Şimdi Ara

Xiaomi telefonlar Google Arama ve Mesajlaşma uygulamaları ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi’nin bugünkü popülerliğinin altındaki temel sebeplerden biri hiç şüphesiz MIUI arayüzü. Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bu arayüz ile birlikte Xiaomi kendi uygulamalarını da geliştiriyor. Arama ve Mesajlaşma uygulamaları bunlardan bazıları. Bugün ise yeni Xiaomi modellerinin, Google’ın kendi Arama ve Mesajlaşma uygulamasıyla yüklü geleceği açıklandı.

Gizlilikle ilgili yasalar bu adıma zorladı

Xiaomi resmi forumlarında yapılan açıklamaya göre, farklı ülkelerin aldığı gizlilik ve kişisel verilerin korunması ile ilgili yasalar bu adımın atılmasına sebebiyet verdi. Dolayısıyla firma, Mi 9T Pro ve sonrasında çıkacak telefon modellerinden kendi arama ve mesajlaşma uygulamalarını çıkartacak.Tabii ki bu durum sadece Global modelleri kapsıyor. Firma, Çin’de çıkaracağı cihazlarında kendi uygulamalarını kullanmaya devam edecek.

Tahmin edebileceğiniz üzere Google’ın Arama ve Mesajlaşma uygulamalarını kullanabilmek için Google Mobil/Play Servisleri’ne ihtiyaç var. Yani ülkemizde Google ve Rekabet Kurumu arasında yaşanan sorunlar giderilmezse, Xiaomi’nin aldığı bu karar bizleri farklı şekilde etkileyebilir.

Ayrıca Bkz.Apple, AirPods kutularına ücretsiz emoji baskısı sunuyor

Xiaomi’nin kendi uygulamasında yer alan arama kaydetme özelliği pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyordu. Google uygulamasına geçilmesiyle bu ve benzeri özellikler de kaybedilmiş olacak. Ancak Xiaomi ekibi, arama kaydetme özelliğini 2020 yılında yeniden sunacaklarının müjdesini şimdiden verdi.

• Dün Redmi 8 aldık. İçerisinde bu uygulamalar vardı
  • Güzel ve olması gereken bir şey. Silinebiliyorsa daha da iyi.
  • google'ın kendi uygulamarı işlevsellikten ve özellikten yoksun. mecburi verilmiş bir karar ama kullanıcılar için kötü haber
  • Her firma bunu yaparsa iOS gibi herkesin tek uygulama kullandığı bir ekosisteme dönüşür Android. Herkes aynı uygulamayı kullandıkça belki de diğer mesajlaşma uygulamalarına ihtiyaç duymayacağız.
  • Başlık "Xiaomi telefonlar Google Arama ve Mesajlaşma uygulamaları ile gelmeye devam edecek" şeklinde olmalıydı. Zira uzun süredir böyle devam ediyor, yeni bir olay değil.
  • Xiaomi.eu romda boyle olmaz diye düşünüyorum. Miui bütünlüğünden uzak olur sistem ve arayüz. Basit bir sey gibi görünse de tadi kaçar.
  • gizlilik ve google
  • Sırf Google mesajlaşma ve arama yüzünden telefonu satmayı düşünüyorum mi9t ile mi9 lite arasında kalıp mi9 lite aldım pişman oldum sanki Xiaomi değil de android one telefon kullanıyor gibiyim
  • Bu durum diğer UI'lara sahip cihazlara yarayacak sanki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.