Şimdi Ara

Google Türkiye doğruladı: Google servisleri uzlaşılana kadar yeni Android cihazlarda çalışmayacak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
0
Favori
16.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Türkiye doğruladı: Google servisleri uzlaşılana kadar yeni Android cihazlarda çalışmayacak!

Rekabet Kurumu'nun Android işletim sistemi içerisinde yüklü gelen uygulamalar sebebiyle arama devi Google'a kesmiş olduğu ceza sonrası, Türkiye'de piyasaya sürülecek yeni Android cihazlarda Google servislerinin çalışmayacağı iddiası infiyal etkisi yarattı. İşte Google'dan gelen resmi açıklama:

Ayrıca Bkz.Google ve Rekabet Kurumu ön yüklü uygulamalar konusunda anlaşamadı

"Ağustos ayında Rekabet Kurumu'nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz."

Kaynak:

• Başlık: Google servisleri uzlaşılana kadar Türkiye'de çalışmayacak!

İçerik: Tüketicilerin halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir.

Lütfen..

Başlığı düzeltmişler. Yanıltıcı başlık atmamanız için illa tepki mi koymamız gerekiyor?
    yorumlar çomarlıkta birbiri ile yarışıyor, bir silikon vadisine yerli iha siha ile füze atalım diyen eksik. yine her zaman ki gibi biz haklıyız, "biz türküz ulan burası turkiye bakarız çaresine" paypal, wikipedia, imageshack booking.com gibi nice yüzlercesi gibi google hatalı he yavrum he.

yüzde doksanı malum parti ve yeni yanaşması perinçekci tayfa. sizde olmasanız neye güleceğiz. evet evet google hizmetleri, gmail, youtube android box vs vs olmadan da yaşarsınız.

ben kanal istanbul'un rantını katarlılara satan, yandaş simit saraylarını halkın parası ile kurtaranların atadığı bürokratlarının kestiği cezalara inanmıyorum desteklemiyorum. ulan millet artık yılbaşı bileti almaz oldu, insanların iki kuruşluk hayallerin bile çaldılar, google farkında bunların ve ödemek istemiyor
    Ben böyle bir bakış açısı görmedim. Dostum sen Google'ın TR vatandaşları yanında olduğunu mu sanıyorsun?
    TR, özellikle youtube gibi mecralarda öncülükleri olan bir ülke. O yüzden her türlü uzlaşacaklardır. Yoksa karşılıklı hamleler ile Google'ın TR'de yasaklanmasına kadar gider yol. Şahsen hiç istemeyeceğim birşey ama böylece halkımız belki akıllanır kendi ürünümüzün olması gerektiğini bir kez daha anlarlar.
    Kestikleri ceza az bile. Sırf Google'ın reklam tekeli yüzünden kaç tane reklam şirketi battı senin haberin var mı? Google piyasaya mafya edasıyla girdi ve "ne kazanıyorsanız yarısı benim" dedi.
    Rica ediyorum, muhalefet olmak iyidir lakin gözleri kapalı da muhalefet yapılmaz ki
    Katılıyorum. Google'ın yaptığı mobbingtir. YouTube kapanacakmış, kapansın. O platform yüzünden nesil katliamı yapılıyor zombi gibi genci yaşlısı başından ayrılmıyor. Ve google ın uygulamalarının tümünün alternatifi var.
    Adamlar ağa gibi her yere çökmüş yokki alternatifi ios dışında 🙄
    İnşAllah böyle direnişler ile alternatifler çıkar ✨
    Bilmeyince google a mahkum olduğunu düşünüyor, insan.
    Google tarama motorunu bırakalı 3 yıl oldu. Duckduckgo kullanıyorum. Google gibi yaptığını takip etmiyor. Reklamlar boğmuyor. Bilgilerini satmıyor.
    Navigasyonda Yandex daha iyi ve güncel.
    Google play olmazsa olmaz birşey değil.
    Senin ATARın varsa, bizim GİDERimiz var. Gelme!
  • google bu işten zararlı çıkar. 50 milyon müşteriyi apple ve huawei'ye kaptırmak aptallık ötesi bir hareket olur.

bilirsiniz türkiye'de hukuk yavaş işler. google hatasından dönse bile wikipedia gibi 4-5 sene oyalar devlet bunları.

• Başlık: Google servisleri uzlaşılana kadar Türkiye'de çalışmayacak!

İçerik: Tüketicilerin halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir.

Lütfen..

Başlığı düzeltmişler. Yanıltıcı başlık atmamanız için illa tepki mi koymamız gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHEC -- 15 Aralık 2019; 20:0:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MHEC kullanıcısına yanıt
    Aynen Başlık armut içerik elma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Google mı haklı yoksa rekabet kurulu mu meselesini bir yana bırakırsak Google ve servislerinin etkin olarak ne kadar kullanıldığı ortada (hatta toplumun önemli bir kısmı için internete girmek =google durumunda) iken burada kim takar google'ı demek,wikipedia gibi olur demek ne kadar mantıklı bir düşünmek lazım

• Huawei ye kaptıramaz o da seve seve android kullanacak yoksa sadece Çin'de satar
    Apple zaten alınacak durumda değil ucuz fiyatlısı yok. Alabilecek durumda olan android alternatifken de alırdı.

• Paki, Afgani seviyesinde bir çadır devleti için normal şeyler...

• Aynn doğru alternatif uygulamalar var zaten lakin her telefon tam bağımlı değil

• Aman cokta umrumuzda

• Engelleyin google.com u adwordsu youtubeu

• Yeni telefon almayalım bu ara

Ama burada Google global olarak haklı. Adam açık açık benim uygulama mağazamı, benim servislerimi, benim güncellemelerimi, benim güvenliğimi kullanacaksan şartlar bunlar diyor. Beğenmeyen gider google olmayan android var. Açık kaynaklı zaten. Huawei gibi onu satar.

Gerçi android google olmadan beş para etmez.

Burada insanlar uygulamaları beğenmiyorsa üretici firmalara şikayet yazmalılar. Firmalar Google içeriği olan android ile playstore da dahil olmak üzere google olmayan androidli telefon seçenekleri sunmalarını istemeliler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 15 Aralık 2019; 19:32:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seve seve uzlaşacaksınız çünkü alternatifiniz var :)

• Buranin kuralina uymayan defolsun gitsin..

Amerika’da kurala uymayan bir sey yapmaniz nasil mumkun degilse turkyede de durum degismez.

Burnu havada silikon vadisi firmalarinin hem kasalarini milyarlarla doldurup hem de basina buyruk tutumlarini ozgurluk olarak satmalari biktirdi artik..

• Google Avrupada bu cezayı kuzu kuzu ödedi, şimdi aslan kesiliyor, Türkiyeden kaldırdığı para 3 milyar TL, yani 3 katrilyonmuş. Vallahi billahi kendi ayağına sıkar, ama bizdeki millet düşmanları öldük bittik moduna çoktan girmiş bile...

• Süper haber.
  • Ulen Google milletin özel hayatını gaspederek bilgilerini satıyorsun.Kalkmış birde boş yapıyorsun.Bu ne yüzsüzlük be

• Valla net bir konu var bu konu eğer çözülmez ise Apple da bundan etkilecektir aynı şeyler orda da geçerli. Bu firmalar bu konuda anlaşma saglamazsa artık tuşlu telefona geçeriz napalım ahahahah. İkinci bir husus zaten her marka kendi programlarını yüklüyor samsung alanda kendi browser i Huawei de aynı durum Vs. Bu mantıkla google zaten bir vergi ödüyor gelirinden kendi ülkesine. Eee o zaman zaman bu konu saçma oluyor. Çünkü bu taxfree gibi birşey olmali.neyse herhalde amaç Türkiye'yi sosyal olarak dünyaya kapatmak. Yani aklıma başka birşey gelmiyor. Onyuklu gelmesi sonuçta mecburiyet değil silebilirsiniz. Ama yasak gelirse kullanılmaz olacak yani bu biraz komik.

• eyy google
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.