Şimdi Ara

ASUS ZenBook 13 Ultrabook inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu videomuzda ASUS'un çift ekranıyla öne çıkan ve ince yapısına rağmen kasasına sığdırdığı güçle dikkat çeken ZenBook 13 modelinin tasarımına, özelliklerine ve performansına yakından bakıyoruz. 

• İçerik videosu eksik video tam değil

• Video eksik sanirim yenisi daha uzunu eklenecek.

Model bilgisi UX434F

Adaptor duvar tipi gibi bircok detay sanirim bahsedilecek kirpilmamis videoda.

Tum portlar mevcut deniliyor lakin ethernet portu yok! Birileri o incelikte olmaz ki filan demesin yillardir basit mekanizma ile ice gomulebilen katlanabilen ethernet portlar cok ince kasali ultrabooklara da getirilmistir ve halen de var... Gerci urun kutu iceriginde usb den ethernet donusturucu adaptoru ile cikmakta! Sahsan ideal bulmadim! USB portlar eksiliyor!

Type-c portu da malesef Thunderbolt 3.0 degil ama USB 3.0 generation 2 yani bant genisligi yuksek .

Keske thunderbolt ozelligi olsaydi boylece Docking station modulu takilip daha fazla genisleme hatta harici ekran karti destegine varan ufuklara genisleme imkanlarini da saglayabilecekti ... Bu baglamda bu cihaz olmamis!

Dokunmatik ekranli degilse neden MAT degil! Yansimali ekran ... Ekrani ustelik yeteri de parlak degilmis! .

Tek enteresan ozelligi touchpad indeki renkli coklu dokunmatik mat ekrani :) ...
    Teknoseyir de biraz daha ideal detayli incelenmis ama orada da detayli demeyelim de bazi temel ozet kisimlari es gecmisler :/ ...

DH deki inceleme urunu Amerikan klavyesi iken Teknoseyir deki Turkce klavye ile geliyor. Lakin Turkiye cihazinda dikkatimi ceken bir detay var klavyesindeki Turkce karakterler lazer baskisi yuzunden sanki paralel ithalatli notebook lar gibi kotu durmakta! Kalitesiz hissi veriyor.

WIFI6 yok WIFI5 yani AC var ...

Bu saaten sonra yeni bir cihaz alinacaksa future-proof olmali. Aylaridr WIFI6 li cihazlar piyasada var...

Dahili depolama birimi Lane x2 imis Lane x4 olani sadece 1 TB lik modelde varmis.

RAM 8 ve 16 GB ve malesef lehimli. Bence 16 GB RAM alinir terfi imkani da yok! ...

Adobe RGB DCI-P3 renk uzaylarini vs resmi ifade edilenlerden cok madem inceleme yapiliyor zahmet olacak inceleyenler olcmeleri gerekiyor ve bu degerleri paylasmalari elzemdir .

Yoksa inceleme dedigimiz sey cihaiz eline al tur attir dondur kamea karisinizda resmi specs okumakla olmaz :) ...

Teknoseyir linki de surada daha da detay isteyenlere merak edenlere ama oradaki icerik te tamam detaya girmiyorum denilse de temel seviyede atlanmis cok seyler de var DH deki giib ama DH icerik olarak en vasati :/ :
    https://www.youtube.com/watch?v=cEotZysZn2M

• Benim aldığımda ölü piksel çıktı mediamarkta iade ettim 15 gündür bekliyorum.dikkat edin

• Sanırım bu alet 13 değil 14 inç.. teknoseyirde tanıtılan ile aynı..
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık. Bu yazı videodan daha bilgilendirici ve tatmin edici.
  • Ultrabooklar küçüldükçe klavyelerin canına okunuyor malesef. Biraz daha geniş tutulup düzgün tuş yerleşimi yapılsa daha kullanışlı olurmuş.
    CPU ve Wi-Fi eski nesil, 10k+ fiyata hiç mantıklı değil. Bunun yeni modeli (UX433FN) 10. nesil Comet Lake ve Wi-Fi 6 ile geliyor. Onun da yansımasız ekran seçeneği olmaması kötü.
    Memory artırılamıyor. Touchpadteki ekran dışında tercih nedeni bir özelliği de yok. Hedef kitlesi bilgisayarla gerçek manada "çalışmayan" yöneticiler olan "kraliyet mavisi" rengiyle güzel bir mail yazma makinası bu tip ultrabooklarda oyundan bahsedilmesi çok gereksiz bence.

Ezcümle 300 gram farka razı olup T490 gibi modeller daha mantıklı gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.