Şimdi Ara

RX 5600 XT’nin 3DMark sonuçları ortaya çıktı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• RDNA mimarisiyle performans artışının yanı sıra enerji verimliliği alanında da iyileştirmeye giden AMD’nin RX 5000 serisine konumlandıracağı yeni modelin teknik özellikleri geçtiğimiz gün sızmıştı. Kart bu sefer de 3DMark sonuçlarında listelendi.

RX 5600 XT’ye ait olduğu düşünülen sonuçlara göre yeni orta seviye çözüm performans konusunda kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. Zira kart bu haliyle RX Vega 56 ile eşleşiyor. Olası güç tüketimini düşündüğümüzde ise durum daha da olumlu bir hale geliyor.

RX 5500 XT'den %35 daha hızlı

Skorları eğer kıyaslayacak olursak, çeşitli testlere göre RX 5500 XT 8 GB’tan %30-35 daha yüksek puan alan model Nvidia kanadında ise GTX 1660 Super’den sadece Time Spy testinde %2,98 önde iken diğer testlerde %48’e kadar önde.

Ayrıca Bkz.RX 5600 XT’nin teknik özellikleri belli oldu

Belki de en çok merak edilenlerden birisi ise RX 5700 ile olan kıyaslamaya göre ağabeyi, RX 5600 XT’nin %20-25’lik farkla önünde konumlanıyor. RX 5700 XT ise %45 dolaylarında RX 5600’ten hızlı görünüyor. Son olarak RX 5600 XT’nin önümüzdeki yılın ilk aylarında raflardaki yerini almasının bekleniyor.

• Tepe model yok mu AMD?
  • 5700 yerine 5900 duyurmalıydı.
    hep geriden geliyor
    intele yaptığını nvidiaya da yap da ortalık şenlensin
  • tam olmasi gereken olmus. Vega 56 piyasada bulunmuyordu artik. büyük saticilar satmiyordu demekki Amd vega 56 nin yerine 5600 XT yi hazirlamis. Yazilimsal sorunlar büyük oranda giderildi ama hala bazi sikintilar mevcut rx 5700 xt de. 2 ay kullanip geri vermistim ama sanirim rx 5600 xt ciktiginda yazilimsal sorunlar kalmis olur. fiyati uygun olursa F/P olarak Vega serisinin isi ve güc tüketimini begenmeyenler icin iyi firsat.

• Amd tek başına kendisinden kat kat büyük hem İntel'e hem Nvidia'ya karşı ürün geliştiriyor. Bu yüzden onlar kadar çok sınıfı kapsayamıyor. Gönül ister ki tüm 5000 serisi gpu'lar bir anda duyurulsun ama adamların cürmü bu kadar.
    Bir iki aya ancak 5900xt tarzı bir şey duyurur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 24 Aralık 2019; 2:31:20 >
  • oyunlarda o fark çıkmaz
  • GTX 1660 Super'den sadece sadece Zaman Casus testinde% 2,98 işin başında Iken Diğer testlerde % 48'e Kadar işin başında .

Dh burada Ne demek istemiş anlayan var mı?

• Son paragrafın ilk iki cümlesini okuyup anlayabilen bana anlatsın lütfen.

• Tam olmasada beklediğim olmasada yakın sonuç olmuş. 5600 ün gtx 1660 supere denk gelmesi, 5600 xt nin ise gtx 1660 ti ı GEÇMESİ olaraktı ama olsun buda iyi.

Gtx 1660 super ile ti arasında maksimum 5 fps oynadığı için 5600 xtnin superden bi tık önde olması onu direk gtx 1660 super > 5600 xt > gtx 1660 ti yapmış veyahut 5600 xt ~ gtx 1660 super/ti yapmış. Superle ti arasındaki farkın çok az olduğunu düşününce 5600xt ikisininde yerine geçen bir kart olarak nokta atışı yapmış amd tebrik ederim.

Nvidiayı zaten gtx 1660 superi çıkararak ne kadar saçma bişeyi yaptığını anladım. Ulan ti dan nerdeyse hiç farkı olmayan hadi olsada 4-5 fps fark oynatacak bi kart yapıyosun fiyatınıda yakın tutuyorsun bu millet super mi alsın ti mı alsın diye ikileme bırakıyosun ortada. Ne kadar saçma sapan bişeydir bu. Gtx 1660 superi çıkarmasaydı keşke diyorum. En azından 5600 gtx 1660, xt isede direk ti rakibi olurdu herkes ona göre seçerdi. Ben amd olsam 5600 ü gtx 1660 super/ti ayarında yapar 5600 xt yide super ve ti den 10 fps önde gidecek şekilde yapardım böylece rtx 2060, gtx 1660 ti arasındaki fiyat farkına yakın bi farkta kartı sürüp nvidianın işini iyice zorlaştırırdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyat tahmini var mıydı bu kartlar için?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.