Şimdi Ara

LGA 1151’de kullanılan soğutucular LGA 1200’de de kullanılabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel’in çekirdek artışıyla gelecek Comet Lake işlemcileri beraberinde firmanın uzun bir süredir kullandığı sokete de güncellemeyle gelecek. Ortaya çıkan soket şeması yeni işlemcilerin soğutucu uyumluluğuna işaret ediyor olabilir.

Piyasadaki soğutucular kullanılmaya devam edilebilir

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı çizime göre LGA 1200, LGA 1151’e göre fazladan 49 pin içermesine karşın benzer boyutlara sahip. Bu da yeni soketin eldeki işlemci soğutucularıyla kullanılmaya devam edilebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Ayrıca Bkz.AMD’nin 32 çekirdekli yongası 140 watt TDP’ye düşürüldü: Halen Core i9-10980XE’den çok daha hızlı

Tabi tamamen uyumdan söz edebilmek için bir de tepe modelde 10 çekirdek 20 izleğe uzanan yeni işlemci ailesinin üreteceği ısıyı uzaklaştırabilmenin de göz önünde bulundurulması gerekli. Yine de hali hazırda elinde orta seviye kule tipi bir soğutucusu olan kullanıcıların endişelenmesini gerektirecek bir durum olmayacağa benziyor.

• Adamlar 10 yılda bir soket değiştiriyorlar o yüzden inteli seviyorum

• Skylake'deki gibi bükülüp yamulan işlemci olmasın da
  • Aha, amd ye gecmek için bir sebep daha.
  • Rekabetin gözünü sevem

• İyi ki AMD atak yaptı,yoksa işlemci tarafında kıdım kıdım intel'e daha çok gebe kalacaktık,aynı atağı ekran kartı tarafında da görmek istiyoruz.

• İntel haberi duysa
    Sacmalamayin.musteriyi dusundugumuz nerde gorulmus diye kizar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten neredeyse LGA 775'ten beri soğutucular birbiriyle uyumlu oluyor. Bu yeni bir şey değil ki.

• SC0RPI0N kullanıcısına yanıt
    Umarım ironidir.

• Bizim gibi sistem değişikliği arefesinde olanlar için çok cazip aman aman hemen Intel'e geçmeliyim!!!
  • soğutucudan para kazanıyor olsalar onu da değiştirirlerdi, merak etmeyin.

on yılda bir soket, iki nesilde bir de çipset. Sana tam olarak ne gibi bir faydası var bu durumun?

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    1151 pin anakart alıyorsun 1 sene sonra yeni bir nesil işlemci kullanıyorsun aradan 5 sene sonra daha yeni bir nesil işlemci oluyor. İşlemcin birazdaha hızlanıyor daha az enerji harcıyor. Biraz daha zaman geçiyor anakartinin değiştirerek chipsetini guncelliyor ve yaptığın raid daha stabil çalışıyor. Bunları yaparken kullandığın pahalı işlemci sogutucusunu hep kullanıyorsun. Bunun benim için böyle bir önemi var

• Intel çok bozdu.Öyle böyle bozmadı.Umarım Intel bu yanlışından bir an önce döner ve eski günlerdeki gibi her yeni nesille yeni soket yeni uyumlu soğutucu aldırma geleneğine devam eder.Ahh ah nerde o eski Intel.
    yani kullandığın soğutucu anakartından pahalı?
  • şımdı lga 1551 soğtucu ları lga1200 kulana bılırmız????

• Arkadaşlar pc toplamayı düşünüyorum sizce hangi işlemci daha mantıklı olur oyun odaklı toplayacağım renderin r si ni yapmicam pubg csgo gibi oyunlarda iyi fps vermesi lazım 1. seçenek r5 3500x 35mb ön bellek 6core 6 thread 7nm
    gigabyte b450ms2h anakart 2. seçenek i5 10400f 12 mb önbellek 6core 12 thread 14nm msi b460m a-pro
    ekran kartı msi gtx 1660 süper gaming x 6gb gddr6 oc
    kasa dark guardian pro 4x12 cm argb fan
    cooler master 600w 80+ psu
    gamepower 144 hz monitör

sizden sadece cpu desteği istiyorum yok biraz daha ver 3600 al falan demeyin arada 500tl fark var lütfen tarafsız olun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.