Şimdi Ara

AMD Navi 21 grafik birimi en güçlüsü olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Navi 10 ile grafik pazarında yeniden iddialı konuma gelen AMD gelecek yıl vites yükseltmeye hazırlanıyor. Yeni nesil konsol tarafında özel bir çözüm hazırlayan AMD aynı mimariyi oyunculara da sunacak.

Navi 21 neler sunacak?

AMD’nin şimdiye kadar geliştirilmiş en güçlü grafik mimarisini Navi 23 çekirdeği olarak yeni nesil konsollarda, Navi 21 olarak oyuncu ekran kartlarında kullanacağına dair iddialar mevcut. Konsol tarafında az çok detaylar netleşmişti. Oyuncu tarafında da yeni ayrıntılar var.

Ayrıca Bkz.Samsung türünün ilk örneği olacak çerçevesiz bir televizyon tanıtmaya hazırlanıyor

Navi 21 mimarisi gelen bilgilere göre 505 milimetre kare zar alanına sahip. Navi 10 mimarisinden iki kat büyük olan Navi 21 ayrıca 15-16 milyar civarında transistör barındıracak. Bu da piyasadaki en yoğun grafik çekirdeği olduğu anlamına geliyor.

7nm+ üretim sürecine sahip olan grafik çekirdeği ikinci nesil RDNA mimarisini temel alıyor. Sunduğu performans ile Navi 21 çekirdeği RTX 2080 Ti ekran kartına yakın bir performans sunacak. Aynı dönemde Nvidia’nın RTX 2080 Ti SUPER hamlesi yapacağı da konuşuluyor.

GDDR6 bellek teknolojisi sayesinde 512-bit seviyesine kadar bant genişliği sunacak olan ekran kartı 12GB/16GB ile 24GB/32GB arasında değişen bellek kapasitelerini seçeneklere ekleyecek. TDP değerinin ise 300W seviyesine kadar çıkacağı ifade ediliyor.

AMD’nin bu yeni canavarı CES 2020 fuarında tanıtacağına dair güçlü ihtimaller var. RX 5800 serisi altında toplanması beklenen Navi 21 çekirdekleri firmanın yıla iyi başlamasını da sağlayacak.

• Rekabet iyidir.

• 5700 ailesine fiyat indirimi yapsa keske

• Ces 2020 de inşallah tanıtılır, merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 31 Aralık 2019; 18:14:12 >
  • O kart soğumaz abi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce ürünü görelim. Bir de şuanda mevcut 5700xt nin bile memory bottleneck olduğunu düşünürsek navi 21 grafik birimi muhtemelen hbm'e ihtiyaç duyacaktır. Hbm kullanırsa da maliyetler yükselir. Yani 8gb ve 12 GB lık seçenekler olur şeklinde düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k 144 hz sıkıştırılmış ama kalitesi bozulmamış şekilde görüntü aktarımı yapabilen tek kart zaten rx 5700 şu anda. profesyonellerin tercihi canım amd

• gtx 1080 nim pubg de eskisi gibi çalişmiyor, rtx serisi çıktıktan sonra nvidia gtx 1080 öldürdü. Amd bu kadar çabuk öldürmüyor sattığı donanımları. Sonraki ekran kartım Amd olacak.

• Vega 64 sonrası yeni elektrikli soba hayırlı olsun.

Ciddi anlamda RTX 2080 TI Super kadar değil daha fazlası olmak zorunda.

Yalnız konsollara bunun benzeri bir GPU gelirse şimdiki konsollardan 4 kattan fazla güçlü olur. Ciddi ciddi 4K 60FPS verecekler sanırım. Üstelik RayTracing açık olur

Konsol optimizasyonu çok şey değiştiriyor. Yeni nesil çok farklı olacak çok.

• Alper# kullanıcısına yanıt
    yav o değilde. 8800 ultradan nerelere ne çabuk geldik hatırlıyormusun üstad ? vay arkadaş ya. crysis için 8800gts alırdık 8800 ultra aldığımda dünya benim sanmıştım
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    Hayalimin ekran kartı Sparkle Calibre GTX 260 olması.

O zamanlar 1080p yüksek ayarlar AA kapalı 60 Fps almak

Ne günlerdi

• Nvidia oyun firmalarına musluğu kesse AMD'nin şuan ki hali hazırda ki kartları olduğundan %10-15 daha iyi performans vereceği kesin belki daha fazla...

Bu arada Nvidia çok çabuk kart öldürüyor yazılım ile malesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

Hayalimin ekran kartı Sparkle Calibre GTX 260 olması.

O zamanlar 1080p yüksek ayarlar AA kapalı 60 Fps almak

Ne günlerdi
    Calibre ne soğutmaydı be Bende GTX 460 Calibre alma eşinden dönmüştüm, performansı umurumda değil, soğutma ünitesi inanılmaz fituristikti.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    yıllarca 275 watt tdp li r9 290 kullandım, çokta güzel soğuyordu kart. hala da şakır şakır çalışıyor ikinci pc'im de.

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

yıllarca 275 watt tdp li r9 290 kullandım, çokta güzel soğuyordu kart. hala da şakır şakır çalışıyor ikinci pc'im de.
    Radeon vii incelemelerine bir göz at istersen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    baktım, %100 de 67 derecede çalışıyor gpu.
  • Yavaşlatma mı var sizce?

• CES'te 3000 serisi tanıtılacak. Eğer Nvidia fiyat indirimine giderse AMD kartlar yine ölü doğmuş olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloody Roar

Yavaşlatma mı var sizce?
    Rtx seriai çıkana kadar pubg ti ultra ayarlarda çok rahat oynayabiliyorumdum ama şimdi orta ayarlarda bile o eski akıcılık gibi oynatamıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.