Şimdi Ara

Cep telefonlarında banka kredisine yeni düzenleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
5.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hatırlanacağı üzere akıllı telefonlarda kredi kartına taksitli satış uzun süredir yasaklı durumda. Perakende mağazaları bunun çözümünü bankalarla iş birliğine giderek vadeli krediler üzerinden bulmuştu.

3 aya iniyor

Büyük rağbet gören akıllı telefonlarda bir nevi taksitli satış sunmak isteyen perakendeciler, 12 taksite hattta 24 taksite varan vadeli banka kredileri kullandırmaya başlamıştı. Çok geçmeden BDDK bu konuya da el atmıştı.

Ayrıca Bkz.MacBook modelleri artık mekansal ses sunacak

Yapılan düzenlemeler ile birlikte akıllı telefonlarda banka üzerinden kullandırılan vadeli krediler 3500TL altındaki ürünler için 12 ay, 3500TL üzerindeki ürünler için 6 aya kadar çekilmişti. Kurumun son düzenleme taslağında 3500TL üzerindeki telefonlar için vadeli kredi kullandırma 3 aya kadar çekilmiş durumda.

Akıllı telefonlar haricinde bilgisayarlarda kullandırılan krediler 12 aya kadar, tabletlerde kullandırılan krediler de 6 aya kadar çıkabilecek.

• o zaman araba kredisiyle iphone 22.5xxxxxsss++++++maxxx alacaz artık

• Ne saçma uygulamalar bunlar. Sanane kardeşim istersem 48 ay taksitle bile telefon alırım. İlk önce kredi kartına taksiti yasakladınız sonra da bunları. Ben artık şöyle düşünüyorum. Uzun amcamız yaşlı, telefondan anlamıyor ve kullanamıyor, istiyor ki millette kullanamasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F7CE7F94C -- 3 Ocak 2020; 22:40:58 >
  • Madem çok rahatsızlar tamamen kaldırsınlar, ne o yavaş yavaş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekonomiyi düzeltmek gibi bir niyetleri yok ama.

• Seçimi bekliyorum... Sandığa gömeceğim akpyi.

• nefes almayı da 3 aya çekin.

• Amaçları o değil para 12 ayda değilde 3 ayda hemen kasalarına girsin

• firat_kilic kullanıcısına yanıt
    daha yüksek oranla başa gelecekler, boşuna yorulma kardeşim

• Paran yoksa telefon alma deniyor

• DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt
    Neden olsun ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde 3500 tl altı 3 ay taksit, 3500 üstü 12 ay taksit olmalıyken tam tersi yapmışlar. Aslında taksit sınırı gelmesi bile saçma ama böyle daha bir saçma. Neyse her halk hakettiği gibi yönetilirmiş.

• qoqoCAN Q kullanıcısına yanıt
    Bu kez değil. Kaybedecekler.

• Pişmanım bunca zaman akp yi destekledigim için ama artık yeter. Gömülü inşallah sandigada çıkarmayın kafanızı bir daha

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

Bu kez değil. Kaybedecekler.
    diyelim ki kaybettiler, daha iyi birilerinin mi geleceğini sanıyorsun ? Ben daha kötüsünün geleceğini düşünüyorum. Yeni nesile baktın mı hiç? Nitelikli insan sayısı ne kadar az ? 81 ilde üniversite var artık, 200 binde de mühendislik var 300de de. Diyeceğim şu ki bu ülkeyi güzel günler beklemiyor. Sorun sadece yönetim değil.
  • Cari açık için düşünülmüş yetersiz çabalardan biri daha fakat ayfon alamıyoruz diye üzülmek bence çokta mantıklı değil,

Ortalama 12 ayda teknolojisi eskimeye başlayan(üçkağıtçı üretici firmaların yazılımsal dokunuşlarının da katkısıyla) günümüz telefonlarında 12-24 ay taksitle telefon alıp telefon yavaş yavaş güncelliğini yitirirken yıllarca taksitlerini ödemek insanlarımızı mutlu ediyordu sanırım.

Bence asgari ücretten hallice geliri olup 8-10 bin liralık telefon almak istemek özgürlük değil, internet alt yapısı ve sansürler konusunda tartışalım, özgürlük isteyelim ama ayfon alamıyommm diye özgürlüğümüz kısıtlanıyor dersek millet olarak daha sırtımıza semer vuran çok olur.

Gelirim var ama 3 taksit ayfon zorluyor biraz aga, ayda 5 bin ödeyince ay sonu biraz sıkışıyorum diyende vardır, bu konuda da naçizane tavsiyem her ay bin lira kenara ayırsan bir yıl sonra ayfon parası çıkıyor, 12 taksit yasak olmasa son taksiti ödediğinde yenisi çıkmış olacaktı ama para biriktirip son bin liranı kumbarana koyduğunda en yeni ayfonu alabiliyorsun :D

• Bunlar son çırpınışlar, boşverin!

• Ya arkadaş istediğim telefonu istediğim şekilde alırım. Para benim mi devletin mi? Zaten vergimi kütür kütür ödüyorum.

• Cebinin ayarını bilmeyenler için iyi olmuş. Ben gittim redmi note 8 aldım çünkü bütçemin yettiği telefon buydu. Bütçene göre alırsan gayet yeterli taksit oranları. Ama sen 2300 lira maaş alıp maaşının 2-3 katı telefon alıyorsan orada sıkıntı var. Sonra ay sonuna para kalmıyor diye ağlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 4 Ocak 2020; 1:0:0 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.