Şimdi Ara

Cep telefonu ve televizyonlarda bandrol ücreti değişmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonu ve televizyonlarda bandrol ücreti değişmedi

Cep telefonları, televizyonlar ve radyolar gibi tekli veya birleşik ithal elektronik ürünlerden tek seferlik Avro üzerinden alınan bandrol ücreti 2020 yılı için de değişmedi. Geçen yılın başlarında yayınlanan bandrol ücretleri aynen gelecek yıl da geçerli olacak. 

Sabit vergi

Uzun yıllardır zaten televizyon, radyo, cep telefonu gibi pek çok elektronik cihazardan TRT bandrolü tarzında sabit ücretler alınmaktaydı. Her yıl başında veya sonunda bandrol ücretleri yeniden değerlendiriliyor. 2020 yılı için alınacak bandrol ücretlerinde bir değişiklik olmadı.

Ayrıca Bkz.Fortnite kendi battle royale kurallarınızı belirlemenize izin verecek

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni düzenlemeye göre 2020 yılından itibaren tek seferlik Avro üzerinden alınacak sabit vergiler cihazına göre şu şekilde sıralanıyor:

Televizyon:

51 ekrana kadar 10 Avro

52-67 ekran arası 16 Avro

68-85 ekran arası 22 Avro

86-116 ekran arası 34 Avro

117-148 ekran arası 40 Avro

148 ve üzeri ekran 80 Avro

Oto televizyonu 8 Avro

Radyo:

Cep tipi radyo 1 Avro

Saatli radyo ve radyolu eşyalar 1 Avro

Oto radyo 1 Avro

Taşınabilir radyo 2 Avro

Medya oynatıcı:

Video cihazları 18 Avro

Set üstü kutular 7 Avro

Uydu alıcı 7 Avro

Birleşik cihazlar:

TV-radyo 9 Avro

TV-radyo-tyep 13 Avro

TV-video 19 Avro

TV-radyo-video 21 Avro

Cep tipi radyo kasetçalar 1 Avro

Taşınabilir pilli radyo-pikap 3 Avro

Telefonlar:

Cep telefonları 20 Avro

Bilgisayar 10 Avro

Tablet 10 Avro

Bunlar haricinde 10 Avro

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/resmi-gazetede-yayimlandi-tv-radyo-video-cihazi-cep-telefonu-ve-uydu-alicilarindan-ucret-alinacak-41404455

• ''Cep telefonu ve televizyonlarda bandrol ücreti değişmedi '' Bu başlık nedeni ile aşağıdakileri yazma zorunluluğu hissettim!
    @ekrem71ekrem71 @ekrem71 Yaptığın şey resmen en son Güldür Güldür'de yapılan haber çarpıtma şakası gibi... Sen 12 ay içinde TL'nin Euro'ya karşı ne kadar değer kaybettiğini biliyor musun? Satın alma gücünü de geçtim. Matematiksel fark %9.18....
    Yanlış bir yolda olduğunuzu düşünüyorum! Bazen CNN Türk, Show, beyaz tv veya NTV, a Haber'in uzantısı sanıyorum haberlerinizi..

Bu dönem bitince omurgalı olarak anımsanmak istiyorsanız borazanlığı bırakmalısınız! Gerçeği çarpıtmadan veya çarpıttığınız izlenimini uyandırmayacak başlıklar ve içerikler yayınlayın...
  • ohh miss ver coşkuyu ver coşkuyu... Günlük vergi dozumuzu aldık bi rahatladım yaa

• Bu nedir şimdi, şakamı?

• Yetmez! İnternete her girdiğimizde de vergi ödeyelim...
  • bende diyorum neden bu kadar mutluyum meğersem bu haberi okumamışım amk

• Artık güne vergiyle uyanıyoruz.Bu hoşuma gitmeye başladı keşke sabah uyanma vergisi akşam uyuma vergisi işe gitme vergisi iş arası dinlenme vergisi hayal kurma vergisi alsalar bunlar olursa en azından kalkınmamız hızlanır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Giriş seviye telefonların fiyatını katlayacak vergi hayırlı olsun. telefonu sadece iletişim aracı olarak kullanan ve ucuz telefon almak isteyen vatandaşlar için artık sıfır telefon almak lüks sayılacak. Aylık kullanım vergisi, tarifeler ve internete de yeni vergi zamları yolda. 365 günün her gününü yeni bir vergi günü ilan edip kutlayalım

• Cep telefonu ve televizyonlarda bandrol ücreti değişmedi

• Borç yiğidin kamçısıysa
    Vergi yiğidin yancısıdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Verin kardeşinize yetkiyi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten alınan bir vergiye zam gelmemiş aynı tarifeden devam olacakmış önümüzdeki sene de.bence haber değeri var sonuçta zam gelmemiş sürpriz bir gelişme ancak dikkatimi çeken şey başka; yorum yapan hiçbir arkadaş haberin içeriğinden haberdar değil.yeni bir zam gelmiş gibi otomatiğe bağlayıp yorum atmışlar :) onlar da haklı :))

• nightdrive kullanıcısına yanıt
    Akılları, Cep telefonu harçlarına gitmiştir belki de. :) 1500TL'den 1838TL'ye çıktı.

• İtiraz etme hakkımız varda kimse yazmıyor. Cimere 1 milyon kişi yazsa dikkate alırlar. Ama yazan yok. Oy korkusu yüzünden birdaha değerlendirirlir.
    Cimere en büyük şikayet sorusu Oto cam filmi olmuş düşünün artık. Bu millete bende içindeyim tabi müstehak. Ehlikeyif.

• Yetmez mtv gibi ötv olması lazım bir seferlik nedir ya

• Para birimi olarak euro ya geçtikte benim mi haberim yok?! 2020 de maaşlar euro olarak mı yatacak millete?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oda yetmez! her girdiğimiz sayfa başına vergi ödeyelim

• oğlum ülke battı deyin de bari aramızda para toplayalım. Ne siz böyle sineğin yağını çıkartmaya çalışın ne bizim kafamız ağrısın. En kolay çözüm bu yeminle bak.

• Hep söylüyorum, camiye girişten (ek olarak çıkıştan %50 indirimli) ücret al, ekmek makarna fiyatını yükselt. Bu kadar basit.

• ''Cep telefonu ve televizyonlarda bandrol ücreti değişmedi '' Bu başlık nedeni ile aşağıdakileri yazma zorunluluğu hissettim!
    @ekrem71ekrem71 @ekrem71 Yaptığın şey resmen en son Güldür Güldür'de yapılan haber çarpıtma şakası gibi... Sen 12 ay içinde TL'nin Euro'ya karşı ne kadar değer kaybettiğini biliyor musun? Satın alma gücünü de geçtim. Matematiksel fark %9.18....
    Yanlış bir yolda olduğunuzu düşünüyorum! Bazen CNN Türk, Show, beyaz tv veya NTV, a Haber'in uzantısı sanıyorum haberlerinizi..

Bu dönem bitince omurgalı olarak anımsanmak istiyorsanız borazanlığı bırakmalısınız! Gerçeği çarpıtmadan veya çarpıttığınız izlenimini uyandırmayacak başlıklar ve içerikler yayınlayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybey -- 26 Aralık 2019; 14:6:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

İtiraz etme hakkımız varda kimse yazmıyor. Cimere 1 milyon kişi yazsa dikkate alırlar. Ama yazan yok. Oy korkusu yüzünden birdaha değerlendirirlir.
    Cimere en büyük şikayet sorusu Oto cam filmi olmuş düşünün artık. Bu millete bende içindeyim tabi müstehak. Ehlikeyif.
    Ben hayatımda öyle rezillik görmedim, ne dert ettiler be cam filmini.
    Aldığı araca tonla araba tonla vergi ödüyor, bununla ilgili bir sıkıntısı yok, ama cam filmim diye ortalığı kaldırdılar ayağa.
    Allah akıl fikir versin bizim millete...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.