Şimdi Ara

Huawei P40 Pro, 10x optik yakınlaştırmalı kamera ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Huawei’nin P serisi kamera konusunda oldukça iddialı özelliklerle karşımıza çıkıyor. 2020 yılında tanıtılacak Huawei P40 Pro modeli de bu iddiayı devam ettireceğe benziyor. Ünlü analistlerlerden Ming-Chi Kuo, Huawei P40 Pro modelinin 10x optik yakınlaştırmalı kamera ile geleceğini açıkladı.

Samsung geride bırakılacak

Gelen son bilgilerden bir diğeri de Samsung Galaxy S11’in 5x optik yakınlaştırmalı kamera ile geleceğiydi. Görünen o ki Huawei halihazırda P30 Pro’da kullandığı 5x optik yakınlaştırmalı kamerayı bir adım daha ileri götürüp, 10x optik yakınlaştırma ile Samsung’u şimdiden geride bırakmayı başaracak.

10x optik yakınlaştırmanın, kamera mekanizmasının içine yerleştirilen bir prizma ve iki ayna ile sağlanabildiği söyleniyor. Bu kameranın diğer özellikleri ise 8 MP çözünürlüğünde ve diyafram açıklığının ise f/4.0 olacağı şeklinde.

Ayrıca Bkz.Google Chrome’a medya kontrol tuşu eklendi

Ek olarak standart model olan P40 ise 5x optik yakınlaştırmalı telefoto lense terfi edecek. Görünen o ki 2020 yılı akıllı telefon modelleri, kamera konusunda kıyasıya rekabete sebebiyet verecek.

• Google Hizmetleri ile mi ?

• Güneşli bir havada, ama gölgelik ağaç altında bile 5x optik zoom yaparken ışık hassasiyetinden dolayı 5x dijital zoom geçen P30 Pro, yeni P40 Pro ile f/4.0 diyaframla ne kadar kullanışlı olabicek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Huawei mobil bölümünde sıradan bir gün:

Çalışanlardan biri: 5x optik yakınlaştırma bulduk napalım?

Patron: Dur onu mate20 'ye koyma p30 a koyarız şurada 3 ay kaldı çıkmasına

Çalışanlardan biri: patron bugün 10x optik yakınlaştırma bulduk napalim?

Patron: dur hele şimdi mate30 un satışlarını baltalama. şurada 2 ay sonra yeni model çıkacak

• Bu tasarımı yıllar önce forumda ben paylaşmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 21 Aralık 2019; 14:10:28 >
  • Adamlar piyasasının şeklini değiştirdi. Samsung tekelligi kalmadı . Rekabet güzeldir

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Patent alaydın ya, deli emin gibi şimdi demenin ne anlamı kaldı, üzücü oluyor sadece....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reaper2346 kullanıcısına yanıt
    Konuyu bulabilirsem ekleyeceğim

• Bu haberleri okudukça, ellerinde hazırda bulunan teknolojiyi tahmin bile edemiyorum...

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Açıkçası merak ediyorum, fikri mülkiyet iddaa edilebilir mi acaba Burdaki konu üzerinden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol bol kuş fotoğrafı çekeriz

Ürkütmeden

• yok

• yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.