Şimdi Ara

Android 11, 4 GB dosya boyutunun üzerinde video kaydetmeye izin verecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android 11, 4 GB dosya boyutunun üzerinde video kaydetmeye izin verecek

Günümüzdeki akıllı telefonların kamera yetenekleri göz önüne alındığında, Android işletim sisteminin 4 GB'ın üzerindeki videoları kaydetmeye izin vermemesi büyük bir handikap diyebiliriz. Gelen haberlere göre şirket bu gidişata Android 11 sürümü ile son vermeye hazırlanıyor.

Ayrıca Bkz.Huawei nova 6 SE satışa sunuldu

Artık videolar tek dosya olacak

Kullanıcılar açısından sinir bozucu bir kısıtlama olan 4 GB dosya boyutu, şu anda 4K 30 FPS'de video çekebilen birçok akıllı telefon için düşük bir boyut. Ayrıca 4 GB'lık kısıtlama 4K 60 FPS çeken akıllı telefonlar ve gelecekte 8K video çekimi yapabilen cihazlarında çıkmasıyla birlikte iyiden iyiye yetersiz bir hale gelecekti. Bunu göz önünde bulunduran Google, Android 11'de 4 GB'lık kısıtlamaya son verecek.

Android 11, 4 GB dosya boyutunun üzerinde video kaydetmeye izin verecek

Android'in şimdiki sürümlerinde eğer bir video kaydı 4 GB'ı aşarsa, dosya kaydı sonlanıyor ve telefon ikinci bir dosya oluşturarak video kaydına devam ediyor. Bu da videonun birçok dosyaya bölünmesi ve birleştirmek için farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyacağınız anlamına geliyor. Ancak Android 11 ile beraber video kaydı sonlanmayacak ve dosya boyutu 4 GB'ı aşarsa bile tek dosyada devam edecek. Google'ın biraz geç de olsa bu can sıkıcı konuya bir çözüm bulması kullanıcılar açısından sevindirici bir durum olarak değerlendirilebilir.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/android_11_could_finally_let_you_record_videos_over_4gb_in_size-news-40744.php

• Öyle bir sınır mı varmış, nasıl olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asıl konuya değinmemişsiniz, böyle bir sınır ios'da var mı?

• Benim anladığım kadarıyla exFAT/NTFS desteklemediği den yoktu sanırım sonrasında lisansı almışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: SC0RPI0N

Benim anladığım kadarıyla exFAT/NTFS desteklemediği den yoktu sanırım sonrasında lisansı almışlar
    exfat açık kaynak oldu geçtiğimiz aylarda.

https://cloudblogs.microsoft.com/opensource/2019/08/28/exfat-linux-kernel/

Bu arada niye exfat'a ihtiyac oldugunu da anlamadim eger bu sayede geliyorsa.

Bir suru dosya sistemi var Linux kernelinde , ntfs'den vs cok daha iyi olan.

Sanirim android kendine has bir cozum kullaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 27 Aralık 2019; 14:18:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• face1tr kullanıcısına yanıt
    İosta yok.Ama gel gelelim 5 bin tl verdiğimiz note 9 da 4k video çekmek istediğimde 5 dk dan fazla çekemiyorum böylede paramızla rezil oluyoruz.
    Size dahada vahim durumu söyleyeyim 1080p 60 fps 10dkdan fazla çektirmiyor evet yanlış duymadınız note 9 dan bahsediyorum.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Niye 9 eskidi 9 senelik telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru diyorsun 9 yıl oldu az değil

• face1tr kullanıcısına yanıt
    YOK

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    5 yıl önce çıkmış iPhone 6 bile süre sınırsız 1080p60 çekiyor. Rezillikten başka bir şey değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android pişmanlıktır dediğimiz de linç etmeye çalışıyorsunuz. Android 5 para etmez bir sistemdir. Fakat bu böyle kalacak diye bir şey yok. Gelişmeye devam ediyor. Umarım gelecekte 13-14 sürümü gibi IOS kalitesinde olur.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Tam tersi iPhone'da böyle bir sınır olsa dile getirilir, dilden dile dolaşırdı. Android'in bu tarz şeylerini hiç bilmiyoruz bile, azcık karıştırsan neler neler çıkar

• google pixel in kendi cihazları ve saf android kamera uygulaması izin vermiyor olabilir ama

Ben Xperia z2 ile tek dosya 10gb üzeri 4K30fps video çektim

daha sonra Meizu modelleriyle de 11-12gb lık tek dosya formatında çektiğim videolar oldu kanal sahibiyim. Bence bu saf android için bahsediyor. veya sadece 4k60fps için konuşuyor ki bazı markalarda da bu sınırda yok zaten. Isınmadığı sürece devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Tam tersi iPhone'da böyle bir sınır olsa dile getirilir, dilden dile dolaşırdı. Android'in bu tarz şeylerini hiç bilmiyoruz bile, azcık karıştırsan neler neler çıkar
    Android seneler önce kullanıcıları salak yerine koyan bir skandal açıklama yapmıştı. Meğersem telefonu yanlış tutuyor muşuz .Hatta bu kronik problemin salakça açıklaması duyunca iphone satışları artmıstı.
    Hey gibi günler hey.
  • 32 bitlik dosya sisteminde kurtulmasi guzel bir gelisme bu vesile ile artik yeni cihazlarda 8K cekimi kesindir veya 4K 120 FPS veya 60 FPS en basta Google Pixel 5 lere gelecek gibi :) .. Malum Pixel 4 XL ve 4 lerde 3.7 GB lik parcalar kendisi bolmektedir ...

Bu vesile ile umarim Pixel 5 lerde depolama birimi de ciddi artar en az 256 GB liklari da goruruz :) .

64 bit lik isletim sisteminde 64 bitlik dosya larda olmali yani 4 GB tan buyuk dosyalar da olusturulabilmeli ... Cok gec kalinmisti ama yine de guzel gelisme...

• youtuberler bunu beğendi.

• YouTuberlar genelde iPhone tercih ediyor onları etkileyen bir durum yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen ısınmasın diye çekim sınırı koymuşlardır. Geçmişte sony telefonlar kendini yakıyordu video çekerken...

• Öyle bir sınır mı varmış? Ben hiç o sınıra gelemediğim için beni ilgilendirmeyen durum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.