Şimdi Ara

Profesyonel bir çekimde Macbook Pro 16 kullanmak! (8K Ultra HD video)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Koray Birand'ın stüdyosuna konuk olduk ve MacBook Pro 16'yı profesyonel bir çekim sürecine dahil ettik. Bakalım MacBook Pro 16, 8K videolar ve yüksek çözünürlükte fotoğraflarla baş edebilecek mi?

Koray Birand'ı Youtube'da takip edin: https://www.youtube.com/channel/UCKexPzIpGjE3ynXtbqWVs0A 

• Saçlar yakıyo mesutçum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Youtube dan 4K da izledim . Icerik olarak 60 FPS sart olmasa da madem 8K da youtube kanalinizda yayinlanacakti bari 4K da 60 FPS olsaymis :) . Telefonlarda bile SINIRSIZ 4K da 60 FPS varken.

Bir de Turkiye'deki hicbir youtube yayinci HDR olarak paylasmiyor. Yine tekrar ediyorum mevcut icerikte ne 60 FPS ne de HDR ihtiyac duyulacak pek birsey yok zaten duz bir ortam :) .

Ek olarak Koray Biran in Youtube kanalinda da HDR li icerikler yok ...

Kabilietlerini ufak sunmalari acisindan eksik gibi ...

Gerci kendisi kalibre etmekten vazgectim diyor. Yani talep neyse ona razi gibi ... Bir de trend neyse ona diyor :) ...

Fotografcilikta Trendsetter olamamak bambaska birsey :) .

Ekranlar bence 5K olmali bir dizustunde mumkunse 16:10 formatinda ...

Haberde bahsedilmiyor ama ekrani sanirim 10 bit . Ama FRC li mi bilinmez...

Apple cihazlarinda aslinda donanimsal problemleri de boldur ! Sadece pek vurgulanmaz :) . Isletim sistemi olarak elbette stabil . Yazilimsal olarak Isletim Sistemi zaten neredeyse sorunsuz diyebiliriz...

• Keşke bir de düzgün bir mikrofon kullansaydınız kaydederken.

• Kreatif tarafta evet macbook bir gereklilik en basitinden sketch gibi piyasada dominant olan bir programın windows versiyonu yok fakat diğer taraftan fiyatlar olağanüstü uçuk.

16" macbook pro'nun giriş seviyesi modeli 18.300tl aynı fiyat bandına ince bir şasiye sahip 4K ekranlı 2070 maxq'lu bir windows pc almak bana her zaman daha cazip geliyor.

Video Compositing alanında çalışmaktayım ve ajans'taki tek windows pc sahibi de benim öyle çokta üst bir model değil üstelik ama en basitinden render süreleri mac'lere kıyasla daha iyi.

İşletim sistemi kararlılığı konusundaki görüşlerinize ise katılmıyorum. Hem şu bahsettiğim laptop'u hem de masaüstü pc'mi 2016'dan beri lisanslı bir şekilde kullanmaktayım, bugüne kadar ne bir çökme ne de bir yavaşlamayla karşılaşmadım. Windows'un stabil olmadığına dair yorumlar artık şehir efsanesi gibi geliyor bana ayrıca kullandığımız adobe programlarına istinaden yaşadığım çökme problemleri diğer çalışanlardan kesinlikle daha fazla değil.

• Bu video oynatılamıyor. Hata kodu 232404

• quote:

Orijinalden alıntı: .rkan

Kreatif tarafta evet macbook bir gereklilik en basitinden sketch gibi piyasada dominant olan bir programın windows versiyonu yok fakat diğer taraftan fiyatlar olağanüstü uçuk.

16" macbook pro'nun giriş seviyesi modeli 18.300tl aynı fiyat bandına ince bir şasiye sahip 4K ekranlı 2070 maxq'lu bir windows pc almak bana her zaman daha cazip geliyor.

Video Compositing alanında çalışmaktayım ve ajans'taki tek windows pc sahibi de benim öyle çokta üst bir model değil üstelik ama en basitinden render süreleri mac'lere kıyasla daha iyi.

İşletim sistemi kararlılığı konusundaki görüşlerinize ise katılmıyorum. Hem şu bahsettiğim laptop'u hem de masaüstü pc'mi 2016'dan beri lisanslı bir şekilde kullanmaktayım, bugüne kadar ne bir çökme ne de bir yavaşlamayla karşılaşmadım. Windows'un stabil olmadığına dair yorumlar artık şehir efsanesi gibi geliyor bana ayrıca kullandığımız adobe programlarına istinaden yaşadığım çökme problemleri diğer çalışanlardan kesinlikle daha fazla değil.
    dominant ne sado mazo olayı mı?

• Autocad, Adobe Photoshop Lightroom ve Solid kullanan biri olarak Mac kullanmak sadece özentilikten ibare. Daha önce de Mac kullandım fakat işletim sistemi pratikliği dışında bir numarası yok. Render alırken windows altında çok daha performanslı render alıyordum hep. Üstelik mac'lerde yükseltme yapmakta ayrı bir sıkıntı. Bu kadar profesyonel bir çalışma yapan insan düzgün profesyonel bir viewsonic ekran alıp yanına threadripper dizip doğru düzgün bir iş istasyonu kursa çok daha verimli ve performanslı olur.

• Profesyoneller mikrofon olarak telefondan çıkan kulaklıkları mı kullanıyor. Bu ne berbat bir ses.

• İşi Pro düzeyde olanların tek adresi Apple ürünlerinden özellikle Pro serisi ürünleridir özellikle Pro serisi evladiyelik dersem yeridir

• .rkan kullanıcısına yanıt
    Dominant olan adobe'nin programlarıdır, örneğin ILLUSTRATOR gibi, sketch değil.

Aynı fiyat bandında, aynı üretim kalitesinde ve aynı donanımda hangi PC imiş o? Aklıma gelen o fiyat bandından bahsettiğiniz donanımda MSi'in P ve GS serisi var. Ama ikisi de malzeme kalitesi olarka MBP nin yanına yaklaşamaz.

MBP kadar kaliteli malzeme ve işçiliğe sahip bir kaç model var piyasada. DeLL in XPS serisi, Razer'in blade serisi ve Asus'un UX Pro serisi.. Hangisi çok daha ucuzmuş MBP den? Elbette etikette Apple yazmasının bir farkı vardır ama öyle abuk sabuk bir fark olmaz arada. Yani kalite pahalıdır.

• boşa uğraşıyon apple sana tr den artık ekmek az çıkacak.

• youtube kanalınızdaki hiç bir videoyu izleyemiyorum. ses sekron sorunu var bir süre sonrada görüntü donuyor sesde kesilmeler oluyor mesut bey

• bence normaldir

• Sawasson kullanıcısına yanıt
    Saçtan başka bir özelliği yok zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Dell XPS ya da Asus UX Pro'yu macbook'la kıyaslanacak laptoplar değil fakat Razer Blade Pro özellikle de Gigabyte Aero bana göre MacBook Pro'nun çok daha önündeler. MSI Prestige serisini de eklemiştim önceki mesaja fakat o seri de mac book pro bir kenara dursun dell xps ve asus ux pro'nun dahi gerisinde.
  • veteriner69 kullanıcısına yanıt
    Illustrator'le Sketch'in alanları çok ayrı. UI, UX design tarafında tüm sektör Sketch üzerinden yürüyor. Son dönemde Adobe XD rakip olarak piyasaya çıktı fakat kurumsal olarak Sketch harici bir programa geçen herhangi bir firmayla karşılaşmadım henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Aynı fiyat bandında, aynı üretim kalitesinde ve aynı donanımda hangi PC imiş o? Aklıma gelen o fiyat bandından bahsettiğiniz donanımda MSi'in P ve GS serisi var. Ama ikisi de malzeme kalitesi olarka MBP nin yanına yaklaşamaz.

MBP kadar kaliteli malzeme ve işçiliğe sahip bir kaç model var piyasada. DeLL in XPS serisi, Razer'in blade serisi ve Asus'un UX Pro serisi.. Hangisi çok daha ucuzmuş MBP den? Elbette etikette Apple yazmasının bir farkı vardır ama öyle abuk sabuk bir fark olmaz arada. Yani kalite pahalıdır.
    Bende XPS ve MBP var. XPS, MBP yanında çok ucuz duruyor, kalite hissiyatı olarak kesinlikle yanına yaklaşamaz.
    bende kaç sefer güncelle deyip düzeltmek için uğraştım. windowsu sadece kendisi bozuyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.