Şimdi Ara

PlayStation 5, eski oyunları kaliteli grafiklerle oynatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çinli kaynaklara göre, 2020 sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, geriye dönük uyumlu olacak. Önceki PlayStation konsollarındaki tüm oyunları çalıştıracak olan cihazın, bunu yeni grafiklerle yapacağı belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.Fütüristik akıllı telefon Xiaomi Mi Mix Alpha süresiz olarak ertelendi

Tüm PlayStation oyunlarını çalıştırabilecek

Sızan bilgilere göre Sony, PlayStation 5 için PS1'den PS4'e kadar tüm eski konsol oyunlarını çalıştırabilecek yeni bir oyun motoru geliştiriyor. Üzerinde çalışılan bu yeni oyun motoru, eski oyunların yeni ekipman ve yeni yazılım tabanlı çalıştırılabilmesini sağlayacak. Yani örnek vermek gerekirse, PS5 sadece eski oyunları oynatmakla kalmayacak bu oyunları 4K çözünürlüğünde bir TV'de kaliteli grafiklerle oynamanıza olanak sağlayacak.

Daha önce Sony ile ilgili doğru sızıntılar yayınlayan HipHopGamer tarafından yayınlanan bu haberle ilgili henüz Sony tarafından bir açıklama gelmiş değil. Şirket 7 Ocak tarihinde CES 2020 etkinliğinde bir konferans düzenleyecek ve bu konferansta da PlayStation 5 ile ilgili bazı detayların açıklanması bekleniyor. Haberimize konu olan geriye dönük uyumlulukla ilgili detaylarında bu etkinlikte paylaşılma ihtimali mevcut.

• ps1 ps2 ps3 geriye dönük belki oynatırda yeni grafik 4k olayi falan hikaye.. bu denilen şey zaten remastered olayi imkansız yani. mayista çıkacak tlou2 bile yıl sonu ps5 için tekrar satacaklar hal böyleylen geriye dönük tüm oyunlar için iyileştirilmiş grafik ve 4k çözünürluk hayal bile olamiyacak kadar uzak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps4 deki üyeliği girip bütün oyunlari oynayabileceğiz yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 320x240 lık oyunu 4K da bile 320x240 mış gibi oynarsın :)

• O iş yalan.. Adamlar PlayStation 4'de ki gibi eski oyunları ps5 uyumlu yaparak mağazasında satacakdır

• Final fantasy 7-8 serisi ps1 oyunu hiçbir kaplama eklenmemiş halde pc çıkmıştı.Artı emulator ile denedim . 4k ayar yapıyorsunuz çöznürlük tutuyor ama kaplama eklenmediğinden çamur oluyor kaplamalar. Ama 3d grafikler keskin hatlı ve kaplamalarda filitre uygulanıyor.Sonuçta orjinal halinden çok daha iyi bir görünüm oluyor. Nostalji yaşamak istiyenler için.

• Düşük kaliteli kaplamaların yüksek kaliteye sadece bir oyun motoru ile çıkacağını pek aklım almıyor açıkçası.
  • oyunun altına ps5 için özel olarak tasarlandı yazıp tekrar satın almanız şartı ile olacaktır

• her gün bir ps5 haberi yapmak zorunda değilsiniz , bilin istedim.

• Sanirim Sony, Microsoft'un eline backward compatibility kozunu tekrar vermek istemiyor Microsoft bu nesilde bolca kullandi bunu ve yeni nesilde iyice ilerletmeyi dusunuyor

• Her zaman söyledim yine söylüyorum abicim sadece PS3 oyunlarını oynatsa da yeter bana. Çok isterdim GTA EFLC, RDR, Mafia 2, Driver San Fracisco ve Parallel Lines aklıma gelmeyen onlarca PS3 oyununu adam akıllı oynayabilmeyi.

• Güzel haber resmî açıklamalar geldiğinde anlarız ne olacak 👍🏼

• PS1-2-3 için yalan olur yüksek grafik oynatmaz ama ps4 de ki gta v rdr2 gibi oyunları yüksek kalite oynatırsa süper olur

• Microsoft'un geriye dönük uyumluluğu eleştiren Ps fanboyları konuya bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 3 Ocak 2020; 15:35:18 >
  • Pek mantıklı gelmiyor, oyunun "kodu" içerisinde o ayarlar mevcut değil ise neye göre grafik kalitesini yükseltecek?

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle oyunlara yama gelir.

• Bu haber tam bir saçmalık. ilk olarak bu bir oyun motoru ile değil ancak bir emülatör ile yapıla bilir. Ki zaten hem PS1,PS2 ve PS3 için emilatörler mevcut. 1ve2 emilatörü oldukça başarılı fakat PS3 emilatörü her oyunu desteklemiyor yada iyi performans vermiyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.