Şimdi Ara

## Viewsonic'den 19-inç'lik Yeni LCD: VX1932WM ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Viewsonic'den 19-inç'lik Yeni LCD: VX1932WM ##

Kaliteli monitörleri ile ülkemizde de hatırı sayılır kullanıcı kitlesine sahip olan Viewsonic yeni bir LCD monitörün resmi duyurusunu da yaptı. Gelen bilgilere göre firmanın en yeni modeli 19-inç boyutunuda tasarlanan VX1932WM. Geniş format ekran sahip olan yeni monitör özellikle düşük tepki süresi ile dikkatleri çekiyor.

Dediğimiz gibi geniş format ekrana sahip olan Viewsonic VX1932WM 2MS'lik tepki süresi ile dikkatleri çekiyor. 1440x900 çözünürlüğe sahip olan 19-inç'lik yeni monitör 300 kandela parlaklı değerine ve 700:1 kontrast oranına sahip. Monitörün görüş açısı ise 160/160° olarak belirlenmiş durumda. Monitörün altı çizilen diğer önemli özellikleri arasında HDCP ve Windows Vista ile tam uyumlulukta bulunuyor.

RoHS ve Energy Star kriterlerine uygun olarak hazırlanan Viewsonic VX1932WM'nin ilk olarak ay sonuna doğru Tayvan pazarında yaklaşık 240$'lık fiyat etiketi üzerinden sunulması takip eden süreç zarfında farklı ülke ve bölgelerde de satışa sunulması bekleniyor.

• Tepkime süresi çok iyi ama alsaydım enaz 21inç alırım
  • Bence 19 WS almanın pek bir mantığı yok WS olacaksa 22 ve üzeri olmalı diye düşünüyorum..Bende samsung 226BW var herkese şiddetle öneririm..HDCP desteği verilmesi güzel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 9 Mayıs 2007; 21:15:57 >
  • 160/160 görüş açıları gösteriyor ki bunda tn panel var, yani görüntü kalitesi falan oldukça düşük. Ayrıca LED arka ışıklandırmalı LCDlerin yaygınlaşmasını beklemek lazım. O zaman bunların ips lerinin bile fiyatları oldukça düşer ya da imkanı olan LED ışıklandırmalı alabilir. Bence acelesi olanlar hariç monitör alacaklar bu teknolojinin yaygınlaşmasını beklemeliler. Bu arada şimdiki flurasant aydınlatmalı LCD ler zararlı ağır metaller yayıyorlarmış (Allah bilir yaşlandığımızda kaçımız bu yüzden Alzheimer hastası olacağız, ya da yaşlanmadan). Gerçi bunu öğrenmemiz için yeni teknolojinin çıkmasını mı beklemek gerekirdi o başka. Sözüm meclisten içeri.
  • Geleceğin teknolojisi OLED ekranlar 1milyon\1 kontrast oranı. Bu ise 700\1 yani böle bi alet bile mükemmel görüntü veriorsa gelecekteki OLED ler gözümüzle gördüğümüzden bile net bi görüntü ile karşılaşacağız. LCD lerin fiyatının şiddetle düşmesini bekliyorum bıktım artık KATOT umdan :P
  • Bu arada ips demişken Türkiye'de içiniz rahat olarak ips paneli sadece Apple'dan Cinema Display modelini satın alarak edinebilirsiniz. NE YAZIK Kİ DİĞERLERİ (PHILIPS, DELL V.S. HEPSİ) YURTDIŞINDA AYNI MODELİN İPS İNİ SATARKEN TÜRKİYE'DE ONUN MVA'SINI SATIYORLAR. MESELA 20 PHILIPS 200P7ES İ AMERİKADAN ALIRSAN İPS ÇIKAR, AMA TÜRKİYE DEN ALIRSAN BAHTINIZA NE ÇIKARSA ARTIK. ONU DA ŞÖYLE YAPIYORLARMIŞ. MODELİN SONUNA /07 YA DA /15 EKLİYORLAR MESELA. BİRİSİ İPS Lİ DİĞERİ MPA LI PANEL. AMA BU SLASH VE SONRASINDAKİ RAKAMLARI ARA DA BULASIN SATAN FİRMALARIN İNTERNET SİTELERİNDE YA DA SATIŞ YERLERİNDE. BİZİ AÇIKÇASI ALDATMAYA YÖNELİK BİR OYUN BU, BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL. ANLIYACAĞINIZ ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKESİ MUAMELESİ VE DE SAHTEKARLIK VAR İŞİN İÇİNDE. BENCE DONANIMHABER BU KONUYU GÜNDEME GETİRMELİ, VE DE ÜZERİNE GİTMELİ.
  • LED leri beklemek mantıklı, çünkü tek eksiği yoğun üretime geçip fiyatının düşmesini beklemek. Ama OLED lir için aynı şey geçerli değil. En başta ömürlerinin makul seviyelere getirilmesini beklemek pek mantıklı değil, çünkü bu gece de o problemi çözebilecek buluşu yapabilirler, hiç te bulamayabilirler de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafo -- 9 Mayıs 2007; 21:58:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Bence 19 WS almanın pek bir mantığı yok WS olacaksa 22 ve üzeri olmalı diye düşünüyorum..Bende samsung 226BW var herkese şiddetle öneririm..HDCP desteği verilmesi güzel..

Kesenlikle katılıyorum

Ayrıca 2ms oyunlarda mükemmel olur fakat film seyrederken ne olacak? Malum, düşük ms lerdeki film seyretme sorunu gidirilemedi biliyorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Bence 19 WS almanın pek bir mantığı yok WS olacaksa 22 ve üzeri olmalı diye düşünüyorum..Bende samsung 226BW var herkese şiddetle öneririm..HDCP desteği verilmesi güzel..

Kesenlikle katılıyorum

Ayrıca 2ms oyunlarda mükemmel olur fakat film seyrederken ne olacak? Malum, düşük ms lerdeki film seyretme sorunu gidirilemedi biliyorum ben

düşük ms de film izlerken ne gibi bir sorunla karşılaşıyoruz söylermisin

• quote:

Orjinalden alıntı: emoxy

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Kesenlikle katılıyorum

düşük ms de film izlerken ne gibi bir sorunla karşılaşıyoruz söylermisin

2005 yılındaki LCD piyasasındaki en büyük sorun film ve oyunda aynı başarıyı sağlayamama sorunu vardı. Düşük ms lerde oyun başarısı artarken film seyretmek eziyet oluyordu. Bu sebeple 8ms ortalama sonuç verdiği için kullanıcıyı pek üzmüyordu. Yüksek ms değerlerinde ise bu olayın tam tarsi yaşanıyordu. Bu zamana kadar hiçbir makale ve yazıda bu sorunun giderildiğine dair bir ibare göremedim. Sanırım bu konunun üzerinde fazla durmayarak kullanıcıları farklı yönlere iterek eksikliklerini gizliyorlar. 2005 ten bu yana WS dışında bir gelişme göremedim

• Arkidişler 19"ler eskimek üzere ama bu moitörü bu fiyata satılırsa almayanı döverler
    imkansız bu üst seviye bir ürün 244$a satılamaz...aynı büyüklükte dandik ekranlar bu fiyat nerdeyse..

Bende LCD alacağim..17" CRT kullanıyorum.. 22"fiyatları çok fazla pahalı olursa 19"böyle bir model alırımm..Bir yandan 19" panellerin performansı daha yüksek..avantajlılar..Bunun aynısının 22" olanıda hemen gelecektir..

Bu arada geçen gün nVIDIAnın sitesine girdim..PureVIdeo yu okuyordum...orada HD ve XHD mi böyle birşeyden bahsediyordu..Normalde monitörde görülmeyen yerler görülüyormuş ama bunun için 1650x... Çözünürlük lazımmış...Yani en az 22 yada bazı 20" ler hatta orada monitör listesi bile vardi..

Bu işin aslını bilen varmı???

• Samsung un magicBright özelliği bu soruna bir çözüm getirmek için çabalamiş...yazı-film-oyun modlarına göre parlaklığı ayarlarken aynı zamanda hafiften panelin tepki süresinede ayarlıyor...

Şu giriş seviyesi ucuz 19" geniş ekran samsung varya 944bw miydi neydi..Onun testinde okudum...
    oyunlarda kendi modunda gayet başarılı ama filmde çok kötü diyordu MagicBright ı film moduna alınca biraz toparlıyor görüntüyü...Ama yinede mucize beklemeyin diyordu....

Bu ucuz giriş seviyesi belki 226BW gibi üst seviye ürünlerde daha etkili olabilir...
  • Yapısına aykırı biliyorum ama bu lcd monitörlerde ne olurdu crt ler gibi çöznürlüğü düşürdüğümüzde görüntü çamur gibi olmasa , en ufak orjinal çözünürlüğün dışına çıksak görüntü baya bozuluyor :( hayır alacaz şimdi 19-21 arası birşey ama bu sefer bu yüksek çözünürlüklerde ekran kartının nefesi kesilecek ...
  • her nimetin bir külfeti vardır dostum...Onun için al bir 8600GT bak keyfine..50$ fazladan verecaksin..
  • 19 üzeri almak göz için hiç salıklı deil arkadaşlar lütfen helede oyun sevenlere..............
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.