Şimdi Ara

2020 araç muayene ücretleri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2020 yılında ödenecek bazı vergi ve ücretler, yüzde 22,58 olarak belirlenen yeniden değerleme oranına göre zamlanıyor. Araç muayene ücretleri de, 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırıldı.

Yapılan yeni düzenlemeye göre, 2020 yılı araç muayene ücretleri 174,64 lira ile 462,56 lira arasında değişiklik gösterecek. Yeni yılda, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorkların KDV dahil araç muayene ücreti 279,66 liradan 342,20 liraya yükseldi.

Ayrıca Bkz.Çinliler, Tesla Model S'ten 3 kat daha ucuz bir elektrikli sedan piyasaya sürdü

Otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerin 2020 yılı araç muayene ücreti 377,60 liradan 462,56 liraya çıktı. Traktör (römorklu ve römorksuz), motosiklet ve motorlu bisikletlerin bu yıl 142,78 lira olarak uygulanan araç muayene ücreti ise 2020’de 174,64 liraya yükseltildi.

Araç Grubu Eski Ücret (TL) Yeni Ücret (TL)
    Traktör (römorklu ve römorksuz), motosiklet, motorlu bisiklet 142,78 174,64
    Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römork 279,66 342,20
    Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler 377,60 462,56

Araç sahipleri, muayene tarihi gelen araçları için tuvturk.com.tr veya 0850 222 88 88 numaralı çağrı merkezinden ücretsiz randevu alabiliyor. Aracınızı muayene ettirebilmeniz için egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmış olmanız gerekiyor. Ayrıca, trafik cezası ve OGS kaçak geçiş cezası gibi borçları bulunan araçlar muayeneye kabul edilmiyor.

• Enflasyonla orantili .... Anlayana :) ...

• Enflasyon yüzde 9 değil miydi ya??

• Asgari ücretlimizi enflasyona ezdirmedik. Peki bu üste kalan yüzdeyi kim ödeyecek?

• hey yavrum benim ülkeye bak. kaskosu trafiği, bakımı MTV'si, yakıtı muayenesi... araba binmeyi lüks sayan, eğer araba biniyorsan da seni iliğine kadar sömürürüm mesajı veren bir anlayış. arabalar olmasa ülke aç kalacakmış.
  • bu arac muayenesi neden servislerde yapilmiyor ? Maasa zam gelse de artik sevinmiyorum nasil olsa alim gucu hep dusuyor, 1 geliyor 2 gidiyor.

• Ve paralar uçuşur...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enflasyonda yüzde 22,58 çıkmıştı değilmi? bereket asgari ücret maaş zamları yüksek oldu. zaten bu yeniden değerleme. zam olsa anlardık.

• 80 lirada egzoz emisyonu olsa arabanın hiçbir kusuru yok ise sırf o pulu almak için 400 küsür lira para gidicek hayır dünyanın en pahalı yakıtını kullanıp en çok vergi vereni ve değmiycek paralarla alınan arabalara yapılan bu zahmet fazla
  • Koyduk mu diye sevinenler vardı bir ara. Koydular mı zamları ?

• Makul oranda zam yapılmış.Dolar 1 senede %13 arttı bide buna %9 enflasyon ekle sonuç %22.Devlet zararına iş yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 31 Aralık 2019; 16:6:7 >
  • nerde o aktroller ? bu başlıkların altında görünmezler zaten. verirken 9, alırken 22.5 - 32.5 oh ne ala. verenlere müstahakta benim üzüldüğüm bunlara oy vermeyip geçim sıkıntısı çekenlere..

• quote:

Memur ve memur emeklilerine ise yüzde 4'lük normal zamma ilave olarak yüzde 0.71 oranında enflasyon farkı verilecek.

quote:

Bu yıl emeklilerin maaşlarına yüzde 6.06 ile 6.65 arasında zam gelmesi bekleniyor.

• Tüv müşterilerine tebliğ edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben Kemal Geliyorum -- 1 Ocak 2020; 9:25:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 - 181 TL
    2016 - 191 TL
    2017 - 198 TL
    2018 - 226 TL
    2019 - 279 TL
    2020 - 342 TL

5 yılda %90
  • Doğuş-alman ortak soygunudur
    asla kart kabul etmez nakit çalışır (neden diye kimse sormuyor)
    TÜVTÜRK AŞ'nin 390 milyon TL vergi borcunun tamamı silinmiştir
    Türkiye'de 23milyon kayıtlı aracın muayenesini tekel olan Tuvturk yapmaktadır.

Bu saydıklarım tiksinmem için yeter de artar. ama ek olarak eğer gecikirseniz %60 faiz uygulandığını da belirteyim :)

• Bu ülkede b segmenti araç sahibi olmak bile zengin olmayı gerektirir. Muayene ücretine bak. Peh..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hey gidi hey
  • niye eleştiriyorsunuz anlamıyorum sarayın o kadar giderini kim ödeyecek biraz mantıklı olun bu zamlar hep dıjgüjlerin oyunu
    bu oyunu akp ile bozacağız hülüğğğğ

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.