Şimdi Ara

SilverStone ET700 PSU’sunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İşlemci soğutucusundan kasaya kadar bir çok bilgisayar bileşeni üreten Tayvanlı SilverStone yeni PSU’suyla bütçeyi zorlamazken güvenilirlik konusunda da sistem toplayacakların gönlünü kazanmayı amaçlıyor.

12v kanalında tek hat üzerinden toplamda 696 watt güç sağlayabilen PSU 80 Plus Gold sertifikasıyla da %20’den %100’e kadar yükselen yük altında %87-90 arasında verimlilik gösteriyor. 3.3v ve 5v kanallarından toplamda 100 watt çıkış verebilen ünite 40 dereceye kadar operasyon sıcaklığına sahip. SilverStone’un yeni çözümü bu haliyle Antec HCG Gold ve Cooler Master MWE Gold’un karşına konumlandırılmış.

Sessiz fanıyla da memnun edecek

OCP, OPP, OVP, SCP, UVP ve OTP korumalarıyla sisteminizi içiniz rahat bir şekilde emanet edebileceğinizin güvencesini veren PSU’nun 135 mm’lik fanı ise %60 yük durumuna kadar 18 dBA ses düzeyinde çalışıyor.

Ayrıca Bkz.DRAM piyasasından kötü haber

Son olarak 1.5 kilogram ağırlığında 150 mm (G) x 86 mm (Y) x 165 mm (D) ölçütlerindeki tamamen modüler formatta tasarlanan güç ünitesinin önümüzdeki ocak ayında 130$ fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Ayrıca Bkz.Team'den yeni DDR-3: Xtreem DDR3-1600 CL7

• Fena görünmüyor yeni sistem alacaklar için. Özellikle 120 mm fanı neredeyse zorla dayattıkları günümüzde 135 mm fan iyi olmuş. Voltaj-akım değerleri de iyi.

Gerçi benim 10 yılı bulan 750 watt Thermaltake Toughpower Qfan Bronze+ (%87) ölmemekte direniyor bakalım.
  • Kaç tane koruması varmış öyle... demek ki bunu kullanırsak, eve gelen şebeke kablosuna yıldırım düşse 10 bin USD'lik sistemimize bir şey olmayacak öyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Fena görünmüyor yeni sistem alacaklar için. Özellikle 120 mm fanı neredeyse zorla dayattıkları günümüzde 135 mm fan iyi olmuş. Voltaj-akım değerleri de iyi.

Gerçi benim 10 yılı bulan 750 watt Thermaltake Toughpower Qfan Bronze+ (%87) ölmemekte direniyor bakalım.
    Bence değişme zamanı gelmiş , benim psu sisteme yeterli aslında gıcık aldım bende psu bakıyorum. Bu konuda referans aldığım testleri jonnyguru yapıyor , onlarda nedense diğer sitelere göre evga ya bir tık fazla puan veriyorlar. Ama olsun bende evga düşünüyorum

Birde , sistemler yaşanılan çoklu rail problemlerinden dolayı single'a düştüler ama ben özellikle 600W üzeri güçte dual railin daha masraflı olsada üretici için tüketici için her bakımdan daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Senin düşüncen nedir.? Bu arada 10 sene bronze yerine gold yada platinum verimlilikte psu almış olsaydın hocam şimdiye psu kendi parasını çoktan çıkarmıştı

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Sistem korumasi acisindan coklu rail her zaman daha iyidir. Tek rail tum sistemi riske atmaktan baska bir sey degil.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Biraz önce fenomenhaa ile görüştük oda benim gibi düşünüyor. Şuan çift rail sağlam psu bulmak gerçekten çok güç.
    Cunku tek rail psu uretmek, hakkiyla gercekten ayrilmis coklu rail uretmeye gore daha ucuz. Gecmiste de coklu rail diye satilan bir cok psu aslinda iceride tek railden dagiliyordu. Sorunlarda buradan kaynakliydi. PSU konusunda bence Enermax 1 numara ondan sonrasi tartisilir :D
    Katılmıyorum sen çok eskiye göre konusuyorsun , yani o eskidendi , şimdi evga var hem mal kaliteli hem fiyatı kaliteli hem satış sonrası var vs vs. bence evganın platinumları akar
    Evet eskiye gore konusuyorum cunku son 15 senem genellikle sunucu tarafinda kabin sougutma kisminda gecti :)

Evgalari bende begeniyorum ama bakmadim asil ureticisi kim acaba? Kanima giriyorsun yeni psu almak icin :) cunku benim de kullandigim psu Andyson'nun muhendislik ornegi bir 800w psusu ve 15 senedir bil fiil calisiyor artik degistirmek istiyorum
    Verimlilik filan kalmamıştır onda. Kampanya bakıyorum kaç zamandır denkgetirirsem haber veririm. Evga ların kampanyası pek olmuyor artık gümrük filan pahalıya geliyor bir gelenle getirtmek lazım
    Evganin 3 ana ureticisi var gorunuyor. FSP, Enhance ve Etasis.

SilverStone ET700 PSU’sunu duyurdu
    Bu evga supernovanın eski serileri muhtemelen paso fsp olabilir çünkü farklı inceleme sitelerindeki testlerde ve iç tasarımda paralellik gösteriyor. SOnuç olarak bende ya fsp yada evga düşünüyorum velevki enermax ta olabilir nedne olmasın ama hem ülkede yok hem garantisi rma sı nasıl işliyor o sıkıntı. Fsp tr de var zaten evga nın da rma sı dunyada bir numara.
  • Enermax fabrika kapadı ve eski çizgisini kaybetti malesef, ürünlerin çoğu cwt.Bu arada başlıktaki psuda cwt üretimi,Evga g2-g3 + plat. serisi büyük ölçüde super flower üretimi,super flower son dönemde aştı kendini,flextronics ve seasonicle birlikte domine ediyorlar psu piyasasını.Jonny amca corsairde çalışıyordu en son,ama yinede incelemeler güzel :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Bu evga supernovanın eski serileri muhtemelen paso fsp olabilir çünkü farklı inceleme sitelerindeki testlerde ve iç tasarımda paralellik gösteriyor. SOnuç olarak bende ya fsp yada evga düşünüyorum velevki enermax ta olabilir nedne olmasın ama hem ülkede yok hem garantisi rma sı nasıl işliyor o sıkıntı. Fsp tr de var zaten evga nın da rma sı dunyada bir numara.
    eski serilerden G1-GQ FSP , G2-G3-P2-T2 SUPER FLOWER,Hepside işini görür. P2 hariç hepsinden var elimde 2 tane G1-1 tanede GQ arıza verdi ,3-4 yıldır 7/24 çalışıyorlar .Arıza sebebi birazda benden kaynaklı %90 yük uzun vade olmuyor :))
  • Ben jonny e bakıyorum evga g2 ye 10/10 vermiş hoşuma gitti 10 almış psu alayım kendime diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Ben jonny e bakıyorum evga g2 ye 10/10 vermiş hoşuma gitti 10 almış psu alayım kendime diye
    Şuraya bombayı atıp kaçayım:))
    https://www.jonnyguru.com/blog/2017/03/07/cooler-master-masterwatt-maker-1200w-mij-power-supply/5/

• fenomenhaa kullanıcısına yanıt
    Adamlar içmimar tutmuş resmen , sana sorduğum buydu işte ,

1500W olanına bakın birde o deniz manzaralı

And finally, the last picture. You need one more good look at this work of art before we move to the scoring, and I need a goddamn cigarette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 22 Aralık 2019; 1:30:20 >
  • fenomenhaa kullanıcısına yanıt
    Asus Rog Thor Plt. serilerinin ureticisini biliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

Asus Rog Thor Plt. serilerinin ureticisini biliyor musun?
    Slm Suat yüksek wattlar seasonic,düşük wlara hiç denk gelmedim, ancak custom work,corsair(edit:corsair nerden çıktı yaa asus) biraz karışmış,iç mimar tutmuş :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 22 Aralık 2019; 1:48:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

Slm Suat yüksek wattlar seasonic,düşük wlara hiç denk gelmedim, ancak custom work,corsair(edit:corsair nerden çıktı yaa asus) biraz karışmış,iç mimar tutmuş :))

Alıntıları Göster
    Bizi tutan kimse yok ona yanarım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.