Şimdi Ara

Ne kadar hızlı? 'Tenda V1200 modem incelemesi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • (Fiyatını video içinde söylediyseniz kaçırdım diyelim) Bu fiyat bandında şu fiyat bandında diye diye video sonuna kadar geldik fiyatını duyamadım. Tamam piyasa kur çok oynak ama şu tarih itibariyle şu fiyatlara bulunuyor şeklinde belirtirseniz video daha doyurucu olacaktır.
  • Almayı düşünüyorum fakat Asus AC68U da yaşadığım DSL kopma sorunları ile uğraşmak istemiyorum. Airties 5650 bağlı şuan hatta yaklaşık 4 yıldır sorunsuz çalışmakta fakat bununda 1. Port girişi gitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • WIFI6 yani AX sunmadikca coptur. Bu saatten sonra da kimse WIFI5 AC li birsey almasin...

Kurulum icin " next next nex mimarisi " ifadesi sektore temel kavramlari yerle bir etme emmelleri var anlasilan :D :) ... Ne mimarisi :) ... Neyse ...

• Şuan 320TL civarında.
  • Selamlar.OpenVPN cihazda mevcut mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

WIFI6 yani AX sunmadikca coptur. Bu saatten sonra da kimse WIFI5 AC li birsey almasin...

Kurulum icin " next next nex mimarisi " ifadesi sektore temel kavramlari yerle bir etme emmelleri var anlasilan :D :) ... Ne mimarisi :) ... Neyse ...
    300 TL ye WIFI6 destekli bir modem önerebilir misin peki ?
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam ax inden geçtim insan 1 gbit yapar şu portları, yüksek bitrate UHD filmleri stream ederken TV ye 100 mbit portlar darboğaz yaşıyor takılmalar oluyor. 1 tanesi 1gbit miş portun, ne anladım ben veri akışı sağlayan 1gbit ile gönderip alan cihaz 100 mbit ile alabildikten sonra?!?! Bu nasıl bir mantık arkadaş. Millet bu hız işini sadece internet hızına göre kıyaslıyor, napacaksın 1200 mbiti o hızda internet mi kullanan var felan diye düşünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 24 Aralık 2019; 11:43:28 >
  • fakasupi F kullanıcısına yanıt
    300 TL icin ucuz diyorlar bide @Me[S]uT gibiler...

Ne demisler ucuz etin yahnizi iyi olmazmis...

Ucuza iste kardesim. Ne kurcaliyorsun portlarin hepsi 1 gigabitlik olmamasina .

Bir cihaz tum portlari gigabit ethernet degilse eski teknolojidir...

Simdi bazilari eski yillar ait teknolojileri ucuz segmente sokmalari da sacmaliktir. Bu cihaz emin olun 5 yil once ciksaydi ust seviye denilecekti ! Yani neymis cihaz gunumuz temel teknolojilerini bile karsilamiyor! Neymis 1 gigabit tum portlara sunulmamasi ucuz modellik degilmis baya eskimis teknoloji demekmis ...

HAYIR ani 10 gigabit ethernet lerden de bahsetmiyoruz ...

Genel olarak birseyin gucu o seydeki halkalardaki en gucsuz neyse o belirler . Yani cihaz aslinda gigabit ethernet destegi yoktur 1 tanesi oyle olsa da ...

Ek olarak bu tur urunler future-proof olmali alinacaksa en guncel teknolojileri barindirmalidir. Piyasa WIFI6 resmen ilan edilmeden cikmadan WIFI6 li bircok ticari modemleri de gorduk Donanimhaber de haberi olmustu birkac yil once ...

Dahili aglar yani intranet basit yapilida olsa en az gigabit ethernet olmazsa olmazlardandir. Hatta ideali 10 gigabit ethernetlilerdir ...

WIFI6 oyle basit bir hizlandirilmis internetten ibaret degildir. Daha kaliteli daha guvenli daha uzun mesafelerde her acidan koklu iyilestirmeler ve yenilikleri de barindirmaktadir . En onemlisi daha az guc tuketimi ...

Haberdeki urun bosta iken dolu iken arasindaki guc tuketimi yakin oldugu da ifade edilmistir. Anlasilan bu modem arkakapisi vs var ... ASIL ureticisi kimdir acaba ? Cinli mi ? Yoksa yerli yazilim/firmware Turkiye de usulsuz birsekilde mi calismakta ! ...

Bence alinmaz. Bedava dahi olsa alinmaz. Bedavaya iskence ve eski teknolojileri kim ceker ?
  • Fiyatını da öğrenseydikniyi olurdu ben mi kaçırdım acaba?

• kaygılısayko K kullanıcısına yanıt
    Fiyatı 320-330 arası.
  • mraltun kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için hocam sağolun

• Selamlar.Cihazda OpenVPN var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

300 TL icin ucuz diyorlar bide @Me[S]uT gibiler...

Ne demisler ucuz etin yahnizi iyi olmazmis...

Ucuza iste kardesim. Ne kurcaliyorsun portlarin hepsi 1 gigabitlik olmamasina .

Bir cihaz tum portlari gigabit ethernet degilse eski teknolojidir...

Simdi bazilari eski yillar ait teknolojileri ucuz segmente sokmalari da sacmaliktir. Bu cihaz emin olun 5 yil once ciksaydi ust seviye denilecekti ! Yani neymis cihaz gunumuz temel teknolojilerini bile karsilamiyor! Neymis 1 gigabit tum portlara sunulmamasi ucuz modellik degilmis baya eskimis teknoloji demekmis ...

HAYIR ani 10 gigabit ethernet lerden de bahsetmiyoruz ...

Genel olarak birseyin gucu o seydeki halkalardaki en gucsuz neyse o belirler . Yani cihaz aslinda gigabit ethernet destegi yoktur 1 tanesi oyle olsa da ...

Ek olarak bu tur urunler future-proof olmali alinacaksa en guncel teknolojileri barindirmalidir. Piyasa WIFI6 resmen ilan edilmeden cikmadan WIFI6 li bircok ticari modemleri de gorduk Donanimhaber de haberi olmustu birkac yil once ...

Dahili aglar yani intranet basit yapilida olsa en az gigabit ethernet olmazsa olmazlardandir. Hatta ideali 10 gigabit ethernetlilerdir ...

WIFI6 oyle basit bir hizlandirilmis internetten ibaret degildir. Daha kaliteli daha guvenli daha uzun mesafelerde her acidan koklu iyilestirmeler ve yenilikleri de barindirmaktadir . En onemlisi daha az guc tuketimi ...

Haberdeki urun bosta iken dolu iken arasindaki guc tuketimi yakin oldugu da ifade edilmistir. Anlasilan bu modem arkakapisi vs var ... ASIL ureticisi kimdir acaba ? Cinli mi ? Yoksa yerli yazilim/firmware Turkiye de usulsuz birsekilde mi calismakta ! ...

Bence alinmaz. Bedava dahi olsa alinmaz. Bedavaya iskence ve eski teknolojileri kim ceker ?
    Ne cok konustun birader ne uzattin. Fiyatina gore cihaz iste ne bekliyorsun anlamadim ki yok wifi 6 yok giga ethernet. Piyasa bu fiyat bantinda o saydigin ozellikte bir tane modem yok. Bu modem normal bir ev kullanicisi icin uretilmis bir modem standart bir ev kullanicisi ne yapsin wifi 6 yi ethernetin giga olanini. Adam takar fise modemi isine yarayacak iki sey wifi duzgun ceksin hizida duzgun versin yeter. Senin bu saydigin ozellikleri arayan kisiler normal ustu kullanicilar ve onlarda zaten gelip bu urunu almaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel modem ama herkes çok ısınıyor diyor

• duvara asanlarda ısınıyor diye şikayet ediyor mu?
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Duvara assanizda ısınır kimisi damla çözüm bulmuş ama evde fanla kullanım pek uygun olmaz ben zaten caydım bu modemden keenetic düşünüyorum şimdilik

• Modemin hızı batsın. Doğru düzgün çalışmıyor ki hızına bakalım. Aldım alalı 2 ay oldu 45 gündür servise gidip geliyor. Kahretsin böyle modemi. Asla almasın almayı düşünen kişiler. Modem aşırı ısınıyor, kendi kendine kapanıp açılıyor ve üstüne birde yazılımı berbat ötesi karma karışık. ASLA ALMAYIN.
  • Merhaba oncelikle gecmis olsun bende tenda v300 modem almıştım bozuldu servise göndereceğim ama ulaşamıyorum siz hangi numaradan ulaştınız acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrkrtmn

Merhaba oncelikle gecmis olsun bende tenda v300 modem almıştım bozuldu servise göndereceğim ama ulaşamıyorum siz hangi numaradan ulaştınız acaba
    PM attım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.