Şimdi Ara

Samsung düğmeye bastı: 144 megapiksel kamera sensörü geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon kameraları her geçen gün daha da gelişiyor. Sektördeki uzun süreli durgunluğun ardından önce üst sınıf modellerde 12 megapiksel sensörler görmeye başladık. Şimdi ise 48, 64 ve hatta 108 megapiksel çözünürlüğe sahip kameralar kullanılıyor.

Ayrıca Bkz.Google, Türkiye'den çekilecek mi? İşte yeni açıklama:

Görünüşe bakılırsa üreticiler bununla da yetinmeyecek. İçeriden sızdırılan son bilgilere göre Samsung, 144 megapiksel çözünürlükte optik görüntü sensörleri üretmek için 14 nanometre fabrikasyon sürecini kullanmayı planlıyor.

144 megapiksel sensör ne zaman hazır olacak?

Henüz konuyla ilgili çok fazla detay yok. Ancak önümüzdeki Şubat ayında tanıtılması beklenen Galaxy S11'de 108 megapiksel sensöre yer verileceğini biliyoruz. Bunu göz önüne alarak 144 megapiksel sensörü 2020'nin ikinci yarısı ve hatta 2021'den önce görme ihtimalimizin son derece düşük olduğunu söyleyebiliriz.

• xiaomi tabi 100 megapikseli basınca samsungta düğmeye basacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moşer

xiaomi tabi 100 megapikseli basınca samsungta düğmeye basacak
    Aslında onu da Samsung basmıştı (Xiaomi değil). Yani Samsung kendi kendine mi basmış oldu sana göre?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamerada Samsung işinize gelsede gelmesede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torabi -- 16 Aralık 2019; 15:0:37 >
  • 20 metrelik afiş basacağız ya çok lazımdı. Bir ara işlemcide çekirdek yarışı vardı şimdi de bu çıktı. 12 mp ile 100 mp foto arasındaki farklara bakıyorsun yok gibi birşey.

• Moşer kullanıcısına yanıt
    O sensor de samsunga ait

• quote:

Orijinalden alıntı: eAkman

O sensor de samsunga ait
    samsunga aitte sattığı fiyat en tepelerde
  • Samsung sizin gördüğünüzü değil sizin görmek istediğinizi çekiyor. Apple da çok farklı değil bu konuda. Makyözden daha iyi makyaj yapan program kullanıyorlar sizde iyi çekiyor sanıyorsunuz.

• MertDrx kullanıcısına yanıt
    Sen öyle zannediyorsun gerçekler acıdır aynı biber gibi .algı mağduru seni

• 144 MP yetmez. Qualcomm 865, 200 MP destekliyor. Bana acilen 200 MP lazım. :) Ne de olsa işlemciden randıman almam lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AribyAriana -- 16 Aralık 2019; 15:37:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • S9 Plusta bir fotografin boyutu 8 megabyte. Bunlarda ne kadar olur 500 gb hafiza olmali standart

• Megapixelin hiçbir önemi yok. Benim S9Plus'ım 12mp ve 64 mplik Redmi Note 8 Pro'dan çok daha başarılı çekimler yapıyor. Özellikle düşük ışık perfomansında bariz çok çok önde. Yani MP işin ticari stratejisi, önemli olan diyafram değeri ve sensörün ışık toplama yeteneği

• Sanirim bu aciklamayi amatör bir ruhla yaptin.

• Drummerrrr kullanıcısına yanıt
    Kardeş bırak açıklamayı filan ne kullanıyorsan banada söyle bütün dertlerimi unutmak istiyorum .

• Hangi düğme?, biz de basalım öyle oluyorsa

• Moşer kullanıcısına yanıt
    Onun 100 megapiksellik kamerasini samsung yapti

• Samsung kamerada fazlasıyla iyi, biraz farkla arkadan iphone geliyor, sonra diğerleri. Ama Samsung ciddi kaliteli. Ben bir çok kurumsal müşterime her gün Samsung telefon ile çekime gidiyorum, web sitelerinde, sosyal medyalarında hep telefonla çektiğim görüntüleri işliyorum. Arada bazen bir iki salatalık çıkıyor, ben profesyonel fotoğraf makinamla çekip size gönderirim diyor. Olur gönder diyorum, 10 fotodan 8 tanesi blur, kaşı gözü kaymış. 1-2 tane zor çıkıyor kullanabileceğim görüntü. Profesyonel foto makinasıyla zaten tripod ya da kaliteli bir gimbal olmadan Samsung gibi çekim yapmak imkansıza yakın. Zaten telefonların kendi içindeki stabilizasyonları çok kaliteli. Ben ilk çıktığı günden beri S8 kullanıyorum. Hala süper götürüyor. Belki S11 ile yine kamerası için 2. bir telefon yapabilirim duruma göre. Bir kere de tanıdığım bir firma 3-4 go pro aldı son versiyon, onların kalitesi de çok düşük kaldı S8'e göre. Zaten youtube da karşılaştırma videoları da var. Birinde kaldırımdaki tüm taşların detayları görünüyor, diğerinde aynı yol sanki taşsız düz yolmuş gibi görünüyor. Şimdi render sürelerini biraz daha düşürmek ve kaliteyi biraz daha arttırmak adına dji osmo mobile 3 gimbal de aldım. Tadından yenmez durumda. Ben onu alırken bir fotoğrafçı geldi o da panasonic profesyonel kamerasına gimbal alıyordu. Satıcıya bu gimbal olmadan bu makine resmen çöp dedi :) Öyle ne yazık ki. Ha ama tabi ki koy tripod'a çek gece görüntüsü, hiç bir telefon da doğal olarak o görüntüyü yakalayamaz.

• Sen koyun saymaya devam et...

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Sanirim sizin profosyonel makinada göruntu sabitleme yok. :)

• Önemli olan sensör büyüklüğü ve kullanılan yazılımın optimizasyonudur. Samsung 108 mp kullandığı sensörden 108 mp gibi gereksiz bir çözünürlük yerine makul (24-36 gibi) çözünürlük alırsa hem düşük ışık başarımı artar hem de 12 mp gibi ayrıntı yoksunu çözünürlükten de kurtulmuş olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.