Şimdi Ara

RX 5600 XT’nin teknik özellikleri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RX 5600 XT’nin teknik özellikleri belli oldu

RDNA mimarisini kullanacak RX 5600 XT, RX 5000 serisindeki diğer modeller gibi 7 nm sürecinden geçecek. Navi GPU’sunu kalbinde barındıracak kartın adı bir süredir donanım dünyasında dolaşıyordu.

Navi 10'un kırpılmış hali

Gelen haberlere göre RX 5600 XT, RX 5700 XT’deki Navi 10 XT'nin ¼’ü kırpılmış haline ev sahipliği yapacak. 1920 shader, 120 doku ünitesi ve 48 ROP birimiyle gelecek modelin L2 ön belleği ise 3 MB kapasitede olacak.

Ayrıca Bkz.RX 5500 XT PCIe bant genişliğinin darboğazına uğruyor olabilir

Daha önceden 6 GB kapasiteli GDDR6 belleklerle geleceğini öğrendiğimiz modelin GPU’sunda AMD işlem birimlerinin kilitlerinin açılmasına önlem olarak donanımsal bir sınır geliştirecek. Böylelikle yazılım yükleyerek RX 5700 XT’ye yükseltmenin önü kapatılmış olacak. Son olarak RX 5600 XT’nin önümüzdeki ocak ayın düzenlenecek CES fuarında tanıtılmasının beklendiğini aktaralım.

Kaynak:https://wccftech.com/amd-radeon-rx-5600-xt-6gb-leaked-launching-at-ces-2020/

• ne kadar saçma ürün olmuş %10 luk fark için

• rx 5500 nerde la ? 12 aralıkta çıkıyodu sözde daha fiyatı bile belli değil
  • Bir haftadir piyasada 1350-1750 lira arasi satiliyor sinerji, teknobiyotik gibi yerlerde.

Karta gelince
    5500 = 1/2 *5700xt idi.
    5600= 3/4* 5700xt olmus. Amd muhendisleri kafadan gpunun ceyregini kese kese yeni kart yapiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kart Fiyatı ne olur ,birde amd olması en büyük sorun. Sıcaklık watt performans oranları 5700 ve xt göre oldukça iyi olucak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 22 Aralık 2019; 19:15:20 >
  • Orta sınıf kartlar 1500-2000 liradan başlıyor. Soğudum iyice valla.

Series x alınabilir fiyattan gelsin konsola geçiş yapacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Al benden de o kadar. Fiyatlar rezalet
  • ben de bilgisayar derdiyle uğramaktansa konsollara geçmeyi düşünüyorum
  • Konsol iyi hoşta Witcher gamepadle keyif almıyorum mouse klavey arıyorum. Shooterler için konuşmuyorum bile. Cyberpunk geliyor eblek eblek gamepadle fps oynayacağım
  • Klavye+Fare olmadan First Person Shooter oyunlarını nasıl oynarlar anlayamıyorum, faresiz nişan mı alınır?

• sdbz kullanıcısına yanıt
    Konsolda rekabetçi oyunlarda dahi asist oluyor düşün yani. Konsolda daha doğrusu gamepdle sadece spor oyunları, otomobil yarışı, 2s dövüş oyunları oynanınır. Dark souls oynamıştım ondada düşman otomotik kitleniyorsun. Shooterların hiç biri oynanamaz Gta da araba sürmek iyi arabadan inince çatışamda fln berbat.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.