Şimdi Ara

FİAT BRAVA yı nasıl biliriz ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
1
Favori
172.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Brava yı kötüleyen çoktur, çoğu kötüleyenlerin arac hakkında bilgisi dahi yoktur. Sadece kulaktan dolma bilgilerle konusurlar. Yok arac şöylede, çok yakarda vs bilmem ne. Arac çok yakmıyor, tamamen kullanıcının kullanmasına bağlı yakıyor. Kimi sert kullanır kimi yumuşak. Kimi performans bekler kimi ekonomi. Hem deviri 6000 lere dayayıp hem aractan ekonomi beklenmesi saçmalık.
  • aynen katılıyorum yazdıklarına arkadas..
    bakımlı bir arabanın yakıtı kullanışa baglı olarak degişir..
    iş kullananda bitiyo tabi...
    bence parasına göre brava süper....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brawaa

Brava yı kötüleyen çoktur, çoğu kötüleyenlerin arac hakkında bilgisi dahi yoktur. Sadece kulaktan dolma bilgilerle konusurlar. Yok arac şöylede, çok yakarda vs bilmem ne. Arac çok yakmıyor, tamamen kullanıcının kullanmasına bağlı yakıyor. Kimi sert kullanır kimi yumuşak. Kimi performans bekler kimi ekonomi. Hem deviri 6000 lere dayayıp hem aractan ekonomi beklenmesi saçmalık.

Neye göre böyle dedin hiç anlam veremedim. Bravayı kötüleyen çok demişsin. Bence sayısı çok nadir. Bu forumda da böyle zaten. Araca çok yakar demek aracı kötülemek anlamına gelmez. Zaten bravanın fiatın bir aracı olması itibariyle de çok yaktığı da bir gerçek ama olabilir. Bu olumsuz anlama gelmez. Her neyse sonuç olarak ortada ciddi bir kötüleme durumu yokken çıkıpta bravayı kötüleyenler bravayı bilmeyenler falan demek bravanın klasını sarsar. Bravayı bilen bilir. Ford un hb focusu fiat ın bravası herkesçe beğenilen araçlardır. Eğer biri bu araçlar hakkında yorum yaparsa da bu eleştiri anlamındadır. Hemen kötüleme falan diye algılamamak gerekir.
  • Fiatbrava arkadaşıma katılıyorum. Ford da Focus HB Fiatta Brava. Çok derin tespit.
  • bazi seyler gorecelidir. sizin icin onemsiz ayrintilar benim icin onemli olabilir. ayrica fiat motorlari dusuk yakit tuketimi ile mesurdur
  • quote:

Orjinalden alıntı: fiatbrava

quote:

Orjinalden alıntı: Brawaa

Brava yı kötüleyen çoktur, çoğu kötüleyenlerin arac hakkında bilgisi dahi yoktur. Sadece kulaktan dolma bilgilerle konusurlar. Yok arac şöylede, çok yakarda vs bilmem ne. Arac çok yakmıyor, tamamen kullanıcının kullanmasına bağlı yakıyor. Kimi sert kullanır kimi yumuşak. Kimi performans bekler kimi ekonomi. Hem deviri 6000 lere dayayıp hem aractan ekonomi beklenmesi saçmalık.

Neye göre böyle dedin hiç anlam veremedim. Bravayı kötüleyen çok demişsin. Bence sayısı çok nadir. Bu forumda da böyle zaten. Araca çok yakar demek aracı kötülemek anlamına gelmez. Zaten bravanın fiatın bir aracı olması itibariyle de çok yaktığı da bir gerçek ama olabilir. Bu olumsuz anlama gelmez. Her neyse sonuç olarak ortada ciddi bir kötüleme durumu yokken çıkıpta bravayı kötüleyenler bravayı bilmeyenler falan demek bravanın klasını sarsar. Bravayı bilen bilir. Ford un hb focusu fiat ın bravası herkesçe beğenilen araçlardır. Eğer biri bu araçlar hakkında yorum yaparsa da bu eleştiri anlamındadır. Hemen kötüleme falan diye algılamamak gerekir.

fiatbrava arkadaşım,
    Ben brava ya 5 sene bindim. Benim yazdıklarımı bir daha oku ve anla. Yazdıklarım çevremdeki insanlardan duyduklarım. Tabiki arac fazla yakıyorsa kötüdür denemez. Öyle birsey mi ima etmişim. Sadece kısa gectim vs. lerle. "ARAC HAKKINDA BİLGİSİ OLMAYANLAR YORUM YAPIYOR DEDİM.." halada savunuyorum dediğimi.. ! İnsanların coğu hala, fiat ı şahin, kartal olarak görüyor ve bu nedenle piyasada da hak ettiği ilgiyi göremiyor, görüyormu Sence! Fiat araclarını beyenmeyen bir şahısa, aracım verdim ve aracı kullandıktan sonra fikri tamamen değişti. Bu araba neymiş ya dedi. Bir insanın eleştiri yapması için, önce o konu hakkında bir fikir sahibi olması gerekir, sonra eleştiri yapar. Bilmem anlatabildim mi...
  • arkadaslar herkese slmlar bende bır fıat brava alayım dedım ve sızlerden yardım ve akıl almak ıstedım alacagım arac 2000 model 130 bınde SX modelı aracta ABS 2 HAVA YASTIGI KLIMA dıger ozellıklerını zaten bılıyosunuz elektırıklı cam hıdrolık dıreksıyon vs.arabada tek tup yok bana cazıp gelmesının nedenı abs olması aracı sanıyorum 10.250 yada 10 bınlıraya bıtırıcez pek bu arabalrdan anlamadıgım sadece tıpını begendıgım ıcın hıc bır bılgım yok bu fıyata bu araba alınırmı dersınız aracta abs olması benım aklımı celdı cunku baya bı baktım baska neredeyse goremedım abs olayını bu aracların guncel tarıh bakımından ele alırsak yedek parcaları yakıt durumları vs.nasıldır ıkıncı elını sormuyorum cunku bana baya bı gıdecek bır araba olucak bu sımdıden herkese tskkr ederım
  • arkadaşlar merhaba bende 2 hafta önce 2000 model fıat brava aldım lpg li cok seri bi arac yanlız depo yu fulledim yakıtını hesaplamak icin 220 km yol yaptı sadece sehir ici ama yani 314 kurus yakıyo km de normal mi sizce bu bana biraz cok geldi
  • arkadaslar ben gruba yeni katıldım ve bende fıat hastalıgı var bundan önceki aracımda tipo ylu ben tipodanda cok ama cok memnundum ve brava almaya karar verdim ve de cok memnunum böyle bi konfor böyle bi serilik fiyatına göre okadar lüks bi arabaki anlatılmakla olmaz yasamanız gerekir bilen bilir zaten brava yı ama tek takıldıgım konu yakıt arkadarlar neden benim aracım lpg de 314 yaktı bilgisi olan lütfen yazarsa sevinirim tesekkürler....
  • merhaba arkadaşalar şu sıralar fiat brava modeline sarmış durumdayım siz tecrübeli arkadaşlardan bi kaç tavsiyede bulunmanızı istiycem..
    kısmetse bu benim ilk arabam olucak

kafamdaki model 200-2003 arası abs ve lpg si olan en fazla 120-130 binde temiz sx ve ya ELX modellerinin fiyat aralığı piyasası nedir?
    bir diğer merak ettiğim durumda şu; bütün yorumlar bu araçların fazla yakıtı konusunda olumsuz görüşler bildirmiş peki lpg li olanlarıda mı fazla yakıyor tamam benzinde fazla yakıyordur da
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetmili

arkadaslar ben gruba yeni katıldım ve bende fıat hastalıgı var bundan önceki aracımda tipo ylu ben tipodanda cok ama cok memnundum ve brava almaya karar verdim ve de cok memnunum böyle bi konfor böyle bi serilik fiyatına göre okadar lüks bi arabaki anlatılmakla olmaz yasamanız gerekir bilen bilir zaten brava yı ama tek takıldıgım konu yakıt arkadarlar neden benim aracım lpg de 314 yaktı bilgisi olan lütfen yazarsa sevinirim tesekkürler....

314 kuruş bence eğer ki aracı üzmeden kullanıyorsan çok bir araç neden çok yakar bunun bir sürü nedeni var bunu iyi bir sürücü bilir neden yaktığını yanlış anlama sen kötü sürücüsün demek istemedim yani bunları saymama gerek yok gelelim yakıtına kendimden örnek vereyim 2001 model brava 133.000 km de aracım var lpg sistemim atiker safe fast 40 litre silindir depom var depom tamamen boşaldığı zaman gidip gaz alıyorum 70 liralık gaz alıyorum trip sayacını sıfırlıyorum ve depomdaki yakıt bitene kadar gidiyorum ne zaman yakıt bitiyor bakıyorum ne yapmışım diye 300ü buldum bu demektirki 70 lirayla 233 kuruş yakmışım şuda var ayarını kısarsam daha az yakacaktır bu seferde benzindeki gibi gitmeyecek iyi bir ustaya baktır nedir problem kolay gelsin sana
  • yazın ve kışın aracın yakıt performansı elbette değişecektir. 314kış için normal sayılır.kışın benzinde olsa 50 kuruş yakacaktır o araç. yazın 200-250 aralığına düşer yanı şu aralar düşmüştür. bende bravo var kışın 350 yazın 220 civarında yakıtı var.%100 şehir trafiğinde. ankarayı bıilenler için kızılay-ulus-kurtuluş cebeci trafiginde. şehir dışı ise 140kuruşa kadar düşmektedir yazın tabiki.
  • arakadaşlar bende alamadan önce çok karasız kaldım çok yakar satamazsın parçası yok dediler araca bi bindim çok beğendim ve aldım araç 3000 deviri geçmeden ankarada şehir içi 173kuruş yaktı (lpg:2.10tl)şehir arası 140 kuruş mükemel bi araç zorladım aracı 4000 devirden aşağı vites atamdım 160 180 bastım 240kuruş yaktı seri ve konforlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitece06 -- 12 Kasım 2011; 13:44:33 >
  • evet kardeş banada biraz fazla yakıyomuş gibi geldi çünkü bende 99 sx var şehir içi 25 tl ile 101 km yol yani 250 kuruş yakıyor, ben bunu fazla diyorum acama bakıma girsemmi diye düşünüyorm, bence sende en kısa zamanda rutin kontrollerini yaptır, gaz ayarı, yağını, bujilerini gaz filitresini vs. bunalra bi baktır bence ortalama olarak 100 kuruş azalır,
  • ya arkadaşlar ben 99 sx aldım 1 ay oldu galeriden aldım, bana bunu italyan dediler ben nerden anlarım italyan veya yerli üretim olduğunu????, ya bide bana 105 beygir dediler, aracı üzerime aldıktan sonra ruhsata baktım 55 kw yazıyo buda 75 beygire denk geliyo, ama aracın yan tarafında 16v 100 yazıyo bunların hangisi doğru ??? ama çekişi gayet iyi tüplü olmasına rağmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramco6767

ya arkadaşlar ben 99 sx aldım 1 ay oldu galeriden aldım, bana bunu italyan dediler ben nerden anlarım italyan veya yerli üretim olduğunu????, ya bide bana 105 beygir dediler, aracı üzerime aldıktan sonra ruhsata baktım 55 kw yazıyo buda 75 beygire denk geliyo, ama aracın yan tarafında 16v 100 yazıyo bunların hangisi doğru ??? ama çekişi gayet iyi tüplü olmasına rağmen

Şasi Numarası eğer ZFA ile başlıyorsa Italyan, NM veya başka birşeyle başlıyorsa Tofaş üretimidir. Başka ülkelerde üretimi yapıldımı bilmiyorum. Brava 1.6 16V ne 100 beygir nede 105 beygirdir sadece 103 beygirdir. Brava 1.9 dizel olan ise 105 beygirdir.
  • tamamda kardeş yani 100 beygirin üzerinde dediler arabayı alırken ama ruhsatı üzerime alınca baktım 55kw yazıyo, trafikte yanlış yazılma şansı varmı yoksa gerçektende 55kw=75 beygirmi benim araç, bunu nerden öğrenebiliriz, ya birde yerli brava ile italyan arasında ne fark varrr,
  • Trafikten ziyade Ek2 belgesi denilen belgede ne yazılmışsa onu yazıyorlar. Benim eski arabamda 103 kw yazmışlardı. Aman aman bir fark yok işçilik farkları var genel olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramco6767

tamamda kardeş yani 100 beygirin üzerinde dediler arabayı alırken ama ruhsatı üzerime alınca baktım 55kw yazıyo, trafikte yanlış yazılma şansı varmı yoksa gerçektende 55kw=75 beygirmi benim araç, bunu nerden öğrenebiliriz, ya birde yerli brava ile italyan arasında ne fark varrr,

yazım hatası vardır 103 beygir 1.6 motordan daha küçük motorla gelmedi bu araçlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.