaten işinin ehli ustalardı. Hele bir Ökkeş usta vardı ki bu işin piri. Adamın daha önce almanyada honda servisi varmış kapatmış Türkiyeye kesin dönüş yapmış. Ben arıza falan rastgelmedim kardeş.
Ha şöyle bir olay oldu. O da diyelim ki 40 YTL benzin aldım depo çeyrek oldu. Daha sonra uzun yolda giderken sanki benzinde gidiyormuşum gibi benzin göstergesi düşüyordu. Hatta bitmek üzere ikaz lambası yanıyordu. Daha sonra ustam şamandıradan olabilir dedi. Kesinlikle benzin yemez korkma dedi. Denemek için sadece 1 lt. benzin koyduk. Ve depo tekrar çeyrek oldu. Yani bu sorunu aşmak için de benzin deposunu fulledik. O gün bu gün oradan da problem yok

4054 Mesaj
13 Mayıs 2007; 21:31:06 

bende megane2 ye lpg taktırmayı düşünüyordum ama yol bilgisayarı falan kafamı karıştırdı.parada yetmiyor yaw benzine.

519 Mesaj
13 Mayıs 2007; 23:58:02 

quote:

Orjinalden alıntı: winston20

teşekkürler verdiğin bilgiler için dostum. Yinede meganelara Lpg taktıran az sanırım. Baksana senden başka yorum yapan olmamış sağolsunlar...

yanlış topicte cevap arıyorsun da ondan. Bende tesadüf gördüm zaten. LPG ile ilgili herşey başlığına git ve orada konuşabilirsin. Birde 2a-lpg.com sitesine git orasıda brc nin sitesi. fgoruma katıl ve istediğin gibi soru yönelt. Megane lara çok taktıran var, dert etme. Ayrıca yol bilgisayarı iptal falan olmuyor. Gideceğin yolu benzine göre yazıyor. Ama sen tabii ki lpg yakıt göstergeni dikkate alacan. Zaten 32 ytl lik gazla 320 km yol yapmış adamım
en son ölçümümü de söyleyeyim, geçen haftasonu nizip-ankara arası yaptım. 725+725+50=1500km yol yaptım ve 170YTL yaktı. Bu da şu demek oluyor. 170/1500=0,113 ykr tur. 113 bin lira yaktı km ye. Fakat hızım genelde 120km nin altına pek düşmedi. Ondan dolayı 100bin değilde 113bin yaktı
Valla akıllara zarar az yakıyor, yol bilgisayarı falan hikaye diyorum ben
çok konuştum yaw. MAAŞALLAH deyin arkadaşlar, nazar değmez inşallah.

153 Mesaj
14 Mayıs 2007; 20:20:11 

quote:

yanlış topicte cevap arıyorsun da ondan. Bende tesadüf gördüm zaten. LPG ile ilgili herşey başlığına git ve orada konuşabilirsin. Birde 2a-lpg.com sitesine git orasıda brc nin sitesi. fgoruma katıl ve istediğin gibi soru yönelt. Megane lara çok taktıran var, dert etme. Ayrıca yol bilgisayarı iptal falan olmuyor. Gideceğin yolu benzine göre yazıyor. Ama sen tabii ki lpg yakıt göstergeni dikkate alacan. Zaten 32 ytl lik gazla 320 km yol yapmış adamım
en son ölçümümü de söyleyeyim, geçen haftasonu nizip-ankara arası yaptım. 725+725+50=1500km yol yaptım ve 170YTL yaktı. Bu da şu demek oluyor. 170/1500=0,113 ykr tur. 113 bin lira yaktı km ye. Fakat hızım genelde 120km nin altına pek düşmedi. Ondan dolayı 100bin değilde 113bin yaktı
Valla akıllara zarar az yakıyor, yol bilgisayarı falan hikaye diyorum ben
çok konuştum yaw. MAAŞALLAH deyin arkadaşlar, nazar değmez inşallah.

Valla ne diyeyim. Tek kelime ile süper yakıtın. Bu durumda dizel almanında bi mantığı yok yani...

519 Mesaj
14 Mayıs 2007; 22:19:17 

Aynen öyle arkadaşım accent era aldı geçen yıl ve yakıtı km ye 120bin lira yakıyor. O da aynı şeyi söylüyor, keşke daha performanslı araba alsaydım ve lpg taktırsaydım diyor

12 Mesaj
14 Mayıs 2007; 22:31:01 

Merhaba
Bende megane 2 hatchback arabama tartarini marka lpg taktırdım. Hiçbir sorunum yok .Sanki araba daha rahat gidiyor.Sadece meganelerde lpgde giderken benzin göstergesi benzin yakıyomuş gibi düşüyor.Arkadaşımdada lovato marka lpg kiti var.Onun sayesinde bende rahatladım. Arabam 2. viteste lpg ile 90 ı gördü.Daha ne olsun.

renault megane II 1.4 hatchabck

1 Mesaj
14 Mayıs 2007; 23:20:25 

ARKADAŞLAR 2004 MEGANE II ME 1 AY ÖNCE ZAVOLİ LPG TAKTIRDIM.1 AYDIR 1500 KM YOL YAPTIM HERHANGİ BİR SORUN YOK.YOL BİLGİSAYARI GAYET İYİ ÇALIŞIYOR.ORTALAMA YAKIT TÜKETİMİYLE YAPTIĞIM HESAPLA ALINAN YAKIT NERDEYSE %100 AYNI LİTREYİ GÖSTERİYOR.BENZİN GÖSTERGESİ DÜŞÜYOR GÖSTERGE SONA DAYANINCA DA TEKRAR DOĞRU YERİNE GELİYOR.YAKIT ŞİMDİLİK KM'DE 0,117 YTL ŞEHİR İÇİ/DIŞI ORTALAMASI, DAHA DÜŞECEĞİNİ SANIYORUM KULLANAN ARKADAŞLAR 0,100 YTL OLACAĞINI SÖYLÜYORLAR.TAKTIRDIĞIM YER İZMİR'DE PLARİS LPG (ZAVOLİ TÜRKİYE DİSTİRİBİTÖRÜ).BENDE MEGAN İÇİN ÇOK ARAŞTIRMA YAPMIŞTIM HER KAFADAN FARKLI SESLER ÇIKIYORDU AMA ÇOK DÜZGÜN BİLGİ EDİNEMEMİŞTİM.ŞİMDİ KENDİM KULLANIYORUM VE KEŞKE DAHA ÖNCE TAKTIRSAYDIM DİYORUM.ZAVOLİ MARKAYI 20000 KM DİR KULLANAN ARKADAŞLAR VAR TABİKİ FARKLI MARKA ARABALARDA.

479 Mesaj
15 Mayıs 2007; 4:48:19 

yine tekrarlayacağım fransız arabalara en uymlu lpg kiti landi rezzo deniyor. landinin iyi bir marka olduğu su götürmez. bu yüzden fransız arabanız varsa landi taktırın riske girmeyin derim

763 Mesaj
15 Mayıs 2007; 17:19:39 

quote:

Orjinalden alıntı: bhe

yine tekrarlayacağım fransız arabalara en uymlu lpg kiti landi rezzo deniyor. landinin iyi bir marka olduğu su götürmez. bu yüzden fransız arabanız varsa landi taktırın riske girmeyin derim

Bence en uygunu Atikerdir. Değilse ispatla. Herkes bildiğini okuyor. Senin söylediğin marka kaçpara? Atiker 1200 ytl 10 taksit.

153 Mesaj
15 Mayıs 2007; 19:38:02 

Arkadaşlar Megane kullanıcılarını bekliyorum. Bu arada Halit kardeş teşekkürler..

4054 Mesaj
17 Mayıs 2007; 16:54:55 

arkadaşlar ben 2004 megane a atiker taktırsam performans kaybı falan olurmu herşeyiyle beraber ruhsata işletme dahil ne kadar tutar?

64 Mesaj
17 Mayıs 2007; 20:29:33 

bende 2 ay önce 2004 megane 2 aracıma zavoli marka tüp taktırdım. şuan gayet memnunum kullanıma göre 117-125 arası yakıt tüketimi değişiyor.bende taktırmadan önce yol bilgisayarını merak ediyordum.%99 doğru.bazı arkadaşlar eksik yanlış hesaplar diyor.kesinlikle katılmıyorum.her depodan sonra ölçüm yapıyorum.yol bilgisayarının ortalama yakıt tüketimi ile karşılaştırıyorum ve doğru çıkıyor. zaten yolda benzine aldığınızda yol bilgisayarında anlık tüketimde hemen değişimi gösteriyor.lpgde 7-8-9 litre aralığında gösterirken benzinde 6-7 aralığına düşüyor.zaten lpgde benzinden fazla yakıt gider ama ucuz olduğu için daha hesaplı.yol bilgisayarıda bunu doğruluyor.kısacası yol bilgisayarı çalışıyor.başka bir donanımada etkisi yok. bagaj hariç

2004 Auth-anbej-zavolli lpg-Sony dvd406e-Toshiba A300-247-LG47lm670s-42LN575S-LGG2-SONYXPERİANEO

153 Mesaj
18 Mayıs 2007; 15:34:18 

quote:

Orjinalden alıntı: kunteper03

bende 2 ay önce 2004 megane 2 aracıma zavoli marka tüp taktırdım. şuan gayet memnunum kullanıma göre 117-125 arası yakıt tüketimi değişiyor.bende taktırmadan önce yol bilgisayarını merak ediyordum.%99 doğru.bazı arkadaşlar eksik yanlış hesaplar diyor.kesinlikle katılmıyorum.her depodan sonra ölçüm yapıyorum.yol bilgisayarının ortalama yakıt tüketimi ile karşılaştırıyorum ve doğru çıkıyor. zaten yolda benzine aldığınızda yol bilgisayarında anlık tüketimde hemen değişimi gösteriyor.lpgde 7-8-9 litre aralığında gösterirken benzinde 6-7 aralığına düşüyor.zaten lpgde benzinden fazla yakıt gider ama ucuz olduğu için daha hesaplı.yol bilgisayarıda bunu doğruluyor.kısacası yol bilgisayarı çalışıyor.başka bir donanımada etkisi yok. bagaj hariç

Teşekkürler dostum..

261 Mesaj
18 Mayıs 2007; 23:29:54 

merhaba arkadaşım ben megane 1 taktırdım çok memnunum biraz araştır kafanıda fazla yorma

turgayp 20003 1.6 16 v alize

2048 Mesaj
19 Mayıs 2007; 23:37:50 

Megane II ye Atiker taktırsak bir sorun yaşarmıyız.Bugün gittim 1200 fiyat verdi 10 taksit yaparım dedi..lovato ise peşin 1500,eğer taksitli yaparsak 12 aya 1850 dedi.Çok fazla fark var aralarında.Ama atiker benim araca uygun olurmu.
Bide şu landi muhabbeti beni rahatsız etti.Eğer öyle bir şey varsa çok uğraştırır adamı???

12 Mesaj
20 Mayıs 2007; 0:33:25 

Megane 2 1.4 aracıma tartarini marka lpg kiti takıtırdım.Antalya yetkili serviste 1500 ytl peşin fiyatı .Gayet memnunum.Ne kadar yaktığını depo bitince yazacağım .Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irfan052 -- 20 Mayıs 2007; 0:34:22 >

renault megane II 1.4 hatchabck

371 Mesaj
20 Mayıs 2007; 0:37:34 

dostum atiker forumuna bir yorum yaptım oku istersen.

saygı,sevgi...
quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Megane II ye Atiker taktırsak bir sorun yaşarmıyız.Bugün gittim 1200 fiyat verdi 10 taksit yaparım dedi..lovato ise peşin 1500,eğer taksitli yaparsak 12 aya 1850 dedi.Çok fazla fark var aralarında.Ama atiker benim araca uygun olurmu.
Bide şu landi muhabbeti beni rahatsız etti.Eğer öyle bir şey varsa çok uğraştırır adamı???

2048 Mesaj
20 Mayıs 2007; 10:17:26 

quote:

Orjinalden alıntı: alikemal80

dostum atiker forumuna bir yorum yaptım oku istersen.

saygı,sevgi...

Tamam dostum teşekkrüler

153 Mesaj
29 Mayıs 2007; 19:51:07 

meGANE CİLER NERDEEEEEEEEEEEEEE????

2048 Mesaj
29 Mayıs 2007; 20:32:57 

Megane cılar burdada.Bilgilendiren kişiler pek piyasada görünmüyor
Bende internette araştırmadığım yer kalmadı lpg ve megane II nin uyumu hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum ama sağlıklı bir sonuca ulaşamadım.
Ayrıca hala Atiker-Lovato arasında sıkıştım kaldım.(Yaşadığım yerde brc,prins-landi renzo yok)
Megane II hakkında bilgisi olan arkdaşlar şuraya bir şeyler yazsınlar bizde faydalanalım

519 Mesaj
29 Mayıs 2007; 23:46:36 

Yaklaşık 7 aydır imzamdaki aracımda kullanıyorum Brc-sequent_24 taktırdım. Arabamı 1,5 senedir kullanıyorum, 6 ayı lpgli cebim para gördü yahu :) Enson geçen hafta sonu gaziantep-ankara arası yaptım. toplam yol gidiş-geliş 1500 km, yaktığım yakıt ise 170 ytl dir. hızım ise 120 nin altına nadiren düşmüştür. arkadaşım da dizel accent era var, ve benim araç normalde 100bin lira yakarken onunki 120 bin yakıyor. Ama ankaraya giderken kmye 113bin falan yaktı sanırım. Daha ne istiyeyim ki :) Bu arada performanstan zerre kadar ödün yok, ilk başta bende inanmamıştım ama artık kendimden biliyorum. Ben şahsen atiker taktırıp işi riske atmazdım valla. dandik marka taktırma. bulunduğum yerde yoksa bulunan yere git. en fazla 100km dir. çünkü bende ilçedeyim ve 50 km il merkezinde taktırdım. araba kötü bir şey olsa salla gitsin taktır atiker derdim ama meganeII kardeşim :D

1479 Mesaj
30 Mayıs 2007; 13:32:10 

quote:

meGANE CİLER NERDEEEEEEEEEEEEEE????

burdayız yav forumda birçok yazı yazıldı bu konuda,söyleye söyleye dilimde tüy bitti arama yaptırıver bir zahmet

psn: xradiancexx
DV6-1146et

136 Mesaj
30 Mayıs 2007; 14:15:37 

HİÇ BİŞEY olmaz arkdaşım takdır.Devir ekonomi devri

Sanal Alemin Tek Kalesi
Mevlana Şehri Konyakent
Sağlık Ekibi
Asker Devrek

2048 Mesaj
31 Mayıs 2007; 18:43:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Cey-Cey

HİÇ BİŞEY olmaz arkdaşım takdır.Devir ekonomi devri

İşte bende artık büyük olasılıkla kararımı verdim.temmuz başına kadar taktırmayı düşünüyorum.Büyük olasılıklada Atiker taktırıcam

519 Mesaj
31 Mayıs 2007; 19:24:21 

Ne diyelim Allah hakkında hayırlısını versin. LPG taktırmakla çok iyi bir iş yaparsın.

2048 Mesaj
31 Mayıs 2007; 21:06:30 

quote:

Ne diyelim Allah hakkında hayırlısını versin. LPG taktırmakla çok iyi bir iş yaparsın.

Yoksa bu benzin parasıyla batıcam.Dayanmaz buna ne maaş ne birikim

2004 Mesaj
1 Haziran 2007; 16:39:26 

Taktırman ekonomine faydalı olur

2488 Mesaj
1 Haziran 2007; 16:57:13 

quote:

İşte bende artık büyük olasılıkla kararımı verdim.temmuz başına kadar taktırmayı düşünüyorum.Büyük olasılıklada Atiker taktırıcam

dostum seni de Clup'ümüzde görmek isteriz (henüz sanal da olsa elbet kuracağız )

ben çok memnunum inşallah aynı memnuniyeti sende yaşarsın

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...

2048 Mesaj
1 Haziran 2007; 19:45:14 

Daha taktırmadım kredi kartının limitini arttırayım ozaman taktırıcam

115 Mesaj
1 Haziran 2007; 21:42:59 

ya herkes bişey söylüyo bu konuda. bende taktırmayı düşünüyorum ama okudukça ve araştırdıkça kafam daha çok karışıyo. aslında çok fazla araştırmamak lazım. karar verip icraata girişmekte yarar var.

Megane II Sedan 1.6 115 Hp Authentique

97 Mesaj
2 Haziran 2007; 9:40:40 

MERHABA
FRANSIZ MENSEYLI VE TUM OTOMOBILLERDE E-GAS SIRALI SISTEM KESINLIKLE SORUNSUZ VE VERIMLI CALISMAKTADIR.MAGAN II MONTAJI YAPTIGIMIZ MUSTERILERIMIZIN TEL NUMARALARINI SIZLERE ULASTIRABILIRIM REFARANS OLARAK KULLANICILARDAN BILGI ALMANIZI SAGLAYABILIRIM.
ASAGIDAKI LINKDEN MONTAJI YAPILMIS BIR MEGAN II FOTOLARINA ULASABILIRSINIZ
http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/viewtopic.php?t=4509

SAYGILARIMLA
GUVENLI VE SAGLIKLI SURUSLER DILEGIYLE

Cuneyt SAHİN
cusahin@msn.com

2048 Mesaj
2 Haziran 2007; 14:25:07 

quote:

Orjinalden alıntı: cusahin

MERHABA
FRANSIZ MENSEYLI VE TUM OTOMOBILLERDE E-GAS SIRALI SISTEM KESINLIKLE SORUNSUZ VE VERIMLI CALISMAKTADIR.MAGAN II MONTAJI YAPTIGIMIZ MUSTERILERIMIZIN TEL NUMARALARINI SIZLERE ULASTIRABILIRIM REFARANS OLARAK KULLANICILARDAN BILGI ALMANIZI SAGLAYABILIRIM.
ASAGIDAKI LINKDEN MONTAJI YAPILMIS BIR MEGAN II FOTOLARINA ULASABILIRSINIZ
http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/viewtopic.php?t=4509

SAYGILARIMLA
GUVENLI VE SAGLIKLI SURUSLER DILEGIYLE

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Ama yaşadığım yerde e-gas yok malesef Sizden Atikerin uyumu hakkında yorum alsak mümkünmü?

153 Mesaj
3 Haziran 2007; 23:32:25 

Güncelleyin güncel kalın...Devam...

209 Mesaj
7 Haziran 2007; 14:45:36 

iyi günler arkadasim biz kendi arabamiz olan 2005 model megana tartarini marka sirali sistemi uyguladik gayet memnunuz bizim markamiz gibi diger degisik modellerede tartarini marka sirali sistemi uygulamakztayiz cok sükür simdiye kadar hic sikayetz almadik aksine memnuniyetlerini dile getirmek icin tesekkürlerini bize bildiriyorlar.randiman ve performans kaybi olmadan tam memnuniyet saglaniyor tartarini sirali sistemde ayrica ekonomik lpg tüketimindede üst sirada her türlü sorulariniz icin
rumeli otogaz
rumeliotogaz@hotmail.com
02566221808
Kusadasi/Aydin

Rumeli otogaz
tartarini Kusadasi bayi
0256 6221808
rumeliotogaz@hotmail.com

153 Mesaj
10 Haziran 2007; 16:55:25 

Ne kadar az yanıt geldi farkettinizmi arkadaşlar?

2048 Mesaj
10 Haziran 2007; 19:01:50 

quote:

Ne kadar az yanıt geldi farkettinizmi arkadaşlar?

TAktıran fazla yok demekki.Ben forumdan sadece 2 kişi biliyorum.Sen taktırmadınmı daha? Hangi marka düşünüyosun?

294 Mesaj
10 Haziran 2007; 21:25:28 

amacınız ekonomik ve yüksek performanslı araç kullanmaksa o zaman tercihinizi benzinliden yana kullanıp lpg yaptıracaksınız. 1,4 olması birşey değiştirmez
quote:

Arkadaşlar ikinci el Megane ll alma niyetim var. Dizel temiz bulmak zor. Bulsamda param yok. 1.6 az kullanılmış temiz bir megane bulsam tüp taktırsam olur mu sizce. Özellikle tecrübesi olan arkadaşların bilgilendirmesine ihtiyacım var. Randıman alınınır mı? Özellikler arabanın donanımı eskisi gibi çalışırmı? Örneğin yol bilgisayarı??? Birde 1.4 motorları var. Kullanan arkadaşlar memnun mu? 1.4 kaç beygir, bu kasayı çeker mi? Lütfen yardım...

POLARİS LPG
İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
www.polaris-lpg.com

7 Mesaj
16 Haziran 2007; 23:40:17 

megane 2 hb dinamik 2004 aracıma 14 haziran itibarı ile şafak otogaz/İSTANBUL da atiker taktırmış bulunmaktayım 2 günde 170 km yol yaptım.

1 kere stop etmesi haricinde hiçbir sorunla karşılaşmadım. performans düşüklüğü kesinlikle yok yada hissedilebilir derecede değil ban hissetmedim. km ne kadar hesabını daha yapmadım yapınca paylaşırım şafak otogaz dan asım bey ve ustalarına teşekkürlerimi de iletiyorum.

MEGANE II HB 1.6 DYNAMİC PAK TEKNO 2004

2048 Mesaj
17 Haziran 2007; 0:05:29 

quote:

Orjinalden alıntı: lazutti08

megane 2 hb dinamik 2004 aracıma 14 haziran itibarı ile şafak otogaz/İSTANBUL da atiker taktırmış bulunmaktayım 2 günde 170 km yol yaptım.

1 kere stop etmesi haricinde hiçbir sorunla karşılaşmadım. performans düşüklüğü kesinlikle yok yada hissedilebilir derecede değil ban hissetmedim. km ne kadar hesabını daha yapmadım yapınca paylaşırım şafak otogaz dan asım bey ve ustalarına teşekkürlerimi de iletiyorum.

Dostum bende Atiker taktırmayı düşünüyorum.Artık bilgilerini bizimle bol bol paylaşırsın umarım.Çünkü megane II ye taktırmayı düşünen onlarca arkadaşımız var

2488 Mesaj
18 Haziran 2007; 10:23:50 

quote:

Dostum bende Atiker taktırmayı düşünüyorum.Artık bilgilerini bizimle bol bol paylaşırsın umarım.Çünkü megane II ye taktırmayı düşünen onlarca arkadaşımız var

atiker topiğine sana hitaben yazı yazmıştım

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...

2048 Mesaj
26 Haziran 2007; 12:36:41 

Bende 26/06/2007 tarihi itibariyle 2005 model megane II aracıma Atiker sıralı sistem lpg kitini taktırmış bulunmaktayım.Şu ana kadar herhangi bir sorun yok ama zaten araba daha 30 km anca yaptı.Herşey ilerleyen günlerde daha net belli olur.
İlerleyen günlerde bu konu hakkında bilgi almak isteeyn arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım

19 Mesaj
27 Haziran 2007; 14:51:44 

arkadaşım bak bizim arkadaş taktırdı hiçde bir problem yaşamadı yol bilsayarıda iptal olmuyor sadece benzin göstergeseinde problem çıkıyor ama daha sonra kendi kendine düzeliyor arkadaş arabasına brc taktırdı gayet memnun ve uzun yolda 0,11 ykr yakıyor

2048 Mesaj
27 Haziran 2007; 19:35:16 

quote:

Orjinalden alıntı: fezuab

arkadaşım bak bizim arkadaş taktırdı hiçde bir problem yaşamadı yol bilsayarıda iptal olmuyor sadece benzin göstergeseinde problem çıkıyor ama daha sonra kendi kendine düzeliyor arkadaş arabasına brc taktırdı gayet memnun ve uzun yolda 0,11 ykr yakıyor

Yol bilgisayarı iptal olmuyor derken?? görüntü olarak elbette iptal olmuyor ama verdiği tüm değerler benzine göre veriliyor.Yani o değerler lpg yle fazla uyuşmaz bu yüzdende yol bilgisayarı iptal oluyor diyor millet.
Benzin göstergesi sorunuda bütün fransız arabalrında oluyor malesef

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » LPG Dönüşümü » Megane ll ye LPG taktıran var mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.633