Şimdi Ara

280Hz tazeleme hızlarına ulaşan Asus TUF Gaming VG279QM monitör tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde oyuncu monitörlerinde tazeleme hızı yarışı başlamış durumda. Bir ara 144Hz tazeleme hızı seviyeleri rekor olarak görülürken bugün üreticiler 300Hz seviyelerini zorlamaya başladı.

Asus TUF Gaming VG279QM özellikleri

Asus tarafından tanıtılan TUF Gaming VG279QM oyuncu monitörü 280Hz seviyesine çıkabilen tazeleme hızları ile dikkat çekiyor. Görüntü kalitesini en üst seviyeye çıkaran oyuncu monitörü Nvidia G-Sync ve ELMB-Sync teknolojilerini barındırıyor.

Ayrıca Bkz.Scuf kontrolcü markası Corsair tarafından satın alındı

Nvidia G-Sync teknolojisi bilindiği üzere Nvidia ekran kartları üzerinden gecikmeleri en aza indiriyor. Extreme Low Motion Blur (ELMB) ise arka plan ışığını saniyede pek çok kez kapatıp açarak bulanıklık ve titreşimlerin önüne geçiyor. ELMB-Sync teknolojisinin CRT monitörlere en yakın keskinliği verdiği ifade ediliyor.

TUF Gaming VG279QM monitör modeli 27 inçlik Full HD IPS LCD panele sahip. Griden griye 1ms tepki süresi ve 178°/178° görüntü açıları yanında DP 1.2 ve HDMI portları da yer alıyor. Daha çok eSpor oyuncularını hedefleyen TUF Gaming VG279QM için henüz bir fiyat açıklanmadı.

• breh breh breh. neyle besliycez bunu? en az 20 bin tl lik setup lazım. 20 bin için kredi lazım. kredi çekebilmek için yine para lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProfXavier -- 19 Aralık 2019; 1:41:14 >
  • Espor için yeni monitör gibi görünüyor.

• Yıllarca IPS panelde MS düşmez dediler, son bir senedir uçuyor IPS paneller ilginç bir şekilde.
  • ben ips va tn hepsini kullandım tn hepsinden hızlı ve net renkler biraz canlı olsun siyahlar biraz daha kararsın dersen yeni nesil va samsung qled bu konuda cok basarılı ips dediğiniz zaman verdikleri kağıt ustu değer masanın ustunde sonuca donusurken bi garip oluyor canlı renklerle pikselleri hızlandırmak icin ne yapıyorlarsa en iddialı ips lerde bile bişiler hala eksik ve yanlış gibi tam zevk vermiyor bilmiyorum neden

• Full HD ve 280Hz hic gerek yok bence!

• ProfXavier kullanıcısına yanıt
    Şu an en baba sistemle bile o tazeleme hızını yakalayamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cs go da yakalarsın mesela, oyun motoru desteklemez o ayrı. RX 5700 cs go da o fps yi verir bence.

• Tam e-spor monitörü.

Ama Full HD'de 280 fps veren kart var mıdır? Misal, Dota 2, CS:GO'da falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: CMteria

ben ips va tn hepsini kullandım tn hepsinden hızlı ve net renkler biraz canlı olsun siyahlar biraz daha kararsın dersen yeni nesil va samsung qled bu konuda cok basarılı ips dediğiniz zaman verdikleri kağıt ustu değer masanın ustunde sonuca donusurken bi garip oluyor canlı renklerle pikselleri hızlandırmak icin ne yapıyorlarsa en iddialı ips lerde bile bişiler hala eksik ve yanlış gibi tam zevk vermiyor bilmiyorum neden
    Işık sızması ve başarısız siyah gösterimi olabilir hocam..
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    gtx 2070 ile dota 2 full hd de full ayarlar sadece 1-2 ayarını kısarak 350 - 200 arası fps alabiliyorsun.

AA oyunlarda 144 fps bile zor alırsın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcanoa -- 19 Aralık 2019; 22:47:26 >
  • 280 HERTZ - 300 HERTZ :))) BU oyunculara yönelik bilgisayar bileşenleri sektörü artık nasıl para kerizleriz olmuş durumda...

Şimdi x bir rekabetçi oyunda bana sadece o oyunu normal açan bilgisayar olsun yeter !!! 60 FPS alayım stabil 60 HERTZ DE MONİTÖRÜM OLSUN !!!

Burayı dikkatli oku çünki BURASI ÇOKOMELLİ :)))

Yine O x rekabetçi oyunun server ı hangi ülkede konumdaysa beni oraya taşı 60 FPS lık bilgisayarım ve 60 HERTZ MONİTÖRÜM ile !!!

VE KARŞIMADA O x oyunun ESPORCUSUNU KOY YETMEZ !!! 300 FPS LİK 20 BİN TL LİK 30 BİN TL LİK BİLGİSAYARI OLSUN BU VATANDAŞIN ! YETMEZZZ 300 HERTZ lik de monitörü olsun !!!

Ve karşılaşma başlar ben 60 fps de 60 hertz görüntü ile sadece 1 ila 5 MS PİNG SÜRESİ OYNARKEN O 70-80 MS PİNG ile oynayan son seviye sistemli ESPORCUYU BÜÜTÜN ONLİNE OYUNLARDA EZERİM !!!

EZER GEÇERİM YATIRIR KALDIRIR BİR DAHA EZERİM !!!

ASUS MU ? YETMEZ BURDAN ASUS DEGİL TÜM GAMİNG EKİMPAN ÜRETENLERE SESLENİYORUM DENİYELİM Mİ BÖYLE BİŞEYİ VARMISINIZ ?

YER Mİ ?

BU TARZ ÜRÜNLER İ ŞU ÖRNEK İLE ANLATAYIM !!!

MESALA SİZİN ÇOK İYİ İNTERNET BAĞLANTINIZ VARDIR ONLİNE OYUNLARDA BAŞIRILISINIZ DIR. Evet madem böyle bir teknoloji var PASTAMA ÇİLEK YAPAYIM DİYE SATIN ALIRSINIZ.

TÜRKİYE DE BU TÜR ÜRÜNLERİN SATIN ALIRSANIZ İŞE YARADIGI YALANINA ANCAK KENDİNİZ İNANIRSINIZ !!!

YANİ KISACA KERİZLENMİŞ OLURSUNUZ...

Bu tür SATIŞLAR PAZARLAR HEP GELSİN YOLUMUZ YOL OLSUN ZİHNİYETİ...

Umarım bir gün avrupaya gidersiniz giderken de yanınız da DANDİK UCUZ BİR LAPTOP 4-5K lık 60FPS OYUN AÇSIN YETER Bİ ONLİNE OYUNU DENEYİMLEYİN ORADA... SONRA BİRDE DÖNÜN TÜRKİYEYE 300 HERTZ DE 70-80 MS PİNG SÜRELERİ İLE DENEYİMLEYİN OYUNLARI.

VESSELAM.

• Mertcanoa kullanıcısına yanıt
    Kral benim 1 Gbit bağlantım var... ben alabilir miyim?

Fakat tabi önce güzel bir makine toplamam lazım, GTX 1070 yetmiyor.
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Satayım sana :)

cpu: İ9 9900k
    motherboard: Z390 AORUS MASTER
    memory: Corsair Vengeance RGB PRO 16gb 3200 Mhz
    Hardisk: SAMSUNG SSD 970 Evo NVMe M.2 500gb
    power supply: Corsair RM850x 850 wat
    gpu: MSİ RTX 2080 SUPER VENTUS
    case: Corsair Obsidian series 500d Premium
    keyboard: Corsair K70 M.K 2.0
    mouse: Razer Basilisk
    headset: Logitech G230
    Monitör: Benq XL2740 240 hertz
    Modem: TP-LİNK Archer VR2800
    Router: Netgear NightHawk XR500 ( NETDUMA )

1 de 2k-4k çözünürlükçüler var red dead redemption 2 oynuyorum bu sistem de 1080p Çözünürlükte full ayarlar açık 40-50 en yüksek oda çok nadir sahnelerde alıyorum... Onlarada selam olsun 1080p yi tamamıyle kullanamadan HOBA 4K monitör alın....
  • Rainbow Six Siege, CS:GO, LoL gibi online odaklı oyunlarda iyi bir sistemle yakalarsın (i7 + 1080Ti / i7 + 2080)

• Lol için ne kadar gerekli acaba 300 fps ? Cs go dışında da verilebilecek kaç tane oyun örneği var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Satayım sana :)

cpu: İ9 9900k
    motherboard: Z390 AORUS MASTER
    memory: Corsair Vengeance RGB PRO 16gb 3200 Mhz
    Hardisk: SAMSUNG SSD 970 Evo NVMe M.2 500gb
    power supply: Corsair RM850x 850 wat
    gpu: MSİ RTX 2080 SUPER VENTUS
    case: Corsair Obsidian series 500d Premium
    keyboard: Corsair K70 M.K 2.0
    mouse: Razer Basilisk
    headset: Logitech G230
    Monitör: Benq XL2740 240 hertz
    Modem: TP-LİNK Archer VR2800
    Router: Netgear NightHawk XR500 ( NETDUMA )

1 de 2k-4k çözünürlükçüler var red dead redemption 2 oynuyorum bu sistem de 1080p Çözünürlükte full ayarlar açık 40-50 en yüksek oda çok nadir sahnelerde alıyorum... Onlarada selam olsun 1080p yi tamamıyle kullanamadan HOBA 4K monitör alın....
    Hocam neden 60HZ bir monitör kullanmıyorsun?

• bende bunu 24.5 buyutlu olanı var genel olarak memnunum fakat gamevisual ayarlarını nasıl iptal ederim anlayamadım ben norömal kendi belirlediğim modda kullanmak istiyorum ama ayarlayamıyorum
  • CMteria C kullanıcısına yanıt
    İPS ler hakknda çok bilgim var çevremde neadar VA alana dam varsa ya şikayetçi yada çaktırmıyor. Hespidne ters ghositng var ahreketli yada odakl nesnlerin etrafındaki siyah gölgelenme. VA benim için fiyasko. Onlien rekabetçi oynayanlar TN den şaşmasın. Yeni modellerdeki en ucuz Tn ler bile belli kalitede. Hala TN hız konsudna rakipsiz. IPS de VA yok şu ayarı kapatrısan şu çöznürlüğe laırsan gsynch kapalı olursa muahhbetleri devam ediyor. EMLb ve Gsynch desteği varsa bu panel iyiidr mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 11 Haziran 2020; 15:32:37 >
  • Yaklaşık 1 haftadır bu monitör ve LG 27GK750F-B 240HZ TN 2MS monitör arasında gidip geliyorum. Arada 500 tl fark var benim için önemli olan hangisi daha hızlı, ghostingi azsa onu almayı düşünüyorum.

Kimi incelemede bu monitör için 35-35ms gecikme falan yazmışlar kimileride 3.6ms diyor. Daha önce bu monitörleri deneyimleyen var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.