Şimdi Ara

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne NEFER dopingi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kara Komutanlığı Envanterindeki zırhlı muharebe araçlarının (ZMA) modernizasyonu kapsamında Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ASELSAN arasında bir sözleşme imzalandığı duyuruldu.

900 milyon lira bedelli sözleşmeye göre ZMA’ların atış gücü, durumsal farkındalığı, beka yeteneği, kullanım ömrü, harekât kabiliyeti artırılacak ve kritik alt sistemleri yerlileştirilecek. Modernizasyon faaliyetlerinin ana yüklenicisinin ASELSAN, alt yüklenicisinin ise FNSS olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.Soğuk kış günleri için geliştirilen ısıtmalı eldiven: “Candle”

ASELSAN’ın yürüteceği yenileştirme ve iyileştirme faaliyetleri; 25 milimetre silaha sahip NEFER insansız kule sistemi, lazer uyarı sistemi, yakın mesafe gözetleme sistemi, sürücü görüş sistemi, yön bulma ve seyrüsefer sistemi, komutan, nişancı, personel ve sürücü gösterge panellerinin araçlara entegre edilmesini kapsayacak.

NATO ve Rus menşeili silahlar takılabiliyor

ASELSAN üretimi olan NEFER,  25mm ve 30mm topların takılabildiği uzaktan komutalı stabilize bir silah kulesi. Hassas keşif yeteneğini etkin atış gücü ile birleştiren sisteme hem NATO hem Rus menşeli silahlar takılabiliyor. Sistem, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakla kalmadığı gibi personelin güvenliğini de en üst seviyeye taşıyor.

FNSS ise ZMA platformlarına iklimlendirme, ısıtma, yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri entegre edecek. Şirket ayrıca araçların zırh ve mayın koruma seviyelerini yükselterek, bakım ve onarımlarını gerçekleştirecek.

Tüm bu modernizasyon faaliyetleri sonunda Silahlı Kuvvetlerimiz bünyesinde yer alan muharebe araçlarının beka kabiliyeti ile vuruş gücü etkinliği önemli ölçüde artırılmış olacak.

• 1975'te barış heraketı sonrasında kurulan ASELSAN'a teşekkürler.

• Kısa sürede üretilir ve Libya’da test ederiz artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • artenis kullanıcısına yanıt
    1975 sonrası kurulan ASELSAN nin ürettiği silahlar, piknikçi teröristleri avladığı için ASELSANA teşekkürler.

• Seçim kazanmak içinde bu kadar silah teknoloji geliştirilirmi? :D

• hep geliştiriyoruz....
  • gun kullanıcısına yanıt
    Artık yerine elhamdulillah demen gerekirdi sayın donanimAhaber.com sahibi 😍

• Kara Kuvvetlerinin elinde bulunan eski,hantal zırhlı personel taşıyıcıların değiştirilmesi, modernize edilmesi önemli. bu konuda bakım ve onarım masraflarının hesaplanmış olduğunu varsayarak bu gelişmelerin iyi olduğunu söyleyebiliriz.

• bizde piknik yaparken yanımıza amerika menşeli bir çok ürün alıyoruz tow falan güzel oluyor.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Din olayını niye kullanıyorsun ki din sahibi olmak aşağılık bir şey ise sana göre senin adına utanıyorum ülke olarak seni yanlış yetiştirdiğimiz için.

Demagoji yapıyorsunuz.
    Öncelikle neyin yanlış neyin doğru yetiştirme şekli olduğuna kimse karar vermez.
    Benim inancımın sizden bir farkı yok ama ben Maun suresini bilip unutmayacak kadar dinime bağlı bir insanım. Din sahibi olmak aşağılık bir şey değil, dini alet etmek, şov yapmak aşağılık bir şeydir.
    Benim bahsettiğim kişiler sizin gibi maun suresini görmezden gelip “din” üzerinden bile tartışma yaratan insanların yaptığı yanlıştır.

Ya benle önce elhamdulillah diyeceksin diye dalga geç ez. Sonra gel bunu biliyorum filan de.

Bunun neresi tutuyor ? Benle din üzerinden veya ölmüş insanlar üzerinden siyaset yapanlarla ne alaka kurdun ki laf söylüyorsun.

Belli yerlerde sinirini çıkartamadıysan git onla uğraş ordumuzun güçlenmesini taktir etmekte laf yememize vesile oluyor ya artık ne diyeceğimi bilemiyorum.

Birilerinin bu başarıdan nemalanmasından rahatsız oluyorsan olma bırak nemalansın sonuçta Türkiye kazansın.

Bu projede yanlış bir şey görüyorsan susma konuş eleştir ülkeni savun.

Bu arada İyi yetiştiysen ne mutlu bize.

Kusura bakmayın, sizden daha mantıklı bir cevap beklerdim.
    Sizin üslubunuz hakkında hayal kırıklığına uğradım.

Ayrıca beni yetiştiren siz değil o laf söylediğiniz anam, babamdır.
    İslam dini hiçbir siyasetçinin ve hiçbir kimsenin tekelinde değildir. Benimle Allah arasında olan bir şeydir. Cenneti de iyi bilirim cehennemi de.

Hala bel altı vurmaya çalışıyorsunuz.
    Beni vatan haini, dinsiz, sorunlu diye ilan etme çabanız Allah katında iftira diye niteleneceğini bilmelisiniz.

Elin arabı için Mehmetçiğin kanını elinize bulaştıracağınıza, gelin beraber gidelim o sevdiğiniz Araplar için birlikte ölelim.
    Ben sizin ilk cümlenize değil ikinci cümlenize çok kızdım.
    Ordunun güçlenmesini benim kadar isteyecek birisi yoktur ama hiçbir Mehmetçiğin kılını bile değmeyen insanlar için harcanmasına göz yummam.
    Suriye’ye girdik ne oldu?
    Güvenli bölge oluşturacaktık, Suriyelileri vatanına kavuşturacaktık ne oldu?
    Bu uğurda şehit olan askerlerimizin, sadece yaralı denilen ama 2 bacağı 1 kolu kopmuş gözleri kör olmuş askerimizin adını biliyor musunuz?

Amerika gibi demokrasi dağıtmaya mı başladık? Yoksa Amerika’nın tehditlerine boyun eğip taşeronu mu olduk?

Lafı dolaştıracağına söylesene baştan neye kızdığını. Libya yok savaşmalı mıyız değil miyiz girmeyeceğim tarih zaten bu ilerde doğru mu yanlış mı gösterir.

Zaten konumuz da o değil karar verildi gidiliyor test eder savaş görmüş diye ihraç ederiz.

Bu arada seni de benide bu ülke yetiştirdi yanlış anlaşılmasın ailene lafım olmaz saygım olur ama sırf laf söylemek için söyledin belki de ne dediğimi anladığını tahmin ediyorum.

Seni hain filan ilan niye edeyim bana göre yanlış düşünüyorsun dedim ama o şekilde düşünmende de sonuna kadar yanındayım görüşlerine saygı duyuyorum çünkü çok seslilik önemlidir.

Gördüğün gibi durduk yere beni suçlama günahıma giriyorsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.