Şimdi Ara

İşte yerli sedan otomobil | Tüm detaylar, beklentiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
4.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yerli otomobil lansmanından ikinci video ile karşınızdayız. Piyasaya ilk çıkacak model olan C segmenti SUV aracı önceki videoda anlatmıştık, bu defa gidip yerinde gördüğümüz detaylarına yakından bakma şansı yakaladığımız ikinci araca yani C segmenti Sedan otomobile, tasarımına ve olası özelliklerine yakından bakıyoruz. 

• Ya arkadaş niye karşılaştırıyorsun? ne kapitalist olduk millet olarak yahu arkadaşım bu aracın maliyeti ne ise ona göre fiyat biçmek gerek şirketleri bu şekilde yönlendirdiğiniz için 200 binden gelir tabi.Bu aracın maliyeti ne olabilir arkadaşım?
    Motor Aselsan yapıyor
    Kasa, iç dizayn türkiyede elde bile yapabilirsin ustasıyız bu işin.
    Batarya yerli.
    İç ekran paneller birtek dışardan ithal o da ne olabilir yani?
    Bu araç 60 bin türk lirasını bulmaz seri üretimde tamam elde yapmaya kalksan 100 bini bulur da seri üretimde bu arabanın satılacağı en fazla rakam 100 bindir.
    Kaldı ki senin dediğin o hibrit araçlarda çok daha fazla arge ve maliyet var.Bu elektrikli araba bildiğin bomboş kafayı sadece iç dizayna ve teknolojik eklentilere rahatlıkla verebiliyorsun.Yani kalkıp da mekanik araçlarla bu araç fiyat bandında kıyaslamayın o araçlara yapılan arge ve parça maliyet muazzam seviyede elektrikliye göre.
  • Ben sedancıyım Tasarım olarak gördüğüm en güzel araba olmuş fiyatı da 200 bin seviyesi çok iyi ben o rakam olacağına inanmıyorum emsalleri 3 katı fiyatında hadi hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Babatehlikeli

Ben sedancıyım Tasarım olarak gördüğüm en güzel araba olmuş fiyatı da 200 bin seviyesi çok iyi ben o rakam olacağına inanmıyorum emsalleri 3 katı fiyatında hadi hayırlısı
    aynen hocam 200 e gelirse satış patlaması yapar.
  • Babatehlikeli kullanıcısına yanıt
    Ya siz şakamısınız ya? Siz uyuyormusunuz? sarhoşmusunuz? 200 kim kabul ediyor?Bu millet bu arabaları 100 civarı bekliyor.Neye göre kime göre uçuyorsunuz böyle, ne rahat adamsınız?
    Bu araç 100 bin civarı olması gerekiyor en fazla.Ne kadar alışmışsınız kazığa.
    69 liraya en lükse teslayı alıyorsun amerika da biz neden herşeyden muaf ettiğimiz kendi arabamıza bu paraları vereceğiz.
    Zaten elektrikli hyundai, toyata felan var 100 bin civarı sıfırları.Bu aracı 200 bin beklemek kendi fedakarlıklarımıza, devleti ve şirketleri sırtımızda taşımamıza rağmen kerizlik etmek demektir.

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    Millette para var demekki. Hükümetimiz araca bu kadar vergi koymakta haklı. Biz yerli yapalım vergisi de düşük olsun diye yırtınırken millet kendi kendine gol atıyor. Biz adam olmayız yerli araba falan çok bize.
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Şaka olan sizsiniz Sizin dünyadan haberiniz olmadığı belli toyata dediğin araç 60 km den sonra benzin hyundai dediğin araçta 30 dan sonra benzine geçen model bu Araçla mukayese edemezsin. Bu araç Hybrid %100 elektrikle çalışan model bu aracı BMW i3 ve i8 le kıyaslayabilirsin paket ve sınıfına bakarak bile söylediğin araçları katladığını görebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Babatehlikeli

Şaka olan sizsiniz Sizin dünyadan haberiniz olmadığı belli toyata dediğin araç 60 km den sonra benzin hyundai dediğin araçta 30 dan sonra benzine geçen model bu Araçla mukayese edemezsin. Bu araç Hybrid %100 elektrikle çalışan model bu aracı BMW i3 ve i8 le kıyaslayabilirsin paket ve sınıfına bakarak bile söylediğin araçları katladığını görebilirsin.

Ya arkadaş niye karşılaştırıyorsun? ne kapitalist olduk millet olarak yahu arkadaşım bu aracın maliyeti ne ise ona göre fiyat biçmek gerek şirketleri bu şekilde yönlendirdiğiniz için 200 binden gelir tabi.Bu aracın maliyeti ne olabilir arkadaşım?
    Motor Aselsan yapıyor
    Kasa, iç dizayn türkiyede elde bile yapabilirsin ustasıyız bu işin.
    Batarya yerli.
    İç ekran paneller birtek dışardan ithal o da ne olabilir yani?
    Bu araç 60 bin türk lirasını bulmaz seri üretimde tamam elde yapmaya kalksan 100 bini bulur da seri üretimde bu arabanın satılacağı en fazla rakam 100 bindir.
    Kaldı ki senin dediğin o hibrit araçlarda çok daha fazla arge ve maliyet var.Bu elektrikli araba bildiğin bomboş kafayı sadece iç dizayna ve teknolojik eklentilere rahatlıkla verebiliyorsun.Yani kalkıp da mekanik araçlarla bu araç fiyat bandında kıyaslamayın o araçlara yapılan arge ve parça maliyet muazzam seviyede elektrikliye göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 31 Aralık 2019; 11:53:38 >

• Bazıları bu girişimi karalamak için inanılmaz enerji harcıyor, adeta inşallah üretilemez duasına çıkmış durumdalar.
    Tasarımı şuna benzemiş, fabrika yok vs. gibi şeylere kulak asmıyorum.

Varsın fabrikası bir kaç yıl geç faaliyete geçsin veya yerlilik oranı isterse % 1 olsun. Günler geçtikçe yerlilik oranı daha da artacaktır, fabrika da ortaya çıkacaktır.

Çaba içerisinde olmak hiç bir şey üretmeden oturmaktan iyidir.
  • Maşallah en iyisini yaptık bakalım fiyatı çok uçuk olmazsa Türkiye'de satış rekoru kırar.
  • Kim derdi bir gün yerli aracınız çıkacak ve tasarımına aşık olacaksın diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Bi megane değil ama!

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Bi megane değil ama!
    Megane dan daha güzel hocam .

• Aracı teslanın rakibi gibi olsun hemde Şahini satıp alabilelim diye düşünenlere şaşıyordum.Çünkü daha ilk araba deneyimimizdi. Araba hakikaten tesladan aşağı kalır bir yanı yok Maşallah. Fiyatıda muadil araçlara göre oldukça uygun geleceğine şüphem yok. Mesela I-Pace fiyatı 600binden başlıyor. Bu araçta 200-250 arasından pazara girse inanın peynir ekmek gibi satar.

• Araçta hiç krom yok...

• 255/40 21'' Lastik var. 21'' Jantlar çok yakışmış ama performansa etkisi ne olur? Bu araçta bi ihtimal arka çekiş 200 Hp lik elektirikli motor kullanacaklar.Tork Merak konusu. Sedanı çok çok beğendim umarım 200K üzeri olmaz ve güzel teşvikler ile bütün herkesin ulaşabileceği bi araç olur. Güzel bi Air süspansiyon ile yılana dönüşebilir :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Kim derdi bir gün yerli aracınız çıkacak ve tasarımına aşık olacaksın diye
    Çıktımı ki? yerli mi?
  • İtalyanlar güzel araba yapmış.

• berk768 kullanıcısına yanıt
    ilk defa normal bir mesajınızla karşılaştım. :) ve aynı fikirdeyim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Megane dan daha güzel hocam .

Alıntıları Göster
    :O
  • quote:

Orijinalden alıntı: AO

Çıktımı ki? yerli mi?

Alıntıları Göster
    Prototipi çıktı hocam bu bile büyük gelisme bizim ülkemiz için .Benim valla yerli arabadan hiç umudum yoktu ama beni şasırttılar. Umarım yakında piyasaya da uygun fiyattan çıkarda herkes alabilir :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.